19 Mayıs 2013 İstanbul At Yarışları

 

Jokey Mehmet Kaya’nın Yerine Pazar günü İstanbul’da Binecek Jokeyler

18 Mayıs Cumartesi akşamı İzmir 4.koşuda yarış esnasında yıkılan safkan ile birlikte devrilen jokey Mehmet Kaya’nın yapılan muayenesinde köprücük kemiğinde kırık tespit edilmişti. Bu nedenle 19 Mayıs Pazar İstanbul’da deklare olduğu safkanlara binemeyecektir. Yaptığımız araştırmalarda başarılı jokeyin yerine bugün at binecek isimler şunlardır.

2.Koşu: 1 nolu TONYA, Nurettin Şen
3.Koşu: 7 nolu MARVELOUS IRON, Uğur Polat
4.Koşu: 4 nolu GARANTİ, İlker Soyad
5.Koşu: 10 nolu ÖZGÜLEN, Nurettin Şen
6.Koşu: 9 nolu MY SECRET, Erhan Yavuz
7.Koşu: 2 nolu CANANIM, Nurettin Şen

Günün tahminlerine gelirsek.

1.AYAK: Kazandığı son iki yarış sonrası formunu devam ettiren 1.TONYA bitirici sprintiyle yine birinciliğin en büyük adayıdır. S.KAYA ile 2.BALÇİBİN tek rakibidir. Koşu gösterilen MİHRİMAHAL‘e biraz daha süre tanımak lazım. Tabela atı ise her zamanki gibi MYSTICAL STROM‘dur

2.AYAK: ERKEK TAY DENEME KOŞUSUNDA ise ANKARA‘da 1400m Çim pistte 1,22.55 derecesi ile yarış kazanan 1.AZ KALDI günün BANKO TAHMİNİMİZDİR.

3.AYAK: Gördüğü yarış sonrası zıpkın gibi galoplarla bu koşuya katılacak olan 4.GARANTİ günün ikinci bankosudur.

4.AYAK: Son yarışından sonra biraz daha rahat bir gruba düşen 8.SÜPER BABA ilk atımız. Çok iyi galoplarla bu yarışa girecek olan 12,CHERZADE inatçı stili ile mesafesinde mutlaka yazılmalı. Rakip ayırt etmeksizin her koşuda tabelada yer bulan 9.CAPPADOCIA, son yarışını kazanan ve durumunu devam ettiren 10.ÖZGÜLEN, gördüğü koşular sonrası düzelen 7.OKINAWA, Fuat Çakar ile 5.DEVKAYA, 14.MANSOOR, 1.DURMAZBEY, 2.ŞEVALKIZI ve 3. VOKAL sırasıyla kuponlarda yer bulabilir. Çok tekli bu yarış gününde kısaca bu ayağa HEPSİ seçeneği kullanacağız.

5.AYAK: Babadan TOROK ile annesi ise şampiyon safkan BOLD PILOT ile enternasyonel koşuda başabaş mücadele eden CADEAUX GENEREUX gibi bir orijine sahip 11.PANCAR ilk atım. Gördüğü koşu sonrası daha iyi koşmasını beklediğim 13.SARS mutlaka düşünülmeli. H.KARATAŞ ile 16,TAPIT GIRL ve 15.SUDE SULTAN da kuponlarda bulunmalı. Sürprizlerim ise 9.MY SECRET ve 3.CELERITAS. 

6.AYAK: 9.TUMBUL SABURUM günün son BANKO TAHMİNİDİR. 

Yazar: admin

25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Tahmin paylaş.x
()
x