ankara altili tahminleri adrian

6 MAYIS 2017 CUMARTESİ ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (ADRİAN)

1.) Adana’da son uzun mesafeli yarışının kazanan ABSOLUTE POWER(1) favorimdir. Sırası ile ROCKET MAN(7), BULLET PROOF(2) ve SERHUNCAN(8) rakipleridir.

2.) İki yarıştır 3. olan BURCUTAY(4) favorim olsada bu ayağa çok at yazıcam. Formda DALGACI(2), çim pistte GÜLARİFE(7), AYŞEROSE(1), SIR PERDESİ(12), GÖNÜL GÜZELİ(3), ABİDEM(5), KAMANİÇE(11), KİBELLASULTAN(15), DAYE HATUN(14), SEVİLAY(9) ve KARAGÜLÜM(6) eklediklerim.

3.) Uzun mesafeli koşuda KIRMANŞAH(7) favorimdir. KAFADAR(6), SEZAR(9), LENGÜR LENGÜR(8) ve GÜLEN EFE(3) rakipleridir.

4.) Binicisinin de yükselen formuyla CANKARDEŞLER(4) favorim. DENİZİM(13) ve KARA ÜZÜM(7) rakipleridir.

5.) Tedavi döneminden sonra bir yarış gören TRANSPORTER(9) bu grubu geçmelidir.

6.) Uzun mesafeli koşuda çime çıkan BY ZAZA(4) benim tekim.

ALTILIM

1.) 1-7-2-8
2.) 4-2-7-1-12-3-5-11-15-14-9-6
3.) 7-6-9-8-3
4.) 4-13-7
5.) 9
6.) 4

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Adrian

Adrian
1972 Ankara doğumluyum. Bilgisayar programcısı olarak özel bir şirkette çalışıyorum.15 yıldır at yarışları ile ilgileniyorum.
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ALTINCI HİS

Bol sanş adrian

ETC

6 Mayıs 2017 ADANA yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…
Bol şans, tercihlediğiniz atların ayaklarında saklı uğurlarla…

1.KOŞU: (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
Grubunun safkanları arasında şüphe yok ki en iyi at görünümünde olan ve son koşularında elde ettiği liderliklerle adından epeyce söz ettiren, grubun favorisi durumunda gördüğüm ARASHAN, geçmişte olduğu gibi yine grubunun en ağır sıkletinde olmasına rağmen, dış kulvar/jokey avantajıyla koşuda finişi en önde göreceğine inandığım isimdir. Bankomdur

2.KOŞU:
Dişiler arasında gerçekleşecek mücadelede, son koşularında Ş.URFA ve ANKARA koşularında liderliğe hükmeden yarışlar çıkaran, ortalama sıkletiyle yeniden adından söz ettirmeye hazır durumda olan ROJHAT KIZI ile 29 Nisan tarihinde 1900 ADANA ÇİM’de şu anki grubunda içinde bulunduğu bir kaç atı da gölgede bırakarak hafif sıklette elde ettiği 2.liğe bir yenisini, hatta daha iyisini eklemeye hazırlanan ŞEYMACANKIZI da özellikle eküri ve hafif sıklet faktörüyle önplanda tutulmalıdır. DENİZCİKIZI’na bu koşuda şans vermememin sebebi N.ALTIN ile 1700 Çim pistte hafif sıklette elde ettiği 8.liğe binaen gösterdiği vasat performanstır. Yine az önce bahsettiğim gibi 29 Nisan tarihli ADANA 1900 Çİm startında ŞEYMACANKIZI’nın oldukça gerisinde kalan BİRSENKIZI ve ARTUNYILDIZI 50 KG sıkletlerine rağmen bu koşuda tabeladan uzak bir görüntü sergilediyse bu koşuda dha ağır sıklette yine abu atın performansına dayanamayacakları düşüncesinde olduğumdan bu 2 atı da es geçiyorum.

3.KOŞU:
58kg sıkletle koşuda yer alacak olan ve yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş süresini yine aynı sıklette katıldığı 26 Mart tarihli ADANA 1300 ÇİM koşusunda elde eden KÜBALI, S.ERKUŞ ile koşuda adından söz ettirecektir. SİMYACI’nın 20 Ağustos 2016 – 26 Mart 2017 tarihli koşularında ADANA 1300 ÇİMde sergilediği performansı incelediğimde elde ettiği dereceleri (4.lük – 12.lik) hiç de tatmin edici bulmadığım ve 1.20-1.21 süresinde bitiriş dereceleri bulunan SİMYACI’ya ve ÇİM pistte pek de tatminkar dereceleri bulunmayan CELAL BEY’e bu koşuda şans vermiyorum.

4.KOŞU:
58kg sıkletiyle 8 Nisan tarihli koşusunda A.SÖZEN idaresinde elde ettiği atbaşı 1.liği dikkat çeken, ondan önceki 26 Mart tarihli 1300 ÇİM koşusunda KARATAŞLI gibi önemli bir atın boyun farkla gerisinde 2.lik elde eden QUEEN OF SILVER ile, PISCES ve DIAEGO’nun gerisinde 1200 KUM’da elde ettiği bitiriş derecesi grubunun en iyi bitiriş derecesi olan DOCTOR POL arasında geçeceğini düşündüğüm liderlik mücadelesinde iyi olan kazansın diyorum.

5.KOŞU: (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
Yaklaşık 4 ay aradan sonra start alacak olan, son koşusunu ölçü almadığım, kısa mesafe ÇİM dereceleriyle ve oldukça dikkat çekici performansıyla yeniden adından söz ettirmeye hazırlanan BERLIN kuşkusuz koşuda tercihlenmesi gereken ilk safkan olup, KOCAELİ’de mesafe ayırt etmeksizin etkili yarışları bulunan ve 17 Ocak tarihli 1200 KOCAELİ koşusundaki derecesi (1.15.50) grubunda yer alan ve 10 Mart tarihinde yine 1200 KOCAELİ’de BELLA AMIGA’nın elde ettiği 1.16.88’lik dereceye oranla daha iyi durumda olan LHAZAREEN koşunun sigortalarıdır. Dolayısıyla bahsettiğim son mevzuya dikkat çekecek olursak BELLA AMIGA’ya bu koşuda şans vermeyi düşünmüyorum. Yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş süresini elinde bulunduran ve 26 Mart tarihli o koşuda epey sıkı rakiplerin gerisinde tabelanın dışında kalmasına rağmen daha tecrübeli stiliyle iyi bir performans gösterecğini düşündüğüm OLCAYIN KIZI’na da BERLIN ve LHAZAREEN ile birlikte şans vermek istiyorum.

6.KOŞU:
Şayet starttan geç çıkma alışkanlığına son vermişse ve bu grupta starttan zamanında çıkmayı başarabilirse SATINKA’nın geçmiş performanslarına oranla diğer atlardan daha iyi durumda olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Son koşusunu ölçü almadığım, uzun süre önce 26 Eylül 2016 tarihli koşusunda uzun mesafede rakiplerine karşı uzak ara ile elde ettiği 1.lik dikkatlerden kaçmayan AKDENİZLİ’ye bu koşuda şans vermek taraftarıyım, 29 Nisan tarihli son uzun mesafe ÇİM koşusunda tabelayı zorlayan ama 5.likle yetindiği bitiriş süresi AKDENİZLİ’nin 26 Eylül 2016 tarihinde elde ettiği süreye oranla çok daha iyi durumda olan KIZ AYŞE de özellikle HIŞMAN ÇİZİK faktörüyle ve etkili sprintleriyle adından söz ettirmeye çalışacaktır. OCEAN EYE’a bu koşuda şans vermeyi çok düşündüm. Fakat 18 Mart tarihli ADANA 1400 KUM koşusunda şu anki grubunda yer alan SATINKA’nın bile 2,5 sn gerisinde hafif sıklet avantajına rağmen 8.likle yetinmesini koşu açısından karamsar görüyor ve OCEAN EYE’a bu koşuda şans vermiyorum.

7.KOŞU:
Ve gelelim bankoma. Yaklaşık 5-6 ay aradan sonra katıldığı ortalama mesafe startında tabela dışında yer almasına rağmen, bu koşusunu ölçü almadığım, özellikle 23 Eylül, 1 Ekim ve 10 Ekim 2016 tarihlerinde sergilediği performanslara dikkat çekmek istediğim MISS ELENI’yi banko olarak tercihlememe sebep olan şey, bu koşularda 60-62 kg sıkletlerle grubuunun en ağır atı olarak katıldığı yarışlarda oldukça kalite atlarla girdiği rekabetlerden 1 adet 1.lik, 2 adet de 4.lük elde etmesi ve bu koşularda rekabet ettiği atların isimlerinin (KECHICHE – HARPUTLUNUN OĞLU – ILDIR BEYİ – I SAW THE SUN – GRAVESEND – KEPEZ STROM) olması.

8.KOŞU:
1 Nisan ve 15 Nisan tarihli ADANA startlarında BAŞYİĞİT başta olmak üzere, diğer koşusunda da PISCES ile çekişen, iki koşuda da kıl payı 3.lük elde eden ve bitiriş dereceleri 1200-1300 KUM pistte grubunun en iyi bitiriş derecelerinden olan MY SWEETY BOY, bu koşuda özellikle ortalama sıkletiyle adından söz ettirecektir. 1200-1400 KUM pistte istikrarlı bitiriş dereceleri ile dikkat çeken MY TITANIUM bu defa grubunun en hafif sıkletinde HIŞMAN ÇİZİK ile koşuya ağırlığını koyacaktır.

9.KOŞU:
Kısa mesafede grubunun en iyi bitiriş derecelerini elinde bulunduran DARK DUNGEON ve INDIANAPOLIS’in rekabet içinde olacağını ve bu ikiliden birinin liderliğe erişeceğini öngörüyorum.

10.KOŞU:
Uzun zaman sonra yine kısa mesafe ÇİMde start alacak olan ve geçmişteki koşularına bakıldığında ÇİM pistte elde ettiği derecelere ve bitiriş sürelerine binaen grubunun en şanslı atı konumunda gördüğüm KALANTOR’u, 22 Nisan ve 29 Nisan tarihli kısa mesafe ÇİM koşularında PARPALİ ve MARAZ ALİ gibi önemli atların az farkla gerisinde 2.lik elde eden BABAEMİR’i, bu koşuda birlikte tercihlenmesi yönünde görüş bildirmek istiyorum.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 2
2.AYAK: 1 – 10
3.AYAK: 4
4.AYAK: 2 – 4
5.AYAK: 2 – 9 – 11
6.AYAK: 1 – 7 – 8

TUTAR: 2.16 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 2 – 9 – 11
2.AYAK: 1 – 7 – 8
3.AYAK: 8
4.AYAK: 1 – 7
5.AYAK: 2 – 4
6.AYAK: 2 – 6

TUTAR: 4.32 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

USTATCI

Adana yorumu neden yok 2 gündür yoğundum il dışına gittim sabah altılıya yetişemedim 4 lü ve 2. Yarışı yaptım 4 lüm

USTATCI

2. 6 lı şablonum

4
0
Tahmin paylaş.x
()
x