istanbul altili tahminleri

15 NİSAN 2017 CUMARTESİ İSTANBUL AT YARIŞLARI KONUSU

15 Nisan 2017 İstanbul at yarışları için paylaşım konusudur.

İstanbul at yarışları için yorum ve kuponlarınızı bu sayfadan paylaşabilirsiniz.

Mohaç Koşusu’nu STORM GIRL kazandı

4 yaşlı safkan Arap atlarının, İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli sınavlarından biri olan Mohaç Koşusu (Açık-G2/DHÖ), 14 Nisan Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda programın 6. randevusu olarak gerçekleşti. Geçmiş koşu performansları son derece parlak safkanların bir araya geldiği bu mücadeleyi; son metrelerde yaptığı etkili atakları ile, F. Sedat Dağyudan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, STORM GIRL (Sağanak – Dağ Ateşi / Odinhan) jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı. Koşuya katılan tek kısrak olarak dikkat çeken STORM GIRL, elde ettiği Mohaç Koşusu galibiyetiyle yarış kariyerinin 9. birinciliğine uzandı.

Çim pistte, 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 4 yaşlı 11 safkan Arap atı katıldı. 200.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuda ikinciliği, Halis Karataş ile bu önemli mücadelede boy gösteren DENİZİM (Altaha – İlkehanım / Yelhan) elde ederken, dış kulvarda yer alan isimlerden SAADIN GÜCÜ (İzbatur – Allıbahar / Sideways) Gökhan Kocaya idaresinde üçüncü, Mehmet Kaya ile Mohaç Koşusu’na katılan ÜNALAMCA (Hürbatur – Neame 56 / Kayhanbey) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
ETC
Üye
ETC

Tercihlediğimiz atlarımızın kuponlarımıza uğur getirmesi dileğiyle..

1.Ayak: Son yarışında kıl payı kaçırdığı birincilik dikkatlerden kaçmayan ve bu defa klas jokeyiyle koşuda yer alacak olan FAIRY DANCER, 25 Şubat tarihindeki yarışında epey başarılı bir derece elde eden ve bu vesileyle grubunun en iyi derecesini elinde bulunduran NAMTAR ve bu defa hafif kiloda tabelayı kollayacak olan SCIFO bu koşuda şans verdiğim üçlüdür.

2.Ayak: Kumda hatırı sayılır dereceleri bulunan ve yine A.SÖZEN ile start alacak olan SON OF A LEGEND ve SINCLAR’in bu koşudaki performansının ve çime alışık stillerinin fazlaca önemsenmesi gerekir.

3.Ayak: Hazırlıklarını tamamladığı ve yarış öncesi hazırlıklarında epey tatminkar antrenmanlardan geçtiği söylenen ARHAVİLİM önemli binicisiyle liderliği zorlayacaktır.

4.Ayak: 2000 Kum pistteki yarışlarına bakıldığında epey dikkat çekici dereceleri ve birincilikleri elinde bulunduran üçlüye bu koşuda eşit şans tanıyorum. Bunlar sırasıyla ESKAYRA başta olmak üzere, ZAFER ATEŞİ, REBEL YELL’dir. Ve de ayrıca son çim pistte M.KAYA ile kıl payı kaçırdığı birincilikle ilgili MY BABOŞ’a ve ilk startında ÇİM pistte elde ettiği birincilikle ve etkili bitirişleriyle SEYYAH’a dikkat edin diyorum.

5.Ayak: Son koşusunda 5 boy farkla uzun mesafede elde ettiği 1.likle dikkat çeken TEZCANLI’nın bu yarışta bu defa ALEMİN KRALI’na fazlaca direnemeyeceğini ve ALEMİN KRALI’nın da yarışın sonuna dek göstereceği gayretle birinciliğe hükmedeceğini düşünüyorum.

6.Ayak: Kocaeli ve Bursa yarışlarında epey tatminkar dereceler elde eden KAFTAN’ın bu koşudaki rakibinin H.ÇİZİK idaresindeki NUŞANINOĞLU ve RACİ olacağı bir gerçek. O nedenle bu 3 atı da bu koşuda birlikte öneriyorum.

1.AYAK: 3 – 8 – 10
2.AYAK: 11 – 12
3.AYAK: 2
4.AYAK: 3 – 7 – 8 – 9 – 11
5.AYAK: 1
6.AYAK: 8 – 9 – 14

TUTAR: 5.40 TL

Bol şanslar dilerim dostlarım….

GÖÇMEN123
Ziyaretçi
GÖÇMEN123

İSTANBUL ALTILIM
****************************
3 FAIRLY DANCER …. 2 .11 . 1
8 DAYIM BENİM ….. 12.11 …… 4.7
2 ARHAVİLİM ….. 3.7.9 …… 4
1 ATEŞİN RÜZGARI ( bankom ) bu atın kan hattını iyi inceleyin , bence geçilmez , yakındada GAZİ de koşar bu at , ben altılımda tek atıcam rakip …. 5.9.3
3 TEZCANLI ( bu atta yarın geçilecegini sanmıyorum rakip makip önermiyorum , sanırım ALEMİN KRALI AGF çıkacak ama bana değil : )
6 BUHARALI … 2.4.9.14.8 ( ayrımsız yazıcam
bol şanslar ….

ETC
Üye
ETC

Tahmin güzel ve isabetli dostum…Bol şans dilerim…

Ama ALEMİN KRALI’na bu defa son düzlükte sprint atmayı iyi bilen jokeyi O.YILDIZ ile dikkat çekerim. Bence ikisi bir arada iken koşuyu sigortalamış olursun. Ama TEZCANLI’nın bu defa önceki yarışına oranla kilo dezavantajını gözönünde bulundurmak gerektiği kanısındayım. Bence ALEMİN KRALI bu koşuda fena asılacaktır.

ATEŞİN RÜZGARI aynen bahsettiğin gibi dikkat uyandırıyor ama ondan da öncesinde MY BABOŞ ve SEYYAH’ın önceki performanslarına dikkat edilmesi taraftarıyım. Tabi bu koşuda hepsinden önce KAYA faktörünün önplanda tutulması gerektiği de bu açıdan önemli. O yüzden ÇİM pisti zerre yadırgamayacak olan REBEL YELL bugün bu avantajla koştuğunun bilincinde olacaktır.

GÖÇMEN123
Ziyaretçi
GÖÇMEN123

HOCAM , son ayağa 8 i ilk ayağada 1 i yazmayı unutmuşum , eklersen sevinirim

GÖÇMEN123
Ziyaretçi
GÖÇMEN123

İSTANBUL ALTILIM
*************************
3 FAIRLY DANCER …. 2.11….1
8 DAYIM BENİM ………. 12.11….4.7
2 ARHAVİLİM ………….. 3.7.9 ….4
1 ATEŞİN RÜZGARI ( bankom ) ………5.9.3
3 TEZCANLI ( bankom )
8 RACİ …………………… 2.4.9.14
( ADMİN im kusura bakma son ayak BUHARALI nereden çıktı bende şaşkınım ilkini silersen sevinirim

GÖÇMEN123
Ziyaretçi
GÖÇMEN123

eyvallah ETC ama ben GÖÇMEN im , inatçıyım :) ATEŞİN RÜZGARI / TEZCANLI bankolarım yanlarına altılımda at yazmam beşlimde belki ., ha birde DAYIM BENİM de geçilmemesi lazım

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Bir yarış severek şunu çok merak ediyorum.bu kupa yarışlarında selim.karataş harici hiç jokey yokmu kupalar bu iki kişi arasında paylaşılıyor 1989 dan beri oynarım çok az kaybettiler

ETC
Üye
ETC

Haydi bakalım bol şanslar…

GÖÇMEN 123
Ziyaretçi
GÖÇMEN 123

Hadi bakalım : )
YATIRDIĞIM ALTILI
*********************
1.2.3.11
8 DAYIM BENİM
2.3.4.5.6.7.9
1ATEŞİN RÜZGARI
3 TEZCANLI
8.2
TOPLAM : 3.36 TL
***********************
BEŞLİM
*********
8.12.11.4.7.1
2.3.5.6.7.9
1.5.6.9
3 TEZCANLI
8.2.4.9.14
TOPLAM : 43.20 TL
( 2 ORTAK YATIRILMIŞTIR )
Bol şanslar ….

GÖÇMEN 123
Ziyaretçi
GÖÇMEN 123

Hayret ya ne oluyor bugün böyle 7 atta yatılırmı :)

ETC
Üye
ETC

Bugün şansım yaver gitmedi..
4 ayakta yazdığım atlar yarıştan 2.likle ayrılırken sadece 2 ayaktan olumlu sonuç alabildim.
Neyse canlar sağolsun diyor, pazartesiyi bekliyoruz.