istanbul altili tahminleri

14 MAYIS 2017 İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1 – AYAK:  Güzel programın çok kritik ilk ayağı, tabi ki çok zor bir koşuyla başlayacak. Her an bir birine üstünlük sağlayabilecek safkanların sıkletleriyle şartlar da eşitlenince ayırmak çok zor hale geliyor doğal olarak. Bu ayağı koşturmaya çalışalım belki biraz yardımcı olur. Zal geçen yarışında olduğu gibi numaraya çıkacaktır. Pamukabla da klasik 3-5 boy startta oturur. Zal ilk 400 ü 28.5 civarı geçip sonra 13-13 tempo oturtmaya çalışır.( Furkan da Stallion Falcon’da tempo olayını çözdüğünü ispatladı zaten) Burada kritik nokta; beraber son yarışlarında adeta kendini feda edip Zal’ın temposunu hızlandırmasına neden olan Kadirefe bu kez aynı şeyi yapar mı yapmaz mı? Bence yapmamalı. Yapmazsa hem kendi şansı hem de düzlüğe daha diri çıkacak olan Zal’ın şansı çok artar. Yaparsa bu en çok, sprinter Karacabeyaslanı  ve Bakırcıbey’e yarar. Benim diğer atım Erayhan da bunların arkasına yatıp düzlükte yürütüp ayırmaya çalışacaktır.Bu atların dışında bir de kapalı kutu atlar var, mesela Pamukabla startta otursa da bazen sprinti çok acı atar ve potoda onu görürüsünüz, bir de Gülenyüz var ki ben uzunu çok yapamaması lazım gibi görüyodum ancak bir önceki galobunda 1000’i 1.07 yapıp kafamı allak bullak etti , neden mi Zal’ın son yarışında atlar 1000’i 1.08 le geçti(çimde), bu at idmanda 1.07 ile geçiyor (sentetikte). Kafanız fazla karışmamıştır umarım. Bu özetin sonucu her şeye rağmen (7) ZAL favorim olacak. İlk rakibi düzlüğe kadar idareli gidebilirse (3) ERAYHAN olur.  Önde ki tempo sertleşirse sonda sert gelecek olan (8) BAKIRCIBEY de ilk etapta değerlendireceğim üçüncü at. Burayı üç atla geçmek riskli olabilir o yüzden sırasıyla ve senaryomuza göre ( 1) KARACABEYASLANI , (5) GÜLENYÜZ, (9) KADİREFE  ve bomba da (4) PAMUK ABLA yazacağız. Ben hepsi demiyorum heyecan olsun diye, ama diyene saygı duyarım karışık koşu.

2 – AYAK: Bu Kv 21 zorlu yarışta ilk önce cazip atımla başlamak istiyorum. Burada çok az şans verilecektir doğal olarak ama ben bugün değişik bir koşu bekliyorum bu attan, (2) THE WORLD IS YOURS. Bu atın kalitesinden zaten şüphem yok ama tahminim ufak tefek sorunları var. Daha sonra çimde bu mesafeyi 1.35 lere indirmiş iki isim (6) GRAVESEND ve (7) LİRA LİRA geliyor sıralamamda. Cazip statüsünde tuttuğum safkanlar ise (8) DOMINANT SON , (9) WINCHESTER ,kendini tanıyan pilotu ile (5) HIDDEN JEWELS ve son olarak yine 1.35 lerde 1600 çim koşmuş olan ve kısa ara sonrası sert grupta yarış gören (3) TOMS .

3 – AYAK: Erkek tay deneme koşusunda (7) PERSHING önde ki temponun sertleşmesi durumunda benim için net favori konuma gelecek taydır ki sert tempo olmasını bekliyorum. Önü zorlayacak Ulanbator, Yenilmez ve hatta bir ihtimal Copperfield(son yarışında kaçmadı) tempoyu hızlandırabilirler. Bu ön grubun arkasında bariyer dibine gizlenmesini beklediğim Selim Kaya’lı (5) HERE TO FLY ,virajdan sonra bariyerlerden destek alıp artıracaktır, koparırsa koparır ama koparamazsa işi zor. Eğer bu iki tay istenilen performansı sergileyemezlerse, (8) PIANO SONATA ,(2) COPPERFIELD ve o acı sprintini bir gün mutlaka tutturacağına inandığım (4) GREY CLOUD devreye girebilirler. Bu yarışta yazın demiyorum ama şu Seyyah denen at bu kadar kötü(kazanamaması bence kötü) koşmamalı ,bir sorunu mu var, başka bir sebep mi var bilemiyorum ,merak içindeyim,takip!!

4 – AYAK:  Bu ayakta baktım grubun üstünde süper bir safkan yok , birbirine yakın taylar var. Ama eküriler ikisi de iyi durumdalar ve bir taşla iki kuş vurma şansımız var. Bu yüzden eküriler ilk bankomdur. Gerek çalışmaları gerekse koştukları yarışlar hiç fena olmayan bu iki taya güveniyorum. Ön planda (7) OLTACI tutuyorum onu da belirteyim.

5 – AYAK: Son yarışına hayran olduğum (11) STORM GIRL kendinden tecrübeli ablalarının yanında favorimdir. Ancak tek yazmayı düşünmüyorum. Rakipleri ; son yarışında kazanacak kıvama geldiğini düşündüğüm (1) AMANKAYA , son yarışında 2100 olduğu için nefesi yetmeyen (6) GÖZYAŞI GECESİ ve yine son yarışında artık her an gelebilirim sinyali veren (9) VELİ CAN KIZI olacaktır.

6 – AYAK: Bu ayakta benim için çok özel bir kısrak var. İlk koşusunda kimse üstünde durmazken bile televizyonda padokta gördüğümde ağzım açık hayranlıkla seyrettim (dişi atta böyle konformasyon çok az görülür,500 kg dan fazla ama asla hantal görünümlü değil ,sülün gibi) , sonrasında sırf onu seyretmek için ta İstanbul’lara gittim. Geçildiği yarışta da oradaydım, içim acıdı. Ben koştuğu sürece tek yazarım prensesi ve gelmezse de hiiiç üzülmem. Allah ayaklarını düz bastırsın, son yarışında start çıkışında makasa aldılar darbe aldı ama yine geldi. Dört gözle bekliyorum yarış saatini, (8) WANETA koşsun biz seyredelim prensesi ,nazardan uzak.

Altılı Şablonu:

1)  7,3,8//1,5,9,4

2)  2,6,7//8,9,5,3

3)  7,5//2,8,4

4)  7

5)  11,1,6,9

6)  

Tutar: 58.8 TL

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar Gianluca

ETC

GIANLUCA Dostum, öncelikle tercihlerinin uğuruna tanık olman dileğiyle…

14 Mayıs 2017 İSTANBUL yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…

1.KOŞU: (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
Bu koşuda elbetteki son dönemdeki performanslarıyla gönülleri fetheden ve yine KARATAŞ idaresinde sahneye çıkacak olan ADINI SEN KOY her zaman olduğu gibi başladığı gibi bitirecektir.

2.KOŞU:
İlk startında ARHAVİLİM’in az farkla gerisinde elde ettiği 2.liği dikkat çeken ve bitiriş süresi grubun en iyi bitiriş süresi olan BABAURAL yine KARATAŞ ile iddiasını ortaya koyacaktır. Aynı şekilde BAWEPİR ve ÇENGELKÖYBADEMİ’nin gerisinde az farkla elde ettiği 3.lüğü sonraki koşusunda daha iyi durumda olacağının teminatı olan ESERALP de etkisini bu koşuda fazlasıyla hissettirecektir.

3.KOŞU:
Bu koşuda performasnları ve kalitesiyle sırasıyla tercihleyeceğim isimler önce Mİ BOMBON sonra da MANDARİN’dir.

4.KOŞU: (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
YALIKAVAK’ın da uygun jokeyi-sıkletiyle ve 12 Nisan tarihli 2000 KUM koşusunda elde ettiği liderliği dikkate alarak söylemek gerekirse koşuda liderliğe hükmedecek olması süpriz olmayacaktır.

5.KOŞU:
30 Nisan tarihli 1400 ÇİM startında 1.lik elde eden LİRA LİRA ve aynı koşuda 2.lik elde eden (uzun zaman sonraki ilk startıdır) WINCHESTER koşunun sigortalarıdır. Aynı koşuda grubunun en hafif sıkletinde koşuya katılacak olan BÖRTEÇİNE’ye de etkili jokeyiyle şans verilmesi gerekir. Ayrıca Hışman ÇİZİK’e alışık stiliyle bilinen ve 25 Şubat tarihinde epey kalite atların önünde liderlik eden HIDDEN JEWELS’a da ona keza.

6.KOŞU:
Mesafe ayırt etmeksizin performanslarıyla ben de varım diyen COPPERFIELD ve HERE TO FLY, 12 Nisan tarihli koşuda KARATAŞ idaresinde COPPERFIELD’ın önünde liderliğe erişen ve yine KARATAŞ faktörünü kullanacak olan PERSHING koşunun sigortalarıdır.

7.KOŞU:
30 Nisan tarihli koşusunda BAWEPİR gibi grubun favori atının gerisinde az farkla 2.lik elde eden, bu defa aynı sıklette koşuya daha hazır durumda olan ve birinciliğine ramak kalmış ÇENGELKÖY BADEMİ, özellikle eküri avantajıyla bu defa şeytanın bacağını kıracaktır.

8.KOŞU:
Tabi ki klas jokeyiyle koşuda yer alacak olan ve kalitesinden ödün vermeyen STORM GIRL (ayrıca grubunun en iyi bitiriş derecesini de elinde bulundurmaktadır) klas jokeyi Selim KAYA ile koşuda söz sahibi olacak isimdir. Bankomdur.

9.KOŞU:
Ve WANETA dedin mi orada duracak, 2.defa bile düşünmeyeceksin dostum.. WANETA koşunun hatta günün tek başına en önemli bankosudur.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 3
2.AYAK: 1 – 3
3.AYAK: 4 – 5
4.AYAK: 3 – 6
5.AYAK: 5 – 7 – 9 – 10
6.AYAK: 2 – 5 – 7

TUTAR: 5.76 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 3 – 6
2.AYAK: 5 – 7 – 9 – 10
3.AYAK: 2 – 5 – 7
4.AYAK: 2
5.AYAK: 11
6.AYAK: 8

TUTAR: 1.44 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

ÜMİT UÇAR

İSTANBUL 2. Altılı

1.Ayak7,8,9
2.Ayak Hepsi
3.Ayak 2,7,5,8
4.Ayak 7,1
5.Ayak 11
6.Ayak 8

ETC

SON DAKİKA DÜZELTMESİ:
4.Koşuya 5 Nolu GÜLENYÜZ de eklenmiş olup, yapılan düzenleme ile ilgili şablon aşağıdaki gibidir.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 3
2.AYAK: 1 – 3
3.AYAK: 4 – 5
4.AYAK: 3 – 5 – 6
5.AYAK: 5 – 7 – 9 – 10
6.AYAK: 2 – 5 – 7

TUTAR: 8.64 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 3 – 5 – 6
2.AYAK: 5 – 7 – 9 – 10
3.AYAK: 2 – 5 – 7
4.AYAK: 2
5.AYAK: 11
6.AYAK: 8

TUTAR: 2.16 TL

volkan

ARKADASŞLAR BU KUPONU DEGERLENDİRMENİZİ TAVSİYE EDERİM
12357
34579
124578
236
6
8

Hawk

Seyir zevkinin tavan yapacağı programda tüm dostlara bol şanslar dilerim.Şahsım adına bir kurgu yaptım.Eğer ilk ayağı atlatırsak sanırım eşsiz bir kuponumuz olacak :) Gianluca hocam nezninde tüm dostlarıma keyifli ve bol şanslı bir gün diliyorum.

admin

Bol şanslar

ETC

BOL ŞANSLAR…

9
0
Tahmin paylaş.x
()
x