16 MAYIS 2015 CUMARTESİ ANKARA ALTILI TAHMİNİ ( BY CREED )

1. Ayak TIME FEEL‘in liderliği almasını beklediğim koşuda büyük ihtimalle bu safkan rölanti bir şekilde yarışı götürecek sonlara kadar direnecekti. Lakin ROKSANA‘nın bu grupta olma amacı ise büyük ihtimalle ekürisi MADIBA için fedailik yapacağını düşünüyorum. Kısa bir aranın ardından sevdiği ANKARA pistine döndüğü yarışında kolay kazanan safkan bu pisti ne kadar sevdiğini bir kez daha gösterdi. Hatta kazandığı yarışta bu pistte kendisi kadar çok iyi yarışlar çıkartan formda DANSING RIVER‘a bile ciddi fark atmıştı. Ön gruba yakın yürümesini beklediğim safkanın düzlük dönülür dönülmez ataklarını sıklaştırıp erken liderliği almasını bekliyorum. Gerilerden elbet etkili gelebilecek safkanlar grupta mevcut lakin ben MADIBA‘yı bu gruptan alıp farklı bir köşeye koyuyorum. Formda rakiplerine rağmen uygun grupta koşacağını düşündüğüm (3) MADIBA BANKOMDUR.

2. Ayak Süratli geçmesini beklediğim koşuda liderliği FLY BY ME’nin alacağını koşuyu süratlendireceğini düşünüyorum. Bu safkanın hemen arkasında STAR OF MELİH ve CHANTALLE RUA olacaktır. STAR OF MELİH liderliği alamayınca etkili koşabilecek bir kapasiteye sahip bir safkan değil. CHANTALLE RUA ise rölanti giden koşuda bile sonlarda dökülmüşken süratli gidecek olan bu koşuda hiç şans tanımıyorum bile. FLY BY ME’nin ise bahsettiğim safkanlardan dolayı önde rahat olamayacağından verdiği aranında kendisini çok etkileyeceğinden bu safkanı da eleyeceğim. Benim bu koşuda ki favorim kesinlikle (2) PERFECT WARRIOR olacak. Safkan bahsettiğim şekilde olan koşularda daha önce başarılı oldu. Bugün de olmamasını gerektirecek bir faktör göremedim. FLY BY ME‘den erken sıyrılabilirse sonlarda geriden gelebilecek rakiplerine direnmesini normal buluyorum. Zaten kesin olarak sprinter safkanların bir koridor bulma sıkıntısı yaşayacağı malum. Orta kulvardan (8) HARD BABY‘in ataklarını göreceğiz, onun dışından ise yol bulma sorunu yaşamazsa (6) YILDIRIMBEY en dış kulvardan ise bu yarışta şansını çok yüksek gördüğüm uzayan mesafe de (5) ENYALIOS sonlarda yarışa noktayı koyabilir.

3. Ayak Sürpriz bir sonuç beklediğim mücadelede çok önde bir safkan göremedim. Bu yüzden sıralamamı şablon olarak vereceğim. (11) PAÇİ PAÇİ, (1) ZEMANOVA, (4) DORLEON, (7) HEZRİN, (6) FAIRY FAST, (5) FAST TURTLE, (10) İŞKODRA, (2) ADDICTED, (8) MIAMI BEACH.

4. Ayak Bilindik stiliyle HÜNKAR‘ın liderliği almasını bekliyorum. Lakin koşuda BİLDENBEY‘in olması bu safkana oldukça sıkıntı yaratacak gibi duruyor. HÜNKAR her ne kadar süratli bir isim olsa da henüz yeni yeni aşama kat eden bu safkanların en ufak bir preste yarıştan düştüğüne birkaç kez şahit oldum. VEYSİAĞA‘da önlerde giden safkanlar arasında ön gruba çok pres yapmasa da ayağına seri bir isim. İster istemez HÜNKAR temposunu arttıracaktır. Yarış hayatının ilk yarışında startta 1 boy oyalanmasına rağmen sonlarda ki etkili sprintiyle yarışı kazanırken gerçekten çok güzel bir görüntüsü vardı. Safkan son düzlükte adeta yerinde duramadı ve HÜNKAR‘dan daha dirençli olan SIRAÇBEY‘i net bir farkla geçti. Bu safkanın etkili sprintiyle sonlarda farkı netleştireceğini düşünüyorum. HÜNKAR ya son 300‘de dökülür ya da son 100‘e kadar bu safkana direnir ama kazanan gene benim görüşümle (5) FOTERLİ olur BANKOMDUR.

5. Ayak Son yarışında sert grupta varlık gösteremeyen (1) KIŞLALI favorim olacaktır. Çok süratli gitmesini beklediğim koşuda bilindik stiliyle ön grubu yakın takip sonlarda etkili ataklarıyla sonuca gitmeye çalışacaktır. Sonunda beklenen patlamayı yapan (8) MERCANLI son olarak ise önde temposunu rahat belirleyemeyeceğini düşündüğüm ama bir yanımın da kazanabileceğini söylediği (4) KARAESER‘i ihmal etmeyeceğim.

6. Ayak Son yarışında iyi idare edilemediğini düşündüğüm bugün daha iyi bir aprantiyle daha net koşacak olan (14) AYNURUM favorim olacak. Bu pistte 2 yarışını da kolay kazanan (5) KAŞGARKIZI büyük ihtimalle günün kalesi çıkacak. Lakin ben bu safkana bu sefer formda rakiplerinin yanında çokta güvenemedim. Önde tutmuş olduğum bu 2  safkana rakip olarak ise : (7) DURMAKIZ, (6) AĞİTA, (8) BERRAKSU, (2) HAFİZEM yazacağım.

 

ALTILI ŞABLONUM :

1. Ayak : 3 TEK

2. Ayak : 2,8,6,5

3. Ayak : 11,1,4,7,6,5,10,2,8

4. Ayak : 5 TEK

5. Ayak : 1,8,4

6. Ayak : 14,5,7,6,8,2

ŞABLON TUTARI : 38,88 TL’dir. Bol şanslar dilerim.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Bycreed

Bycreed
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
okan

Bol sans sayin crreed

Özgür

Merhaba by creed nasılsınız iyisiniz? Ankara şablonunda son anda çıkardınız bugün varmı? Özletmeyin kendinizi yoğunsunuz galiba by.

talip

Sensiz altılı olmuyor nerelerdesiniz

3
0
Tahmin paylaş.x
()
x