Türkiye Jokey Kulübü At’la Terapi Merkezi hizmete açıldı

Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) Veliefendi Hipodromu bünyesinde faaliyet gösterecek At’la Terapi Merkezi, Engelliler Haftası’yla birlikte veli ve engelli çocukların katılımlarıyla 14 Mayıs Perşembe günü hizmete açıldı.

terapih14515

At’la Terapi Merkezinden; tedavisine fizyoterapist raporuyla izin verilen tüm engelli çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Açılış dolayısıyla TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci bir konuşma yaptı. Ekinci konuşmasında “Kısa bir süre önce, topluma daha fazla fayda sağlamak, kaynaklarımızı ve elimizdeki imkânları toplum yararına sunmak gibi önceliklerle göreve geldik. Bunlardan en önemlisi de bir süredir üzerinde yoğun olarak çalıştığımız At’la Terapi Merkezi’mizdi. Bizlerde At’la Terapi Merkez’imizi içinde bulunduğumuz hafta olan Engelliler Haftası’na yetiştirmek için yoğun çalışarak, merkezimizi bugün engelli kardeşlerimizin kullanımına açıyoruz. Birleşmiş Milletler’ in verilerine göre, dünya çapında 500 milyona yakın engelli var. Ülkemizde ise nüfusun %12,29’unun engelli olduğu biliniyor. Yani Türkiye’deki her 8 kişiden biri, yaşam kalitesini kısıtlayan bir engele sahip. Engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunlar; yalnız kendilerinin değil, ailelerinin, çevrelerinin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Biz de TJK olarak, bu sorumluluğumuzun bilinciyle, At’la Terapi Merkezi’ni hayata geçirdik. Merkezi’mizin tüm engelli çocuklarımıza şifa olmasını diliyorum” dedi.

terapis14515

At’la Terapi Merkezi’nden yararlanmak isteyen engelli çocuklar için kayıt ve başvurular Apranti Eğitim Merkezinden ve 0212 414 67 53 numaralı telefonundan yapılabilecektir.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
YILDIZ KARA

merhaba
çocuklara yönelik ücretsiz binicilik kursunuz için bilgi almak istiyorum. kızım 7.5 yaşında ve atlara karşı olağan üstü bir ilgisi var. mümkünse değerlendirmek isteriz.
desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

YILDIZ KARA

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x