Ana Sayfa / Tahminler / 25 MAYIS 2018 CUMA İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

25 MAYIS 2018 CUMA İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

Dün Ankara’da olduğu gibi 3 tane ağır AGF’nin en az 2’i yıkılırsa ciddi bir ikramiye verebilecek potansiyelli İstanbul programında cüzi tutarlarda kupon yapıp sürprize yönelmenizde fayda var diyorum ve tahminlerimi paylaşıyorum.

1.AYAK: Altılının başlangıç ayağında safkanların çoğunun uzun mesafe koşmamış olması nedeniyle kısa mesafeli koşularında kim sprintini iyi atmış onları belirlemeye çalıştım ve karşıma 8-PAÇİ, 10-GREEN HILL ve 2-ŞİRİNCE çıktı. Bu 3 atı öncelikle yazıyorum. Yarışa tempo verip aldığı avansla bitirmeye çalışacak 6-QUEEN LEONESA ve Furkan Yüksel tarafından fazla sıkıştırılmadan koşturulan ve bu yarışa tam hazırlanan 4-DİABOLİK sonra geliyor. 1-Totem ve 3-Tinemis de yeri olanların yazması gereken safkanlar diye düşünüyorum.

SIRALAMAM: 8-10-2//6-4

2.AYAK: Son KV yarışında son 200’de dışarıdan çok kuvvetli gelen ve yarışı yakın ara 4. tamamlayan 7-DEPOSITORY son yarış galobunda 1200/1,16-1,02-24,6R galobu ve uygun kilosu ile kafa atımdır. Çok beğendiğim ve açık yarışlarda görmeye alıştığımız 1-BAYBAŞKAN son yarışında binicisinin yarışı kazanamayacağını anlayıp ensesine basmasıyla 9.luk elde etti bugün bu grupta yazmamak intihardır. Uzun mesafelerin bir başka başarılı atı 5-STALLION FALCON ve Bursa’daki son zaferi göz dolduran 2-WIN FOR ME yazacağım diğer safkanlardır. Sırf Karataş bindi diye favori gösterilen 8-Grey Cloud ve problemlerinden dolayı tereddütte kaldığım 3-Hosli’yi kuponuma dahil etmiyorum. İlla at yazacak olanlar yarışı ön tarafta götürecek olan 6-Mortodela’yı denesinler.

SIRALAMAM: 7-1//5-2

3.AYAK: Katıldığı 2 yarışta da arkalardan korkunç sprintle gelip yetiştiremeyen 7-MACCHIATO bu sefer 200 metre uzayan mesafede bence 1.liğin en güçlü adayıdır. Alternatif tek olarak kullanabiliriz. Yine de tay yarışı olduğu için rakip eklemekte fayda var. İlk yarışında Mehmet Kaya’nın fazla zorlamadığı 2-ÖMER IN MY MIND, bu yarışı için özenle hazırlatıldı ve KAPALI GÖZLÜK takılıyor yazmayan üzülür demedi demeyin. Yarışı önde kabul edip güzel bir mücadele veren, son metrelerde arkadan gelen rakiplerine geçilen 5-CİHANGÜL o günden beri bugünkü jokeyi Selçuk Akbulat ile galop yapıyor tatlı bir sürpriz yapabilir aman dikkat. Ayağına çabuk olan 10-ZILLION’u ise sırf Aysev’e  geçilerek bana ciddi bir ikramiye yakalattığı için ve Karataş faktörü ile kuponuma ekleyeceğim, belki de yazmam bile. 8-Melodica’nın da son yarışında Kocakaya’yı denge konusunda çok zorladığını gördüm bu sebeple kuponuma dahil etmedim, yine de yazmak isteyene lafım yok.

SIRALAMAM: 7-2-5//10

4.AYAK: Bu yarış için Turbo yavruları 7-MİRA MİRA ve 3-BEYZAYAR’ı birbirinden ayıramadım. At eklemek isteyenler 1-Karasultan ve 6-Camgöz’ü dahil etmeli.

SIRALAMAM: 7-3

5.AYAK: Bu yarışta rakipleri olarak gözüken 1-Cep Durak’ı ağır kilosu sebebiyle, 10-Sitamun’u start sorunu nedeni ile, 7-Blanegirl’ü ters mesafe sebebi ile elediğim 4-HONEY RYDER’ı tam mesafesinde BANKO olarak öneriyorum. 2 gündür 5’te kalmama sebep olan Karataş bugün üzmez beni umarım. Kendisine tek ciddi rakip olarak formunda ciddi aşama kaydeden 2-Lifetime’ı gördüğümü belirteyim.

SIRALAMAM: 4

6.AYAK: Rakiplerine oranla form olarak bir tık önde olan 2-BALTACI’ya ilk şansı vermekle birlikte gününde olduğu zaman farklı koşabilen 5-KORCAN, 8 aydır koşmasa da düzenli idmanları ve uygun rakipleri bulmasıyla 3-SON OĞUL, İstanbul’da bir yarış görüp şimdi çok daha hazır hale gelen 1-MİRZALAĞA ve bir süre geri alınıp tekrar İstanbul’da şansını deneyecek 7-GERGİN ile kapanışı yapıyorum.

SIRALAMAM: 2-5-3-1-7

 

İSTANBUL ALTILIM:

8-10-2//6-4

7-1//5-2

7-2-5//10

7-3

4

2-5-3-1-7

EKONOMİK KUPON: 12,60 TL

GENİŞ KUPON: 56,00 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin...

Hakkında PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.

13 yorum

 1. Bol şanslar

  1.Ayak : 1,2,5,6,9
  2.Ayak : 1,2,5
  3.Ayak : 2,5,7,10
  4.Ayak : 3,7
  5.Ayak : 2,4
  6.Ayak : 1,2

 2. yavuzhan41

  Bu kez aksilik yaşamadığın taktirde inş içeride kupon. Sitamun tercihim 5 te bıraktı bugün beni umarım sana nasip olur. M.Bayır beni bugün mağdur eden jokeyler arasına girdi yol bulma çabası içerisinde dışa alana kadar atı yarışı kaybetti bu koşuyla birlikte kazanır daha büyükleriyle devamı gelir umarım.

  • PINARBASILI

   Belki 5’te kaldın ama cesaretinden dolayı ben seni tebrik ederim. Bence altılıda en önemli unsur cesarettir, büyük ikramiyelere kapıyı her zaman cesaret açar. Umarım en kısa sürede bu cesaretinin karşılığını fazlasıyla alırsın hocam.

 3. Son ayakta %5 agf bir nebze olsun ikramiye yükseltir. Tebrikler

  • PINARBASILI

   Teşekkürler adminim, telafi ikramiyesi oldu bu inşallah daha büyüklerini hep beraber yakayalacağız.

 4. Merhaba tebrikler dün son ayakta yatmıştım sizinle de paylaşmıştım bugün de sizi takip ettim ve sayenizde son ayakta yatmadım teşekkürler

  • PINARBASILI

   Teşekkür ederim evet hatırlıyorum bugün biz ata dikkat çektik siz de değerlendirdiniz ve elbirliğiyle yakalamış olduk ikramiyeyi. Daha büyüklerini hep beraber yakalamak dileğimle.

 5. Merhaba Ankara yorumunuz yok üzüldüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir