istanbul altili tahminleri

19 MAYIS 2017 CUMA İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (MEHMET28)

İstanbul’da oldukça ters bir kurgum var. Plase bir atla başlayıp, favori çıksa bile tek olarak tercih edilmesinin zor olduğunu düşündüğüm bir diğer atla büyük bir ikramiye kovalama peşindeyim. Bu riskli tercih  bakalım neler getirecek.

1. AYAK: Uzayan mesafe lehine olan (7) GOLDINIADIS, sonlarda gruba hakim olup kazanmaya yakın isimdir. Riske girmek istemeyenlere (6) YİĞİTER ve (9) ŞEYTAN TÜYÜ önereceğim isimler.

2. AYAK: İyi bir kan hattına sahip olan ve son yarışında verdiği olumlu sinyalle (6) GRAND EFE, bugün risk alacağım ikinci isim olacak. Tek hakkını başka yerde kullanıp at yazacaklara (2) DAIMON ve (7) İSMİHAN’ı öneririm.

3. AYAK: Tempo (4) OĞLUM BERAT ve (5) PAIX için avantaj olsa da bu ayakta riske girmek istemiyorum. Tercihim HEPSİ olacaktı ancak kuponu fazla büyütmemek adına 2 at dışarıda bırakacağım.

4. AYAK: (2) TALİPHAN birbirinden başarılı iki yarışla kariyerine harika başladı. Büyük favori olacaktır bunu da hak ediyor. Dileyen tek atabilir ama ben sürpriz çıksın istiyorum ve HEPSİ diyorum.

5. AYAK: Öne çıkan isimler var ancak sprint mesafesini ayarlayamayabilirler ve sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Çok sürpriz durumda olacak (7) BÜYÜK MATMAZEL’in de çalışmaları da ilgimi çekti. Bir ters at daha bulma umuduyla ikinci kez HEPSİ.

6. AYAK: İlk yarışından başarılı bir ikincilik çıkaran (1) BABA DOSTU, Victory Is Ours ile anneden kardeş olan (5) DOYOUN HEARTED ve çimde etkili olmasını beklediğim (3) BOĞAÇHAN son ayak tercihlerim.

ŞABLONUM
1.AYAK: 7
2.AYAK: 6
3.AYAK: 4,5,7,(8,9)2,1
4.AYAK: 2,1,6,5,3,4
5.AYAK: 9,10,1,7/2,3,4,6,11/5,8
6.AYAK: 1,5,3

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Mehmet28

Avatar
İsmim Mehmet, 37 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Zaman zaman ara versem de 20 yıldır at yarışı oynuyorum.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

19 Mayıs 2017 İSTANBUL yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…

1.AYAK: Son uzun mesafe startında iyi iş çıkaran ve genellikle ağır sıklette uzun mesafe koşmaya alışık olan BÖRTEÇİNE, uzun zaman sonraki ilk uzun mesafe ÇİM koşusunda Özcan YILDIRIM ile liderliği bulan YİĞİTER başta tercihlenmesi gereken isimler olup, Adana’dan getirilen ve son uzun mesafe ÇİM sınavında epey kalite atların önünde hafif sıklette 2.lik elde eden ve bu koşuda da grubunun en hafif sıkletinde izleyeceğimiz ŞEYTAN TÜYÜ’nü kuponlara süpriz olarak değerlendirilmesi yönünde görüş bildirmek istiyorum.

2.AYAK: Son ÇİM startında elde ettiği tabela derecesi ile geliyorum sinyalleri veren ve bu defa tecrübeli jokey Mehmet KAYA idaresinde izleyeceğimiz DAIMON ile son çim startında uzun mesafeyi yadırgamayan ve PETIT KURT-TORUN RÜZGAR ikilisi gerisinde az farkla 3.lük elde eden GRAND EFE (gerisindeki atlara uzak fark attığını unutmamak lazım) bilhassa eküri avantajları ile kuponlarda önereceğim 2 isimdir.

3.AYAK: Bu koşuda son uzun mesafe koşusunda Uğur POLAT idaresinde 2400 ÇİM pistte startta 3 boy kaybetmesine rağmen deyim yerindeyse şahlanan ve klas rakipleri VICTORY IS OURS ve FLY BY ME’yi geride bırakan OĞLUM BERAT bu koşuda tercihlenmesi gereken ilk isim olup, alışık olduğu jokeyine yeniden kavuşan CURTARALO, eküri avantajıyla yine alışık olduğu jokeyiyle Adana’dan gelip liderliği zorlayacak olan GLOIN, bu atın en belirgin rakipleri olacaklardır. 25 Mart tarihli 2000 KUM koşusunda startta 3 boy kaybetmesine rağmen kalite grubunda CURTARALO’nun yarım boy gerisinde 2.lik elde etmeyi başaran BIG BROWN’un da ihmal edilmemesi gerekir.

4.AYAK: Bu kısa mesafe koşusunda NURİŞ’in son koşusunda gösterdiği performansa rağmen, TALİPHAN’ın grubunun en ağır sıkletinde NURİŞ’in önünde elde ettiği 1.lik bana ister istemeZ TALİPHAN dedirtiyor. Dolayısıyla önceki koşuda olduğu gibi bu koşuda da NURİŞ riskine rağmen TALİPHAN diyeceğim.

5.AYAK: Son koşusunda İ.KOYUNCU idaresinde katıldığı KUM sınavından 3.lükle ayrılan ve deyim yerindeyse geliyorum sinyalleri veren GÜLAN BİNDA, 25 Mart tarihinde dış kulvardan start alan ve rakibinin 2,5 – 3 boy önünde grubun en ağır sıkletine rağmen liderliğe hükmeden ZEYNEPSU bu defa grubunun en hafif sıkletinde adlarından sözettireceklerdir. HATCHE 19 Nisan tarihli ortalama mesafe performansına bakıldığında elde ettiği 3.lükle ve etkili yarışlarıyla CEP DURAK bu 2 atın belirgin rakibidir.

6.AYAK: Kısa mesafede ilk startında MAN OF POWER gibi kalite atın az farkla gerisinde liderliği kaçıran BABA DOSTU bu defa yanıltmayacaktır. Bankomdur

1.AYAK: 1 – 6 – 9
2.AYAK: 2 – 6
3.AYAK: 4 – 7 – 9
4.AYAK: 2
5.AYAK: 1 – 2 – 9 – 11
6.AYAK: 1

TUTAR: 4.32 TL

ETC

bol şanslar

2
0
Tahmin paylaş.x
()
x