ankara altili tahminleri bycreed

19 TEMMUZ 2016 SALI ANKARA ALTILI TAHMİNİ ( BY CREED )

Günün 1. Ayağında koşunun süratli gitmesi malum. Ayağına seri isimler ZÜLUMKAR, ARAPKIR, ALARAM ve DAŞTANBEY gibi safkanların nefes kesen mücadelesinde önde ayakta kalabilecek tek ismin (7) DAŞTANBEY olacağına inanıyorum. Kaldı ki safkan son yarışında o kadar istikrarlı, dirençli bir yarış çıkardı ki 5,6 boy fark yediği ciddi rakibi YÜKSELİM‘e tekrar tazeleyerek ecel terleri döktürüp geçmişti. Bugün endişelerim olmasa banko önerebileceğim bir isimdi lakin önde ki temponun yüksek olmasından tek korkum. Yine son yarışında birlikte koştuğu grubun nitelikli sprinter ismi (3) SARPBEY aradığı galibiyeti bu koşuda bulabilecek kapasiteye sahip. Tam bir tempo atı olan (1) SEDATBEY önlerde gidip bu tempoda ayakta kalırsa kenter kazanabileceğini bile düşünüyorum. Sürprizde ise son yarışını çok beğendiğim (5) BEŞİRYILDIZ‘a şans vereceğim.

Günün 2. Ayağında Son yarışında gerçekten farklılaşan bir isim olan (8) ORMANCI DAYI çokta zorlanmadan yarışı kazanmıştı. Bugün değişen binicisiyle her ne kadar çok şanslı görsem de risk alamadığım safkanlar arasında bulunuyor kendisi. Kaldı ki en ciddi rakip olarak gördüğüm 2 yarış gören son yarışıyla daha da iyi koşacağını düşündüğüm (7) ÖZREİS, son yarışını dikkate almaz isek eğer diğer 4.lükleri bile bu gruba fazlasıyla yeterli olan nitelikli isim (1) SENCERHAN bariyeri seven bir isim. Özellikle takip ettiğim safkanı aprantisi bariyerden uygun bir yol bulup yürütebilirse yarışı çalabilir.

Günün 3. Ayağında İlk defa koşacak olan tayların koşusunda dikkatimi çeken 3 isim var. (5) AYAN KIZI ve (2) SİNYOR ŞAMİL rakiplerine oranla pedigri olarak iyi bulduğum isimler. Bir diğer isim ise çok merakla beklediğim (3) WASAHOF safkanın soyu sağlam diyebilirim. Kaldı ki aynı soydan gelen bir safkan yarış hayatının ilk startında bizim büyük gözle baktığımız o zamanın ingiliz safkanlarını geçmekte zorlanmamıştı. Geri planda ise (7) MOTHERLAND ve (1) JIDICOUS’a şans verilebilir.

Günün 4. Ayağında 2 isim grubu ayırıyor BAWIKAL ve BORDONARO aslında bakarsak BORDONARO bu grubun çok üst düzeyinde bir safkan. Zaten son yarışında BAWIKAL‘a köy kasaba kurdu ben bir aksilik olmadığı sürece safkanın tekrar kazanmaması için bir neden göremiyorum (5) BORDONARO BANKOMDUR.

Günün 5. Ayağında gerçekten ne zaman ne koşacağı belli olmayan saç baş yoldurtan safkanların koşusu. Açıkçası ben burayı 3 safkanla geçeceğim lakin ona rağmen korkuyorum diyebilirim. Risk seven arkadaşlar varsa burada aslında (5) YÜKSELİM gerçekten çok şanslı önde istediği tempoyu kuracağına inandığım safkanın beyaz bayrak ayna yapabilmesini yüksek görüyorum. Bunu yapamaz ise zaten diğer iki rakibi (4) ULAKÇI ve (3) KAÇIN GELİYOR devreye girecektir.

Günün 6. Ayağında Startla birlikte liderliği almasını beklediğim LEFKELİ son yarışında çok rahatsız edilmemesine rağmen yarışı zor bitirmişti. Kaldı ki o gün 7 ay sonra yarış gören NURKO kendisinden daha iyi koştu diyebilirim jokeyi biraz daha asılsa yarışı kazanacaktı lakin sanırım fazla zorlamadı safkanı. Lakin benim burada ki favorim (15) HAWKER HUNTER safkan gerçekten çok geri planda son yarışları aldatıyor insanları bu gruptan altı kalır bir yanı da yok. Bugün çok sevdiği mesafesine kayıt olmuş kaldı ki MAGFELLOW gibi üst gruplarda koşan safkanla yarışmış bir isim.

ALTILI ŞABLONUM :

1- Ayak : 7,3,1,5

2. Ayak : 8,7,1

3. Ayak : 5,2,3,7,1

4. Ayak : 5 TEK

5. Ayak : 5,4,3

6. Ayak : 15,5,1,3

ŞABLON TUTARI : 43,20 TL’dir. Bol şanslar dilerim.

Yazar: Bycreed

Bycreed
admin
Yönetici
admin

Bol şanslar

admin
Yönetici
admin

Tekler uyuştu, buraya bırakayım kuponu. Adamlar 50 lira ganyanlı atı tek atmışlar bulaşmayalım :)

1.Ayak : 3 – BRIGITTE
2.Ayak : 1,2,3,8,10
3.Ayak : 5,6,8,9,10,12,14
4.Ayak : 1,3,8
5.Ayak : 5 – BORDONARO
6.Ayak : 4 – ULAKÇI
7.Ayak : 5,15

Azor Ahai
Üye
Azor Ahai

o pencerede kalan 13 ü mine çok tutuodu geçen yarış :) bide son ayaktaki 15 numarada hiçte ertanbeyden aşağı kalır bi at değil gözümden kaçmadı :)) bugun hepimiz 4-5 basamaklı ikramiye atları yazıoruz :) hatta 6 basamak düşünenler bile var :))

admin
Yönetici
admin

13 ü geçen çok tutuyordum baktım iş yok yazmadım. Gelir o ayrı. 15 no yu Salnazar’la bir mi tuttun ben mi yanlış anladım :)

Stefano
Üye
Stefano

Finishe 20-30 metre kala gözlükle uğraşmayı da bi ayhan kurşunda gördüm