Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Türkiye Jokey Kulübü At’la Terapi Merkezi hizmete açıldı

Türkiye Jokey Kulübü At’la Terapi Merkezi hizmete açıldı

Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) Veliefendi Hipodromu bünyesinde faaliyet gösterecek At’la Terapi Merkezi, Engelliler Haftası’yla birlikte veli ve engelli çocukların katılımlarıyla 14 Mayıs Perşembe günü hizmete açıldı.

terapih14515

At’la Terapi Merkezinden; tedavisine fizyoterapist raporuyla izin verilen tüm engelli çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Açılış dolayısıyla TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci bir konuşma yaptı. Ekinci konuşmasında “Kısa bir süre önce, topluma daha fazla fayda sağlamak, kaynaklarımızı ve elimizdeki imkânları toplum yararına sunmak gibi önceliklerle göreve geldik. Bunlardan en önemlisi de bir süredir üzerinde yoğun olarak çalıştığımız At’la Terapi Merkezi’mizdi. Bizlerde At’la Terapi Merkez’imizi içinde bulunduğumuz hafta olan Engelliler Haftası’na yetiştirmek için yoğun çalışarak, merkezimizi bugün engelli kardeşlerimizin kullanımına açıyoruz. Birleşmiş Milletler’ in verilerine göre, dünya çapında 500 milyona yakın engelli var. Ülkemizde ise nüfusun %12,29'unun engelli olduğu biliniyor. Yani Türkiye’deki her 8 kişiden biri, yaşam kalitesini kısıtlayan bir engele sahip. Engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunlar; yalnız kendilerinin değil, ailelerinin, çevrelerinin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Biz de TJK olarak, bu sorumluluğumuzun bilinciyle, At’la Terapi Merkezi’ni hayata geçirdik. Merkezi’mizin tüm engelli çocuklarımıza şifa olmasını diliyorum” dedi.

terapis14515

At’la Terapi Merkezi’nden yararlanmak isteyen engelli çocuklar için kayıt ve başvurular Apranti Eğitim Merkezinden ve 0212 414 67 53 numaralı telefonundan yapılabilecektir.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

2
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
YILDIZ KARA
Ziyaretçi
YILDIZ KARA

merhaba
çocuklara yönelik ücretsiz binicilik kursunuz için bilgi almak istiyorum. kızım 7.5 yaşında ve atlara karşı olağan üstü bir ilgisi var. mümkünse değerlendirmek isteriz.
desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

YILDIZ KARA

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.