ankara altili tahminleri

4 MAYIS 2017 PERŞEMBE ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ (TİMOTHY)

Selamlar herkese; yarın güzel bir program bizi bekliyor. Kazanç dolu olması temennisi ile… 1.ayak: ilk ayakta kaliteleri ile hemen dikkati çeken iki isim var. Her ne kadar son yarışları kötü olsa da (4) KIRIM BEYİ ve (3) DİZDAR BEY bence yarışın en şanslı iki safkanı. Apranti yarışı olması, atlar arasındaki Yaş ve kilo farklılıkları, atların dalgalı form durumları sebebiyle bu yarışta ters bir atın gelme ihtimali var. Burada bir araya gelen atlar, birbirlerini geçmeye aday atlar aslında… Bu yüzden burayı biraz kalabalık tutmakta fayda var. Sırası ile (7) KATI SEMİH, (8) YÜKSELİM, (5) ŞAFAK VAKTİ ve (1) ONNUMARA başta olmak üzere 8 atın da gelirinin de olduğu unutulmamalı.

2.ayak: Muhtemelen yarın Türkiye’nin direği çıkacak olan (2) BENYOĞUM için çok kolay bir yarış gibi görünüyor. Hem handikap puanı, hem de koştuğu yarışlar itibarıyla rakipleri arasında çok belirgin bir fark var. Dileyen tek atabilir. Büyük ihtimalle kazanır da…. Ancak benim tekim başka ayakta olduğu için yanına at yazacağım. İlk rakip (5) İDEALİST olur. Çelik Brothers Company, yarışın ilk iki atına biniyor. Ne olur bilinmez. Ayrıca Ö. Yıldırım’ın bineceği (10) OZANŞAH kapalı kutu. Özcan Yıldırım’ın neden BENYOĞUM’a binmediğini de bu yarışta anlayabiliriz. Atın son yarışı kötü olduğu için at sahibinin tercihi ile jokey değişikliğine gidilmiş olabilir, ancak o yarışta BENYOĞUM, Gezegen ile eküri koşmuştu. O yarış ölçü alınmamalı. Ayrıca atın zaten kum performansı, çime göre biraz eksik. Bakalım, göreceğiz…. Eğer bir yarış koşmuş olsa idi, (11) SİNAÇÖLÜ nü de değerlendirmeye alırdım, ancak bir yarış görmeli bence. Belki (8) KEKEÇBEY ve (1) MARAZ ALİ. Diğer atlarda pek bir ışık görmedim.

3.ayak: Maiden yarışta (6) HAFO rakiplerine oranla bir adım önde. Risk severler ve misliciler tek olarak düşünebilir. Ancak 900 metrelik tay yarışı bu. En ufak bir startta kalmanın, yol bulamamanın affı yok. Ayrıca bu taylar gelişime açıklar. Bir önceki yarış ile bir sonraki yarış arasında 2-3 saniyelik ileri geri değişimler normal karşılanmalı. (2) ALÇİN, (7) PEARL GEM, (3) AYBÜKE ve ilk defa koşacak olan Ahmet Çelik idaresindeki (8) WHITE FIRE de kuponlarda bulunmalı.

4. ayak: Bu ayakta aslında 4 at, diğer atlardan kalite olarak ayrılıyor. (3) ARSEN LÜPEN, (7) SERSERİ, (9) HELGALEİN ve (4) ZEALOUS LINE. Ancak ARSEN LÜPEN ve HELGALEİN in form durumları berbat. Hatta HELGALEİN son 3 yarıştır at geçmiyor. SERSERİ ise 195 gündür yarış koşmuyor. Oysa ZEALOUS LİNE nin son yarışı baya gösterişliydi. Bu yüzden ZEALOUS LİNE bende BANKO. Kalan diğer atlar ya kumaş olarak bir tık altta, yada kum atı.

5.ayak: Bu ayak için iki at yeterli olur. (4) PERCEPTİON ve (2) PANIGALE. Ancak kuponunda yer bulanlar (3) CLIFF SURFER, (1) ORANGE BLOSSOM, (5) AZRACIM ve (8) AEGEAN PEARL de ekleyebilirler.

6.ayak: Son ayakta biraz farklı bir ata yöneldim. Benim için öncelik (9) THE FLAMINGO da. Atın son yarışına bayıldım. Ganyan, bahis, tabela, yarın mutlaka bir yerlere gelecektir diye düşünüyorum. Bir kuponumda da tek olarak oynayacağım. Ancak (2) CRAZY ISLAND, (4) MARIAGE, Ankara çiminde iyi yarışları olan (5) KUPA ASI mutlaka şanslı olacaktır. Uzun zamandan beri sessizliğini koruyan ve bugün şansını Ahmet Çelik ile deneyecek (3) İPSİZ KIZ yarışseverin ipini çekebilir. (6) OCEAN SERAPH a aman dikkat.
TAHMİNLERİM:
1.ayak: 4-3-7-8-5-1 // 2-6
2.ayak: 2-5-10 // 11-8-1
3.ayak: 6-2-7-3-8 // 5-1-4
4.ayak: 4 ZEALOUS LINE – BANKO
5.ayak: 4-2 // 3-1-5-8
6.ayak: 9-2-4-5-3-6 // 1-7-10-14 ——— Şablon 64,80 TL. –

Dileyen son ayakta The Flamıngo yada Benyoğum u tek atarak oyunu küçültebilir.
Herkese bol şanslar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: timothy

Avatar
At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.
16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

Timothy

Eyvallah adminim. Size de kolay gelsin. Bol Şanslar

ETC

4 Mayıs 2017 ANKARA yorum ve tahminlerimle..
Tüm yarışseverlerimize bol şans ve tercihleyecekleri atların ayaklarının uğuruyla..

1.AYAK: Epey kalitesi yerinde atların mücadelesini izleyeceğimiz bu koşuda, 12 Mart tarihli koşusunda KARATAŞ avantajını kullanarak 1300 Metrede ŞAFAK VAKTİ’ne karşı burun farkıyla elde ettiği liderlik, KIRIM BEYİ’nin bu koşuda tercihlenmesine imkan sağlıyor. Ama ŞAFAK VAKTİ, 1 Nisan tarihli koşusunda tecrübeli atlarla girdiği rekabette 3,5 boy farkla B.KILINÇ ile elde ettiği 1.lik bana daha da dikkat çekici geliyor. Üstelik dış kulvar avantajını da lehine kullanacak olan ŞAFAK VAKTİ’nin bu koşudaki jokeyi de yine Burhan KILINÇ. 19 Mart ve 1 Nisan tarihli koşularında özellikle LORD ve KOZAN DAĞI gibi kalite atlara üstünlük sağlayarak elde ettiği 1.lik, sıklet durumuna bakılmaksızın beni ASALETLİ’yi de tercihleme konusunda olanak tanıyor. Alternatif olarak düşündüğümü belirtmek istiyorum. Tercihlemeyi düşünmediğim atlar arasında başta yer alan ONNUMARA’yı, 8 ve 20 Nisan tarihlerinde elde ettiği 1.liklere rağmen tercihlemeyeceğim. Çünkü şu anda bulunduğu grupta kendisinden daha tecrübeli, jokey ve kalite avantajını önplana çıkaracak atlar söz konusu. Bir başka diğer sebep ise, 1.lik elde ettiği son 2 koşusunda vasat seviyede rakiplere karşı elde ettiği 1.likler açıkçası bana hiç tatmin edici gelmedi. 8 Nisan tarihinde grubundaki atların sıklet durumlarını da incelediğimde bu atlar arasında jokey avantajını kullanarak en azından baş farkıyla liderlik elde etmesi bile bana bu açıdan tatmin edici gelmiyor. DİZDAR BEY’in de son bir kaç yarışında tabiri caizse vasatın altında gösterdiği performanslar, ayrıca bu koşularda KARATAŞ, AKIN SÖZEN gibi jokeylerle start alma avantajını kullanamaması da bu atı tercihleyebilme konusunda imkan arz etmiyor. KATI SEMİH de ne kadar uğraş verirse versin grubunda bir kaç ata oranla daha vasat durumda olması, ayrıca 28 Mart tarihinde 1300 KUM’da tabiri caizse dökülmesi bu atı tercihleme konusunda beni şüphede bırakıyor.

2.AYAK: 6 startından 5’ini tabelada tamamlayan, 27 Nisan tarihli 2000 KUM koşusunda az farkla liderliği kaybetmesine rağmen oldukça formda bir görüntü sergileyen KAÇAROĞLU, alışık olduğu jokeyi ve bu defa daha uygun sıkletiyle kısa mesafede tabelanın üst sıralarında yer almak için uğraş verecektir. Ama ondan önce dikkat çeken bir safkan olan KEKEÇBEY, yaklaşık 5-6 ay sonra start aldığı ilk koşusunda B.KILINÇ ile oldukça hatırı sayılır bir liderlik elde etmesi bu atı ilk sırada tercihleme konusunda kafi ölçüde imkan sağlıyor. Bu 2 at arasında geçeceğini düşündüğüm liderlik mücadelesinde daha şanslı gördüğüm KEKEÇ BEYİ’i banko olarak öneriyorum. İDEALİST’e ise son koşusunda elde ettiği liderliği ölçü almadığımı ve tercihlemeyeceğimi belirtmek istiyorum. Sebebi ise, ortalama bir grupta grubun en hafif sıkletli atlarından biri olma avantajını kullanan bu atın eriştiği seviyeye tatminkar bir gözle bakmıyorum. BENYOĞUM’u ise alışkın olduğu performansından oldukça uzakta bir görüntü sergilemesi ve etkili jokeylerine rağmen bu olumsuz durumu sıkça tekrarlaması sebebiyle şans vermiyorum.

3.AYAK: 13 Nisan tarihli son koşusunda (kendi açısından ilk koşusu) az farkla elde ettiği 2.lik performansı oldukça göze batan HAFO, bu defa bu koşuda Özcan YILDIRIM ile şansını deneyecek. Dolayısıyla daha tecrübeli olarak izleyeceğimiz HAFO bu manada koşunun ilk tercihlenmesi gereken atı konumundadır. Bu koşuda şans vermek istediğim bir başka at ise, ilk startında startta 3 boy kaybetmesine rağmen elde ettiği tabela derecesi tatmin eden, ondan da öncesinde bu koşudaki performansını olumlu bulduğum AYBÜKE’dir. 13 Nisan tarihli ilk koşusunu incelediğimizde bu defa daha etkili jokeyiyle ALÇİN’in de bu koşuda söz sahibi olmasını doğal karşılamalıyız. Dolayısıyla bu 3 ata da eşit şans tanıyabiliriz.

4.AYAK: KUM pisste alışık olduğu jokeyi GÜNDÜZELİ ile son 5 koşusunda parlak tabela dereceleri elde eden RUNNER CAT aynı performansı bu defa ÇİM pistte daha rahat sergileyeceğine dikkat çekiyor, koşuda tercihlenmesi gereken ilk safkan olarak öneriyorum. ÇİM pistte 9 Nisan tarihli koşusunda, bir öncekine oranla olumlu yönde daha gözle görülür bir performans sergieleyen fakat az farkla liderliği kaptıran ZEALOUS LINE, (Bu koşuda DRIVE FASTER-ORADINARIO-DEDEMŞAH gibi kalite atları geride bıraktığına dikkat çekerim) bu defa da Özcan YILDIRIM faktörüyle kuşkusuz koşuda tercihlenmesi gereken isimlerin başında geliyor. Uzun bir aradan sonra start alacak olan ve diğer atlara oranla bitiriş sürelerini incelediğimde SPEEDY GUNNER’dan daha iyi bitiriş dereceleri bulunan SERSERİ’ye de öncelikle bu nedenle, sonrasında ise alışmış olduğu ağır sıkletten sıyrılarak oldukça hafif bir sıklette koşuda yer alacak olma durumuna binaen. Az önce ismini zikrettiğim SPEEDY GUNNER’e yine az önce bahsettiğim sebeple, şans tanımıyorum. Aynı şekilde ARSEN LUPEN de benim açımdan bu koşuda tercihlenemeyecek atlardan biridir. Nedeni ise yaklaşık 6 ay sonra start alacak olması dezavantajına olduğu kadar, mevcut son koşularında elde ettiği vasat dereceler de bu atın tercihlenmesi konusunda şahsımı kuşkuda bırakıyor.

5.AYAK: 1900 Çim pistte izleyeceğimiz liderlik mücadelesinde, yarış yaşamındaki 6 koşusunun 5’ini tabelanın en üst sıralarında tamamlayan ve jokeyi M.TARHAN’a alışık bir görüntü sergileyen PANIGALE, 1900 Kum pistteki son koşusunda elde ettiği liderlik ve 2.06.91’lik bitiriş süresi ile adından söz ettirmekte olup, (o koşuda PERCEPTION’a üstünlük sağlamıştı) bu defa Özcan YILDIRIM ile start almaya hazırlanan ve KARATAŞ ın yönetiminde katıldığı 17 Mart tarihli 1900 KUM koşusunda oldukça belirgin farklarla elde ettiği liderlik ve 2.06.96’lık bitiriş derecesiyle PERCEPTION, koşunun kuşkusuz en şanslı 2 atı konumundadır ve bu koşu bu 2 atın dışına çıkmayacaktır.

6.AYAK: 5 Nisan tarihli uzun mesafe koşusunu ölçü almazsak, o koşu dışında uzun mesafede epey kalite atlarla girdiği liderlik mücadelelerinden çoğunlukla mutlu ayrılan ve tabelada tamamlayan (4 Mart- 15 Mart ve 26 Nisan tarihli koşularını kastediyorum) CRAZY ISLAND şüphesiz koşunun en önemli ismi konumunda olup, aynı zamanda bankomdur.Yaklaşık 5 ay aradan sonra katıldığı ilk koşuda (ANKARA 2000 KUM) performansını ölçü almadığım, aynı şekilde ondan önce geçmişteki tüm çim koşularını incelediğimde tabelanın üst sıralarında liderliğe yakın yarışları bulunan DIVINE POWER da kuşkusuz koşunun en şanslı atlarından biri görünümünde koşuya katılacaktır. Fakat CRAZY ISLAN’ın performansına direnebileceğini düşünmüyorum. Aynı şekilde Yine uzun bir aradan sonra start almaya hazırlanan ve geçmiş ÇİM pist yarışlarında uzun mesafede elde ettiği derecelere bakıldığında kendisini tercihleme yönünde olumlu imkan sunan BRAVE APTE, Özellikle dış kulvar avantajını lehine kullanacağını düşündüğüm ve uzun mesafede etkili bitiriş sürelerini elinde bulunduran, koşuya da usta jokey GÜNDÜZELİ ile katılmaya hazırlanan KUPA ASI da (ortalama sıkletiyle) şanslı görünebilirler fakat hiçbiri CRAZY ISLAND hakkındaki kararımı değiştiremez. Bu at dışındaki 3 safkanı sadece alternatif olarak önerebilirim.

1.AYAK: 4 – 5 ///// 2
2.AYAK: 8 ///// 6
3.AYAK: 2 – 3 – 6
4.AYAK: 2 – 4 – 7
5.AYAK: 2 – 4
6.AYAK: 2 ///// 5 – 7 – 8

TUTAR: 2.16 TL

Bol şans dilerim.

Timothy

ETC dostum. Bol Şanslar. Güzel yorumların için teşekkürler

ETC

Ben teşekkür ederim Timothy dostum..
İsabetli atılımlar bekliyorum senden her zamanki gibi…

Morton34

Arkadaşlar bol şanslar , bu yorumu mu bir nevi admine yazıyorum. Ben yine konuyu Yen’i yazarlarımıza getireceğim admin yazarlarımızın bolluğundan hangisini takip edeceğimi şaşırdım acaba diyorum tahmini tutan Yen’i yazarımız var mı?

admin

Tahminler çok başarılı. Kadromuz güzeldi, daha da güzelleşti. İsim saymaya da gerek yok, tahminler ortada.

uNBReaKaBLe

Bol şans yazdığınız gibi gelmesi dileğiyle.
At yarışı bilgi ve şansa dayalı bir spor ve oyundur. Tahmini tutmayan yeni yazarlardan büyük ikramiyeleri almış aldırmış olanları vardır. Eğer ki her tahmin tutacak olsa bu sporun hiçbir zevki kalmaz. Ben şahsen verdiğim oyunlardan her birini tek tek oynuyorum. Bazen bazı koşuları yüksek tutarlardan dolayı paylaşamıyoruz. Şansınız bol olsun. Bu arada buradaki paylaşımlar gayet güzel ve isabetli. Şu aralar tjk her ne kadar pintileşmiş olsada:)
Yönetim ve yazar arkadaşlara başarılarının devamını diliyorum. Hayırlı geceler.

ETC

İzmir tahminleri henüz yayınlanmadığı için, benim de yayınlandığı saatlerde muhtemelen işte oalcağım ve duruma katılma olasılığım az olduğu için yorum ve tahminlerimi bu sayfada paylaşıyorum. Admin dostum yorumlarımı İzmir nölümü yayınlandığında oraya taşıyabilirse çok mutlu eder beni.. Saygılarımla…

———————————— İZMİR ———————————————-

4 Mayıs 2017 İZMİR yorum ve tahminlerimi huzurunuza sunmaktan kıvanç duyuyorum.

1.KOŞU: (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) İlk defa start alacak atlar arasından seçim yapmak gerektiğinde, son 800 galoplarında iyi dereceleri bulunan, hazırlıklarını önemli binicisi M.GÖNÜLTAŞ ile tamamlamış olan ARMİNYILDIZI ayrıca dış kulvar avantajını lehine kullanabilirse sonuca rahatlıkla ulaşacaktır. Ve etkili jokeyiyle koşuda yer alacak olan GENÇBERK yeterli hazırlıklarıyla ARMİNYILDIZI’nın rakibi olacaktır. CEVİZ’in galop derecelerini de beğendim, hatta 800’de 0.55 ile grubun en iyi derecesi elinde bulunmakta, fakat galoplarında grubunun en hafif sıkletinde hazırlanan safkanı bu defa ortalama sıklette koşuda yer alacağı için riskli gözüyle bakıyorum ve öneremiyorum.

2.KOŞU: 13 Nisan ve 27 Nisan tarihli son uzun mesafe sınavlarında C.GÖKÇE ile ağır sıkletine rağmen liderliği kıl payı kaptıran BAYKETENCİ, bu koşuda daha uygun grupta oldukça hafif sıklette bu defa etkili jokeyi PALAUR ile katılacağı koşuda kuşkusuz liderliğe en yakın adaylardan biridir. Aynı şekilde 27 Nisan tarihli koşuda ağır sıkletine rağmen BAYKETENCİ’nin gerisinde az farkla 3.lüğe erişen YİĞİTSOY da, tıpkı BAYKETENCİ gibi oldukça hafif sıklette katılacağı koşuda liderlik için mücadele verecektir. Şimdi gelelim en önemli tercihimize, 2017 yılındaki 8 koşusundan 6’sını tabelada tamamlayan (2 tane 2.lik) mesafe ayırt etmeksizin ağır sıklette gayet tatminkar yarışları bulunan ve diğerlerine oranla özellikle jokey faktörünü elinde bulunduran KIRTOPRAK es geçilmemeli, koşuda BAYKETENCİ ve YİĞİTSOY ile birlikte şans verilmelidir.

3.KOŞU: 6 Nisan ve 20 Nisan tarihli koşularını ele alacak olursak 1200-1400 KUM mesafelerinde son zamanların en parlak derecelerini elinde bulunduran ve bahsedilen koşularda ESER-YEŞİL YOL- AKÇEŞME gibi kalite atları geride bırakan SAYGON, alıştığı jokeyi O.YILDIZ ile yeniden adından bahsettirmeye yakın durumdadır. Mesafe ayırt etmeksizin 9 Nisan ve 17 Nisan tarihlerindeki yarışlarında elde ettiği 1.likleriyle şu anki koşusunda da liderlik rekabetine zemin hazırlayan SULTANBATUR arasında geçeceğini düşündüğüm liderlik mücadelesinde bakalım kim söz sahibi olacak göreceğiz. Son zamanların formda safkanı GAYEMSU’ya bu koşuda şans vermememin sebebi ise 9 Nisan tarihli koşusunda SULTANBATUR’un gösterdiği performansa direnememesi ve koşuyu İ.KALE idaresinde 3.bitirmesi oldu. Yine İ.KALE yönetiminde olacak olan GAYEMSU’ya hem bu nedenden hem de grubunun epey altında bir safkan görünümünde olması nedeniyle şans tanımıyorum.

4.KOŞU: (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) Son hazırlıklarında 1000 galoplarını incelediğimde grubunun belirgin farkla en iyi galoplarını elinde bulunduran TEKİNER’in bilhassa 63 kg sıklette 800’deki galobu grubundakilerden çok daha mükemmeldi. İlk defa start alacak atlar arasından yüzde 100’lük bir çıkarım yapamasam da etkili galoplarını beğendiğim bu atı banko olarak öneriyorum. Ben riski göze alarak kuponumda tek atacağım. Dileyenler bu koşuda benzeri galoplara sahip olan GÜLE GÜLE’yi de değerlendirebilirler. Bu da avantajları yönünde olur.

5.KOŞU: 26 Mart tarihinde O.YILDIZ idaresine katıldığı 1900 KUM koşusunda önemli atların önünde sergilediği performansa ve eriştiği liderliğe dikkat çekmek istediğim KRONOS ve 26 Ocak tarihli son uzun mesafe koşusunda (yarış yaşamındaki tek uzun mesafe koşusudur dikkat çekerim) tabela dışında yer bulmasına rağmen 2,20,96’lık bitiriş derecesi, KRONOS’un az önce bahsettiğim liderliğindeki 2,20,88’lik bitiriş derecesine neredeyse denk durumda olması oldukça dikkat çeken OĞLUM EMİR de KRONOS’un en ciddi rakiplerinden biri durumundadır. Bu koşuda dikkat çekici bir isim daha var. Mehmet KAYA idaresinde start alacak olan HİRA’yı ilk başta tercihlemek konusunda çok düşündüm, fakat tercihlediğim 2 ata oranla 1900 KUM performansını yokladığımda, 26 Ocak tarihli İZMİR 1900 koşusunda hafif sıkletine rağmen elde ettiği 2.25’lik derece diğer atlardan oldukça kötü hatta vasatın altındadır. O nedenle tercihimi bu attan yana kullanmayacağım.

6.KOŞU: Barış KURDU idaresinde ÇİM sınavı verecek olan DYMAXION’ın önce Barış KURDU ile start aldığı 6 Nisan ve 21 Ağustos 2016 tarihli startlarını inceledim. 6 Nisan tarihli 2100 KUM koşusunda epey sıkı rakiplere karşı elde ettiği 1.liği, 21 Ağustos 2016 tarihinde de en ağır sıklette yer aldığı çim sınavında ortalama rakiplerin gerisinde elde ettiği 4.lüğü beni bu atı tercihleme konusunda şüpheye düşürse de aynı atın Ekim 2016 ve Eylül 2016 tarihlerindeki çİM sınavlarında İ.KALE ile elde ettiği gözle görülür başarı, tercihi DYMAXION’dan yana kullanma olanağını kolaylaştırdı. Hüseyin ŞİMŞEK ile start aldığı 17 Şubat ve 12 Mart tarihli 2200 KUM koşularını incelediğim MISTER STORM’un hafif sıklette DYMAXION’a karşı elde ettiği liderlik dikkate değerdir, önemsenmeli. Gerçi bu yarışta DYMAXION ile 59 kiloda start alacaklar. Dolayısıyla DYMAXION’a karşı benzer performansı gösterebilir mi, orası muallak. Gelelim asıl meseleye, SİDELİ, 20 Ocak tarihli 2200 KUM sınavında Adem ŞEN idaresinde elde ettiği 4.lük ve 2.23’lük bitiriş derecesiyle grubunun en iyi bitiriş sürelerinden birini elinde bulundurduğu unutulmamalıdır. Fakat aynı koşuda yine Barış KURDU idaresindeki DYMAXION’dan uzak ara fark yemesi ibreyi yeniden DYMAXION’a çevirdi mi? Bence çevirdi. Ve HOSLİ, yaklaşık 6 ay aradan sonra 1800 KUM’da gösterdiği dikkat çekici performans ile dikkat çeken, ondan da öncesinde KARATAŞ ile 2200 ÇİM pistte elde ettiği 2.16’lık bitiriş süresi ve akabinde 61 kiloda liderliğe erişen HOSLİ şüphesiz bu grubun en iyi atı konumundadır ve DYMAXION ile birlikte değerlendirilmelidir. MISTER STORM ve SİDELİ ise dileyenlerce alternatifte tercihlenebilir. CANŞEN de 23 Nisan tarihli İZMİR 1700 ÇİM koşusunda elde ettiği bitiriş derecesi dikkate değer liderliği, Mustafa ÇİÇEK’le grubunun en ağır sıkletinde elde etti. (59.5 kg) Bu defa daha hafif kiloda yine M.ÇİÇEK ile start alacak olan CANŞEN’i HOSLİ ve DYMAXION’ın ardından 3.at olarak önermekteyim.

7.KOŞU: 9 Nisan ve 23 Nisan tarihli İZMİR 2000 KUM sınavlarında 2.14’lük bitiriş süreleriyle gruplarının en uygun atı konumunda olan RECO ve TORUNUM MİRA’nın gerisinde az farkla 2.likleri bulunan ISTANBUL HOUSE, kuşkusuz bu koşuda en önplanda düşünülmesi gereken isimlerin başındadır. Ve GARAVAS, usta binicisi M.KAYA idaresinde performansını gösterecek olan GARAVAS’ın son 1700 ÇİM koşusunda, şu anki grubunda bulunan ENOPİ ve RAMAZAN EFENDİ’nin gerisinde elde ettiği 4.lüğü pek de iç açıcı bulmadığım için bu koşuda GARAVAS’ı tercihlemek isteyenlere diyorum ki, bu koşuyu inceleyerek karar vermeye çalışın. Bana sorarsanız GARAVAS’ı tercihlemeyi düşünene kadar o yarışı baz aldığımızda RAMAZAN EFENDİ ve ENOPİ alternatiflerde öncelikli olarak düşünülebilir lakin ISTANBUL HOUSE’un rakibi olarak ben RAMAZAN EFENDİ’yi eklemek isterim.

8.KOŞU: İlk defa start alacak atlardan, galoplarında grubunun en ağır sıkletlerinde koşuya hazırlanan ve oldukça önemli dereceler elde eden SEVİNCE ve özellikle etkili galopları bulunan, koşuya da klas jokeyi M.KAYA ile katılacak olan KÜÇÜK ERAY öncelikle düşünülmelidir.

9.KOŞU: Mesafe ve pist ayırt etmeksizin M.ÇİÇEK ile katıldığı sınavları dikkate alacak olursak genellikle ortalama-ağır sıkletlerde izlediğimiz RAZYANA, grubunun en ağır sıkletinde yarışa katılacak olsa bile grubunun en iyi atı görünümünde olması nedeniyle tercihlerde ilk sırada yer alacaktır.Uzun mesafede Adem ŞEN ile özellikle ÇİM pistte elde ettiği dikkate değer tabela derecelerine dikkat çekmek istediğim ORFİA (6 Kasım 2016 – 12 Kasım 2016 tarihli yarışları önplanda tutulmalıdır) ayrıca 23 Nisan tarihli son 1700 ÇİM koşusunda da şu anda grubunda yer alan atların çoğunu geride bırakarak tabela içerisinde önemli bir performans sergilemiştir ve bu koşuda RAZYANA’nın en belirgin rakibi olacaktır. Ve ZABALAM… ZABALAM’sız yarış olmaz. Nedeni ise N.AVCI ile 7 Temmuz, 22 Temmuz ve 11 Ağustos’ta uzun mesafe ÇİM’de katıldığı yarışlarda uzak ara farklarla elde ettiği liderliklerdir. Hatırı sayılır bir süre sonra start alacak olan, üstelik yeniden N.AVCI’ya kavuşan ZABALAM’a da bu koşuda dikkat edilmesi taraftarıyım.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 2 – 6
2.AYAK: 5 – 6 – 10
3.AYAK: 1 – 2
4.AYAK: 4 ///// 8
5.AYAK: 1 – 2
6.AYAK: 1 – 5 – 8

TUTAR: 4.32 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 4 ///// 8
2.AYAK: 1 – 2
3.AYAK: 1 – 5 – 8
4.AYAK: 1 – 8
5.AYAK: 4 – 11
6.AYAK: 1 – 7 – 9

TUTAR: 4.32 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

USTATCI

6 lı şablonum ilk ayakta 5 numara Şafak Vakti bu günde son iki yarışta olduğu gibi kazanacağını düşündüğüm bankomdur. 3. Ayakta white fire Gazi’ye katılma yolunda olan kardeşleri olduğunu unutmamak lazım

Efsane hoca

Selamlar, benimde sizlerle paylaşmak istediğim altılım şöyle. 1.ayak 4 tek 2.ayak 2,5,6,1. 3.ayak 6,8. 4.ayak 4,7. 5.ayak 1,2,3,4 6.ayak 9,5,4,13. Yazdıklarınızın ganyan olması dileğiyle.🐴

Timothy

Üstatcı yazdığın atları ben de tutuyorum. Gönlümüze göre olur inşallah. Efsane Hocam sana da bol Şanslar

USTATCI

Bakalım boş şans 2. Ayakta 10 numaraya dikkat

ozgun1

Bol şans Timoty

Tunaaçıkkan

1ayak asaletli abilerinin yanında ravorim 4.5 rakipleri
2ayak benyogum bankom
3ayak 900 .53.33 bitiriş derecesiyle 6hafo bankom
4ayak1.2.3.4.7.9
5ayak 6favorim 5rakibi 2.4 süpriz
6ayak bu ayak ikramiyeyi belirler
1.2.3.4.5.6.7.8.9.13
43tl bolşans arkadaşlar

kalamalka

Merhaba arkadaşlar Ahmet Çelik arkadaşımız sağolsun altılımız beşte bıraktı hayırlısı başka güne.
Admin kardeşim bizden gelen yorumları kaldırdın herhalde.

16
0
Tahmin paylaş.x
()
x