6 MAYIS 2018 PAZAR ADANA ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese Adana altılı tahminlerim şu şekildedir.

1.koşu: Güven telkin etmeyen safkanların mücadelesinde son yarışında ki performansını tekrarlaması halinde gruba hakim olması muhtamel (4) numaralı JETBOY ilk safkanım.  El değiştirdikten sonra yeni ilgilileri ile dördüncü defa piste çıkacak olan safkan son yarışında 15 atta 12 ci olarak 600 direğini geçip sonlarda gücü nispetinde artırarak altıncılığı kurtardı. Performansında kıpırdamalar olduğu belli olan (9) DONG FENG ilk rakip gördüğüm isim. Son yarışında 1800 metrede sert rakipleri önünde kendisinden birincilik beklenmese de yapacağı performans merak edilen safkan uygun rakipler önünde kendisine şans bulabilir (11) SPARTAN ELİF üçüncü şans verdiğim safkan. Son dördüncülüğünde 22 ganyanla tabelada yakın ara yer bulan safkan gelecek için ilgililerini ümitlendirdi (10) SMILEY MOUNTAIN son şans verdiğim isim.

2.koşu: Son ikinciliğine istinaden kendisine yakın rakiplerinin uzun arasını da düşünürsek bu yarışta bence haklı favorimdir (3) PRENS HERO ilk saflanım.  Uzayan mesafe ile birlikte sanki burada geri plana düşecek olsa da daha dikkatli pilotaj ile arka grubu uyutması muhtamel safkan son 100 de direnebilir (5) ANIL BABA ilk rakip gördüğüm isim. Son üç yarışından da üçüncülükle ayrılan safkanın şeytanın bacağını kırması yakın. Son yarışında ki atakları oldukça ilgi çekici olan safkan uzayan mesafe ile birlikte gruba hakim olabilir  (7) SPRATAN EMİR üçüncü şans verdiğim isim. Arası olmasına rağmen ciddi bir problemleri yoksa böylesine uygun bir grupta söz sahibi olacak olan (1) ECO LION ve (6) COŞKUNHAN sonraki ihtimallerim.

3.koşu: 2017 yılımı bir tanesi H-17, üç tanesi H-16 mücadelede olmak üzere toplam dört birincilikle kapatan safkan. 2018 e de birinciliklerle başlayıp Urfa’dan bir tanesi KV-7 olmak üzere iki birincilik kaptı. Son yarışında anlam veremediğim şekilde çim koşturulan safkanın bu grupta önlerde yer bulacağını düşünüyorum (2) YILDIZA BAKAN ilk saflanım. Başarısız performansları sonrası çok akıllıca bir hamle ile çok uygun rakipler önünde çim pistte ikinciliği koparan safkanın sevdiği pistte söz sahibi olması muhtamel görünüyor (6) LOKOMOTİF ikinci şans verdiğim isim. Son yarışından sonra yaklaşık üç ay geri alınan safkan dinçlikle çıkacağı mücadelede ve sorunlu rakipleri yanında siklet avantajı ile birlikte söz sahibi olabilir (9) DİLBER GÜLÜ üçüncü şans verdiğim isim. Eski günlerini mumla aratan safkan ilerleyen yaşının yanında nefes problemi çektiği belli. İlgililerinin buna rağmen ısrarla uzuna sürdüğü safkanın eski mücadele ettiği ve sürklase ettiği rakiplerinden bazılarını yazsam eminin birçok kişi yok canım der. Son yarışlarında ayakları geri geri giden safkan almış olduğu birinciliklerin ve iyi derecelerin hepsinde tek bir kırbaç darbesi dahi yememiştir. Startla birlikte LOKOMOTİF in arkasında yer tutacağını düşündüğüm safkanı ben hiç umut vermeyen görüntüsüne rağmen eski günlerinin hatırına yazacağım (7) SEZAR dördüncü şans verdiğim isim. Ağır kilosuna rağmen uygun grupta es geçmek olmaz diye düşünüyorum (1) PEKKURT son şans verdiğim safkandır.

4.koşu: Yarış hayatımın başlarında göstermiş olduğu başarılı performans ve vermiş olduğu ışıkla birlikte iyi yerlere geleceği düşünülen safkan zamanında idman pistinde Karataş’tan da tam not alıp tercihlenmesine rağmen maalesef uygulanan yanlış tedavi ile çok büyük güç kaybına uğradı. Uygulanan yoğun programlar sonrasında yaklaşık iki ay önce kumda nefes açan safkan sonunda beklediği çim piste kavuştu. İstanbul’dan Adana’ya birkez daha nefes açmaya gelmediğine emin olduğum safkanın sahaya kesin birincilik için çıktığını düşünüyorum. Bunu böylesine kısa kestirip atabilirdimde ancak safkanın toparlanma yolunda yaptığı gidişatı özellikle belirtmek istedim. Her ne kadar kalite olsa da geçmişini bildiğim safkanın çizeceği performans agf de ne çıkarsa çıksın mesafeyide göz önüne aldığımız zaman net olarak muammadır. Bu yarışta sonuç her ne olursa olsun takip etmenizi tavsiye edeceğim (10) numaralı YABANKIZ çok risklide olsa BANKOMDUR.

5.koşu: Vasat durumda ki üç yaş İngilizlerin mücadelesinde (8) numaralı İSKEÇE ilk saflanım olup düşündüğüm rakipler şablonumda olacaktır.

6.koşu: Ciddi rakipleri önünde son yarışında büyük süprize imza atarak birinci gelen safkanın o birinciliğinin tesadüf olmadığını düşünüyorum (4) numaralı YOSUN SULTAN ilk safkanım. Arası olmasına rağmen gerek kalitesi gerekse yapmış olduğu hazırlıklar yeterli görünen (5) KESME ŞEKER ilk rakip gördüğüm isimdir.

7.koşu: Son yarışlarının bir benzeri koşulacağını düşündüğüm mücadelede (3) mumaralı DRIVE FASTER ın rövanşı almasını bekliyorum BANKOMDUR.

8.koşu: (2) MERKÜROĞLU ve (3) TUĞBEY arasında gördüğüm mücadelede (8) CENGO Süpriz safkanım.

9.koşu: Süpriz arayacağım yarışta tercihim HEPSİ

10.koşu: (2) GÜLDÜR YÜZÜMÜ ve (5) COMPENARO arasında ki mücadelenin yarışın birincisini belirleyeceğine inanıyorum bol şanslar hepimize.

1.ALTILI ŞABLONUM

1.ayak: 4-9-11-10

2.ayak: 3-5-7-1-6

3.ayak: 2-6-9-7-1

4.ayak: 10 tek

5.ayak: 8-1-7-10

6.ayak: 4-5

2.ALTILI GANYAN ŞANLONUM

1.ayak: 8-1-7-10

2.ayak: 4-5

3.ayak: 3 tek

4.ayak: 2-3-8

5.ayak: hepsi

6.ayak: 2-5

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

yavuzhan41

Bol şans Bombacı

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x