istanbul altili tahminleri

19 MAYIS 2017 İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Önde tempo kurmayı seven dört safkan var koşuda; Börteçine, Özbayhan,Yiğiter ve Konigin. Börteçine son 1600 yarışında farklı bir taktikle bekleme yaptı ve fena da olmayan bir sonuç aldı. Özbayhan ve Yiğiter de tempo kurmayı sevseler de bir önceki Yiğiter’in kazandığı yarışta olduğu gibi öne ısrar etmeden öndekilerin hemen arkasında bekleyip daha sonra tempo yükseltip sonuca gitme yolunu da gidebiliyorlar. Konigin de elinden geldiğince numaraya çıkma çabası verebilir ama bu grup ona sert sanki. Yarışta önde kendi temposunu kurmasına izin verilen bir at olursa bu dörtlüden şansı çok artar ,ama o ismin kim olacağını bilmek için müneccim olmak gerek. (Örnek dün Ankara’daki arap yarışında Karaeser’i saldı Borbore, sonucu gördük ,üstüne gitse o yarış öyle biter miydi???) Bu sebeplerden dolayı her senaryoyu hesaba katıp ya bu ayağa çok at yazacağız ya da riske girip telepatik bir öngörüyle bir safkanı tek atacağız. Sadettin gibi tempo olayını çözmüş jokeyi ile sıkletine rağmen (1) BÖRTEÇİNE ilk şansa sahiptir. Viraj üzerinde tempo yükleyip kazanmanın uzmanı olmuş jokeyi ile (6) YİĞİTER ikinci şanslı isimdir. Önde bir lut , mücadele ihtimaline karşı da sprinter atlardan (3) VICTORY SUN , mesafe uzadıkça avantajı artan (8) SOYBAŞ, (7) GOLDINIADIS ve Ankara’dan getirilen (9) ŞEYTAN TÜYÜ şanslı olabilirler.

2.Ayak: 2 Maiden yarıştan riskli gördüğüm yarış bu ayakta, bu nedenle çok at yazacağız. Favorim altıncı olduğu yarıştaki derecesi bile fena olmayan, anne kardeşlerinin çimde bir çok birinciliği bulunan ve çalışmalarını da beğendiğim (9) ROTABELLİ ‘dir.  İlk plandaki rakipleri son 1900 çim derecesi ile ekürilerden (6) GRAND EFE , (7) İSMİHAN ve (11) SİNEPS olur. Daha sonra takip atımız (1) ANATOLIAN BULL , diğer ekürilerden (2) DAIMON , formda ahırıyla (3) ENTERTAINMENT , dil bağı takılan (8) KÖSEOĞLU , dil bağı çıkarılan (4) ETOILE , (14) KARAMELEK ve (12) TROMOS . (13) GREENSIDER çok tutmasam da pencere kalmasın diye yazılabilir.

3.Ayak: Bu açık yarışta temponun hızlı gitmesi neredeyse kaçınılmaz , bu nedenle (4) OĞLUM BERAT , (5) PAIX , (9) GLOIN ve son beşinciğinde takip listeme giren (6) BAVİ REŞ (imkanı olan son beşinciliğini bir daha izlesin) ön plandadır. Yanlarına (2) GÜNGÖRBABA ve (7) CURTARALO  da ekleyerek bu ayağı da geçiyoruz.

4.Ayak: Yarış hayatlarına çok parlak giriş yapan (1) MANİDAR ve (2) TALİPHAN çok önde olsalar da bombada tuttuğum çime çıkan (3) GOLDEN KING de yazılır bence.

5.Ayak Dişi İngilizlere ait bu şartlı 5 ‘te yine sihirbazı bekleyeceğiz, son çim yarışında da beğendiğim ,sentetiği de iyi yapan (1500 ü 1.31 lere indirip yarış kazanmış) (10) SIERRA MAESTRA ilk bankomdur. Rakiplerinden Cepdurak çok eski formunda değil gibi, Hatche yarış kazanma da sıkıntısı var, Gülan Binda da bir türlü son veremiyor.

6.Ayak: Bu maiden da ikinci bankomuz var, şartlı 1 de kazanan atlar ne kadar dikkatimizi çekiyorsa mesafe kısalığından ancak tabelada yer bulan ama kazanan kadar belki de daha başarılı koşan taylar da dikkatimizi çekiyor. (1) BABA DOSTU ‘ndan bahsediyorum, tay usta atlar gibi ara kapatıp ikinci olduğu yarışında tamamen jokeyinin yanlış binişi ve tercihleri ile bu sonuca mahkum kaldı diye düşünüyorum. Yarışı tekrar tekrar izledim. İlk başta start çıkışı atı yarışa adapte etmekte zorlanmış ,grubun gerisine düşürmüş, sonra virajla birlikte iç kulvarı tercih etmiş, bunda sorun yok edebilir ama son 400 de sanki iç kulvarda önünde duvar örülmüş gibi yengeç stili tayı yan yan dışarı alacam diye 1-2 boy kaybetmiş ki önündeki tayların arası açıktı cesur davransa rahat girerdi , sonra nihayet önü açılınca da tay kanatlanmış gelmiş ama yarış bitmiş. Jokey-apranti kardeşlerimize çok fazla yüklenmek çok tarzım değil ama hayatının ilk yarışı olan BABA DOSTU  ,sen değilsin Selim kardeşim , Şartlı 1 de bu kadar zayıf binersen sana nasıl tay emanet etsin at sahipleri. Nihayetinde bu tay bankomdur. Eğer, bir yarışla(tek yarış koşmuş)  taya bu kadar güvenmem diyen olursa da ona şunu derim ; o şartlı 1 i kazanan Man of Power burda koşsa net favori olur muydu olmaz mıydı ?

Altılı Şablonu:

1)  1,6,3,8,7,9

2)  9,6,7,11//1,2,3,8,4,14,12,13

3)  4,5,9,6//2,7

4)  1,2,3

5)  10

6)  1

Tutar: 77,76 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

3 //
2-3-6-7-9-11 //
2-4-8 //
2 //
1-2-5-6-9-10-11 //
1-2-3-4-5-13-14

admin

Tebrikler 63kg da geldi at.