WANETA Hiç Bırakmamış Gibi Devam Ediyor

WANETA Hiç Bırakmamış Gibi Devam Ediyor

Prenses “WANETA” kaldığı yerden devam ediyor…

2017 yılındaki ilk startını, merhum Asli Üyemiz F. Derya Beşikçi Koşusu’nda alan 2016 yılının şampiyon tayı Prenses WANETA, geçmiş koşu başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, yarış kariyerinin 7. birinciliğine uzandı. Klas tay WANETA, Karayel Koşusu (G1), Çaldıran Koşusu (G1), Uls. Trakya Koşusu (G3), I. İnönü Koşusu (G3) ve Sadun E. G. Atığ Koşusu (G3) zaferlerinin yanına F. Derya Beşikçi Koşusu’nu da eklemeyi başardı.

14 Nisan Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen ve Mohaç Koşusu ile Reha Eken Koşusu ile birlikte, gecenin bir diğer önemli mücadelesi olan, 2009 yılında kaybettiğimiz merhum Asli Üyemiz F. Derya Beşikçi Koşusu (KV-8/S/D) programın 4. mücadelesi olarak saat 20.00’de gerçekleşti. 2 yaşlılığında başarılı performans sergileyen, 3 yaşlı dişi İngiliz taylarının bu mücadelesini, Murat Kadaifçioğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, WANETA (Mountain Cat – Blushing Doe / Running Stag) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı.

Geçtiğimiz yılın şampiyon 2 yaşlı dişi tayı olmasının yanı sıra, Uls. Trakya Koşusu’nda yurtdışından gelen erkek rakiplerine de üstünlük kurarak koşuyu kazanmayı başaran şampiyon dişi tay Waneta, F.Derya Beşikçi Koşusu’nda, mücadeleyi orta grup içerisinde takip edip, düzlük üzeri yaptığı etkili ataklar ile sonuca ulaştı.

Çim pistte, 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuya, 3 yaşlı 10 safkan İngiliz dişi tayı katıldı. 75.000 TL birincilik ikramiyeli olan koşuyu, HARD GOLD (Luxor – Celeste / Vettori) ikinci olarak tamamlarken, ERENDIRA (Intense Focus – Coanach / Moss Vale) üçüncü, DENİZCANIM (Lion Heart – Orhideya / Bin Ajwaad) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan WANETA için koşunun bitiriş derecesi 1.23.10 olurken, farklar 3 Boy – 1 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

tjk.com

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
smile

beyler nuris geliyorsa hemde cezaevinden birakin yorum yapmayi waneta ve digerleri figurandir benim icin

1
0
Tahmin paylaş.x
()
x