ankara altili tahminleri

6 MAYIS 2017 ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Son çalışmaları çok parlak olan , geçen yıl Kasım ayında aynı jokeyle aynı pist mesafede arkayı uyutarak yarış kazanmış olan (3) BEYAZ BULUT favorimdir. Eğer (1) ABSOLUTE POWER tempo uzmanı  jokeyinin tecrübesiyle Beyaz Bulut’a avans vermeyip arkasına yatarsa, sonda ayırıp arkadakilerin ataklarına karşı koymaya çalışır.  Bu iki at bu durumdan etkilenirler ve tempoları düşerse sprinter atlar (2) BULLET PROOF , (7) ROCKET MAN , (8) SERHUNCAN , (6) NURHANBEY devreye girebilirler. Bombam (4) DIDGERIDO.

2.Ayak: Bu ayakta favorim takip atım olan ve artık bir patlama beklediğim ,orijininin hakkını halen verememiş olan Özgünhan yavrusu (12) SIR PERDESİ ‘dir. Kalite safkan Denizim’in ahırdaşı olan bu safkan sahiplerine büyük koşu öncesi moral verebilir. İlk rakibi son yarışını kazanan (10) GÖKNAZGÜLÜ ‘dür , çimi de yapmasını bekliyorum. Bu iki attan sonra sırasıyla (2) DALGACI, (5) ABİDEM , (6) KARAGÜLÜM , (4) BURCUTAY ve istikrarlı son yarışlarıyla (1) AYŞEROSE yazılabilir.

3.Ayak: Numaraya çıkıp kendi temposunu kurması şartıyla (4) BORBORE ‘den iyi bir yarış bekliyorum. Aksi halde başarılı olması çok zor. Bu durumda devreye girmesini beklediğim ilk isim (7) KIRMANŞAH olup daha sonra şanslı olabilecek diğer safkanlar (2) İMPARATOR, (1) BURÇAKHAN , yaşlı kurt (9) SEZAR ve İstanbul’dan kaba kuma getirilen (6) KAFADAR olur.

4.Ayak: Bu ayağı üç kalite safkanı ayırt etmeden yazıp geçeceğiz. (13) DENİZİM, (4) CANKARDEŞLER, (9) SEMEND. Ben bu üç atla geçicem bu ayağı ancak Ankara’da yağmur yağma ihtimali var ve bildiğiniz gibi pist ne kadar ağırlaşırsa ağırlaşsın grup 1 koşularda pist değişikliği olmuyor. Eğer böyle bir şey olursa çok ağır pistte açık yarışlar kazanmış (7) KARAÜZÜM‘ü ilave edebilirim her an.

5.Ayak: Bu yarışta farklı koşmasını beklediğim (ilginç) safkan (2) ZEUS favorimdir, tek rakibi ise düzlük sprintiyle ve bunu yapabilecek güçlü jokeyi ile (5)TESLA olur diye düşünüyorum.

6.Ayak: Bu ayak için fazla yoruma gerek yok o (Karataş) bizi yıkmaktan bıktı ama biz ona güvenmekten bıkmadık , Halis Karataş ile start alacak olan (7) HOY HOOY bankomdur. Pist değişikliği vs olsa bile yine tek atıcam bu tayı.

Altılı Şablonu:

1)  3,1,2,7,8,6//4

2)  12,10,2,5,6,4,1

3)  4//7,2,1,9,6

4)  13,4,9//7

5)  2,5

6)  *7*

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

6 Mayıs 2017 ANKARA yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…
Birkaç gündür şansımın yaver gitmemesi ile ilgili olarak daha tedbirli ve ekonomik bir kupon hazırladım ve uzun incelemeler sonucunda oluşturduğum bu kuponu huzurunuza sunmak istiyorum.

1.AYAK: Bu koşuda, 4 Nisan tarihli koşusunda TURAP gibi kalitesi bilinen bir atın gerisinde uzak farkla da olsa elde ettiği 2.lik, 14 Martta ORADINARIO gibi mesafe ayırt etmeden şahane performanslar sergileyen bir atın gerisinde elde ettiği 3.lük ve özellikle ama özellikle 22 Nisanda kalite atların önünde elde ettiği liderlik ile adından söz ettiren ABSOLUTE POWER, Bu koşuda da söz sahibi olabilecek safkanlardan biridir. Keza BULLET PROOF da son koşularını dikkate alarak konuşacak olursak bu defa ortalama sıklette uzun mesafeye alışık stiliyle kendine tabelanın üst sıralarında yer arayacaktır. Ve DIDGERIDO.. Koşuda ABSOLUTE POWER’dan ve BULLET PROOF’tan önce şans verdiğim bu isim, uzun bir aradan sonra start aldığı 22 Nisan tarihli ilk uzun mesafe koşusunda V.KIZMAZ ile ABSOLUTE POWER ve HARD STONE gibi kalite atların az farkla gerisinde 3.lük elde etmişti. Bu defa daha dış kulvardan daha tecrübeli jokeyiyle start alacak olan DIDGERIDO’yu bu yarışta çime alışık bir stilde belki de ABSOLUTE POWER’ın bile önünde izleyeceğiz. Mesafe ayırt etmeksizin son 4 koşusunda elde ettiği ÇİM dereceleriyle adından söz ettiren NURHANBEY, uzun zaman sonra ilk defa start alacak olmasına rağmen M.KESKİN ile 21 Temmuz 2016 tarihinde kalite atların önünde uzak farkla elde ettiği liderliği bu atın tercihlenmesine referans gösteriyorum. ROCKET MAN da etkili jokeyiyle günün sigortalarından biridir. Dikkat edilmesi ve tercihlenmesi yönünde görüş bildirmek istiyorum. Tercihlemeyeceğim atlara sebepleriyle birlikte gelirsek, bunların başında BEYAZ BULUT var. Bu at genellikle bu tip mesafelerde ilk metrelerde öne çıkmasıyla bilinen, koşuya tempo veren fakat sonunda yorularak koşuyu geride tamamlayan bir at. NADİRE’ye de uzun zaman sonra katıldığı yarışta elde ettiği 11.likle ilgili olarak şans vermiyorum. (ki grubunda bulunan 4 atın epey gerisinde finişi görmüştü)

2.AYAK: DALGACI bu koşuda ortalama mesafe fırsatını kullanabilirse B.KILINÇ ile kendisine tabelanın üst sıralarında yer bulması kaçınılmaz olacaktır. 26 Mart tarihli 1900 KUM koşusunda KÖRDÜĞÜM gibi önemli bir atın baş farkla gerisinde elde ettiği 2.liğe ayrıca dikkat çekilmesi gerekir. BURCUTAY’ın 11 Nisan tarihli startında elde ettiği dereceyi incelediğimde çok tatmin edici bulmadığımı, KÖRDÜĞÜM’ün uzak farkla gerisinde elde ettiği 3.lüğü, DALGACI’nın 26 Mart tarihli koşusunda yine KÖRDÜĞÜM’le başa baş gittiği yarışta elde ettiği 2.likle mukayese ettiğimde DALGACI’nın bu şartlara göre hem BURCUTAY’dan hem de aynı koşuda BURCUTAY’ın da gerisinde kalan AYŞEROSE’dan çok daha iyi durumda ve önde olduğunu, diğer ikilinin bu koşuda pek fazla şansının olmadığını düşünüyorum. DALGACI bu koşuda bankom durumundadır.

3.AYAK: 5 Mart tarihinde 2000 KUM pistte B.KILINÇ ile 58 kg da liderlik ve grubunun en iyi bitiriş derecesini elde eden BURÇAKHAN koşunun favorisidir. LENGÜR LÜNGÜR’e de hafif sıkletine binaen şans vermeyi düşünüyorum. Çünkü atın Adana’daki son 2 1900 KUM yarışlarını incelediğimizde 2.18 ve 2.43 gibi birbiriyle uzaktan yakından alakası bulunmayan 2 bitiriş derecesi bulunmakta. 2.43lük bitiriş derecesini ölçü almadığım bu at giderek daha iyi bir grafik yakalamakta olup bu yarışta yine etkili bir görüntü sergileyebilir. SEZAR’a son koşularını dikkate aldığımda daha çok kısa mesafeye yatkın olduğunun bilincinde olarak uzun mesafede bilhassa kalite atlar arasında şans vermeyeceğim. 9 Nisan ve 29 Nisan tarihli koşularında B.KILINÇ’ın idaresinde olmasına rağmen hiç de iç açıcı bir performans sergileyemeyen GÜLENEFE’ye de bu koşuda şans vermiyorum. BORBORE’un da son koşusunda şu an aynı grupta bulunduğu LENGÜR LÜNGÜR ve KIRMANŞAH’ın epey gerisinde elde ettiği sonunculuk bu ata karamsar bir gözle bakmama neden olduğundan bu koşuda ona da şans tanımıyorum.

4.AYAK: Genellikle ortalama mesafelerde S.KAYA ile klasını konuşturmaya alışık olan CANKARDEŞLER ve KARATAŞ’la klasını konuşturmaya hazır DENİZİM de, CANKARDEŞLER ile birlikte bu koşunun en şanslı 2 atından biri durumundadır. Yaklaşık 1 yıl sonra ÇİM pistte ilk sınavına çıkacak olan AŞEMEZ’in epey klas rakipler arasında şansını düşük gördüğümden bu koşuda şans vermeyi düşünmüyorum. Uzun aradan sonra 22 Nisan tarihli ilk ÇİM startında vasat bir performansla şu anda aynı grupta bulunduğu ATMACA BEYİ ve KARAÜZÜM’ün oldukça gerisinde 4.lükle yetinen HASANŞAH’ı da klası belli bazı rakipler arasında çok şanslı görmüyorum. Ortalama kilolarda son 2 koşusunda liderliklerini izlediğimiz fakat bu defa grupta rakipleriyle ağır/denk sıklette koşuda yer alacak olan SEMEND’e, harika tabela dereceleri bulunan fakat bu koşuda kendisinden daha kalite atlarla bir arada yarış sergileyecek olmasını dezavantajına gördüğüm KIRDENİZ’e şans vermiyorum. ATMACABEY – KARAÜZÜM ikilisinin 22 Nisan tarihli 2000 ÇİM yarışını incelediğimizde grubunun uygunluğuyla liderliğe az farkla da olsa erişen ATMACABEYİ’nin o koşudaki rakiplerinin performansı ile bu koşudaki rakiplerinin performansı elbette bir değil, bu nedenle bu 2 ata da bu koşuda şans vermiyorum.

5.AYAK: 22 Nisan tarihli son koşusunda elde ettiği bitiriş derecesiyle dikkatleri üzerine toplayan MATİZ’in bu koşuda gösterdiği performansın bir benzerini bu defa Akın SÖZEN ile göstermesini bekliyorum. NEZİRKHAN’ın, son 3 koşusunda bir öncekine oranla daha iyi bir performans ile karşımıza çıktığını ve aynı şekilde 6-7 ay sonra yer alacağı çim pisti yine de yadırgamayacağını düşünüyorum. 29 Nisan tarihli ADANA 1900 ÇİM koşusunda ortalama sıklette gösterdiği performansı dikkatlerden kaçmayan ve bu sınavda az farkla geride kalmasına rağmen elde ettiği 3.lüğe önemle değinmek istediğim TESLA, bu defa etkili sprintleriyle Özcan YILDIRIM faktörünü de kullanarak NEZİRKHAN ve MATİZ ile liderlik çekişmesi içinde olacaktır. Koşuda şans vermediğim atlardan biri bildim bileli start çıkışı ile ilgili problemleri bulunan ve bu problemini gideremeyen ZEUS ile 2016 yılında katıldığı 18 koşundan sadece 1 inde liderliği bulan ve bu koşusunda 2000 Metre ÇİM’de güçbela erişebilen THE YILDIZER’e performansına binaen şans vermek istemiyorum.

6.AYAK: 20 Nisan tarihli ANKARA 2000 KUM koşusunu incelediğimizde HOY HOOY ve BY ZAZA’nın etkili çekişme sonucu YOLCUHAN’ın gerisinde paylaştığı 2.lik ve 3.lüğe dikkat çekmek istiyor. Özellikle HOY HOOY’u bu koşuda burun farkıyla kaybettiği 1.likle ilgili olarak bu defa KARATAŞ faktörüyle koşunun bankosu olarak öneriyorum.

1.AYAK: 1 – 2 – 4 – 6 – 7
2.AYAK: 2
3.AYAK: 1 – 8
4.AYAK: 4 – 13
5.AYAK: 3 – 4 – 5
6.AYAK: 7

TUTAR: 3.60 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

Mehmet

Harbiden kardeşim haklısın ama güven Karataş jokey

servet

3.2.8.7
12.6.5.7.2.4
6.7.9.8.1.2
9.4.13
9 // 5
13

ETC

Bol şanslar dilerim…
Kuponum huzurlarınzıdadır…

servet

yüzde ellisi gitti kaldı yüzde elli hade bakalım

Birol

Cankardesler yıkılmadı ben yıkıldım 😀

6
0
Tahmin paylaş.x
()
x