15 MAYIS 2015 CUMA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1 – AYAK: 9 – LAMBOURN geçen sezon büyük çıkış yapmasını beklerken start sorunları göstermeye başladı. Bu sene de 3 yarış koştu ve 30 boy ve 10 boy startta kaldı. KG çıkarttığı son koşusunda ise 2 boy startta kalarak 3.oldu. Bu yarışta yine KG (Kapalı Gözlük) olmadan koşacak. Uygun kilosu ile startta fazla oyalanmazsa şansı yüksek. Kısa bir ara vermesine rağmen çalışmalarını aksatmayan 1 – BAŞKAN NEXIA mesafesinde mutlaka yazılır. Geçen sene çıkardığı çim yarışlarını hatırlarsa kazanmaması için hiç bir sebep olmayan 4 – PENTAGON FORCE ve 3 aydır koşmayan 3 – LEE VALLEY iyi hazırlıkları ile yazılabilecek diğer safkanlar. Genel olarak favori safkanların gelmemesi için bahaneleri var. Sürpriz arayanlar için ideal bir ayak olabilir.

2 – AYAK: İçinden çıkmakta zorlandığım bir yarış oldu. Sıralamamı yazarak bu ayağı kapatıyorum. 11 – ATLIOĞLUM, 5 – DRAMATİK, 1 – ÇİSİL, 10 – KOÇALİ, 9 – PİRGEÇTİ, 8 – TUĞKAN, 2 – ALTINKILIÇ, 3 – COŞKUNKIZ, 4 – YENİKAYA, 6 – HÜRDAĞ.

3 – AYAK: Bu sene İstanbul pistinde koştuğu 2 yarışta tabela da bitiren 9 – GASPERINI iyi hazırlıkları ve uygun kilosuyla kazanmasını bekliyorum. Rakip olarak İzmir pistindeki başarılı yarışları ile 3 – BUBONA göze çarpan diğer isim.

4 – AYAK: 3 hafta önce koşulan 1900m çim yarışının rövanşında favorim ve bankom 4 – BLAZE TO WIN. O gün ağır çim pistte önde yarışı forse eden SANZATU peşine takılan olmasa da son düzlükte gerilemeye başlamıştı. Yarışın son 800 temposu da 0.52 civarında oldukça ağır oldu. Yarış hızlanmayınca bir anda önlere sarkan ve farkı açan GALİPHAN’ı yakalayacak safkan kalmadı. BLAZE TO WIN o koşuda nefes açarken 5.oldu. Bugün daha hızlı geçmesini beklediğim koşuda şartlar BLAZE TO WIN lehine olacak. KALİMDOR son yarışındaki 2.liği düzeldiği için işaret olsa da favoriye rakip olarak yine koşu görüp nefes açan başka bir safkan 6 – SWEET BREW olacaktır. BLAZE TO WIN beklediğim yarışı yapamazsa geçen yarıştaki senaryo olacaktır. Tek atmayanlar için sıralamam 4 – BLAZE TO WIN, 6 – SWEET BREW ve 5 – GALİPHAN.

5 – AYAK: 2 – BABAHİLMİ, 5 – FERMANTAY ve 6 – TAY PALMA çalışmalarında öne çıkan safkanlar.

6 – AYAK: 2 – VELİCANKIZI kum pistte çok koşmasa da Grup 3 kazanmışlığı var. Bu yarışta da çok şanslı. Rakip olarak çim pistte sürekli beklediğim fakat bir türlü istenen sonucu veremeyen 10 – TAHİRE kum pistte de kuponumda olacak. Çok at arayanlar için 3 – VOKAL, 9 – SONYAĞMUR ve ekürisi 1 – FATMASULTAN öneririm.

Günün Altılı Kuponu

9-1-4 /// 3
H
9-3
4
2-5-6
2-3-10 ///9

Bol Şanslar Dilerim

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Kemal

Harika yorumlar muhteşemsin…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x