Ana Sayfa / Tahminler / 14 AĞUSTOS 2018 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

14 AĞUSTOS 2018 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

Ankara 9 koşulu programın oldukça zevkli koşulara sahne olmasını bekliyorum. Tüm takipçilerimize Bol şanslar dilerim.

1.KOŞU : Birinci Altılı Ganyanın başlangıç ayağında Kocaeli pistinde başladığı yarış hayatına Ankara pistinde devam eden ve koşmuş olduğu üç startında koşunun favori konumunda ki isim olmayı başaran sağlam bir ekürinin yetiştiriciliği idaresinde bugün Ankara pistinde ki son idman görüntülerinde ki kısa işlerinde oldukça etkili bir sprint atacağını tahmin ettiğim sert jokeyi Ahmet Çelik idaresinde Maidene veda edebilecek 3 TİPİTİP risk edilebilir diyerek koşuyu kazanmasını beklediğim isimdir.Tek geçmeyi tercih etmeyen  takipçilerimiz için koşu tecrübesi elinde olan Kısmetli ve yarış hayatına bu koşuyla başlayacak olan uzun süredir idmanlarla hazırlık aşaması güzel olan Kızım Nilay değerlendirilebilir.

2.KOŞU : Son iki startından ikincilikle ayrılan bu kez birinciliğe bir adım daha yakın olarak gördüğüm 2 İNFİCAR ön plandaki isim olup, Eküri isimlerden 3 MAHZUNKRAL, yakın ara koşacak olmalarına rağmen denk rakipler yanında 4 ŞİMŞEKBERK ve 5 TAMERŞAH yazılarak rahat bir yarış izlenebilir.

3.KOŞU : Gazi performansında oldukça geride kalan ismin bugün çıkacağı ilk mücadelesinde Ankara pistinde ki idman görüntüsünde ki uzun işlerinde oldukça güzel işler ortaya koyan kendisini iyi tanıyan kantarmasıyla koşunun ön planda ki ismi 2 CİVANIM ve seri birinciliklerinin ardından son startında koşudan üçüncülükle ayrılan bugün rakiplerine göre ters bir yarış yapabilecek hazırlıklara sahip 4 NESTOR ön planda düşündüğüm isimlerdir.

4.KOŞU : 2.Altılı Ganyanın başlangıç ayağında Ankara pistine tekrar geri dönen ve bu piste çok daha etkili koşan son idman görüntülerinde ki hazırlıklarının bugün için bu rakiplerine yeterli olduğunu düşündüğüm 1 LET HER GO Koşuda ön planda tuttuğum isim olup, Bugün vermiş olduğu aranın ardından start alacak olan ilk iki startını kazanarak yarış hayatına merhaba diyen bugün çok ters bir yarış gelebilecek hazırlıklara sahip 4 BABBINO, Uzun işlerinde oldukça iyi bir iş çıkarıp bugün üzerinde ki kantarmasıyla idman yapılan 5 IMSOMNİA birinci altılı ganyan şablonumda yeterli gördüğüm isimler olup, İkinci altılı ganyan şablonuma ilave yapacağım 10 İTABELLUS ve 2 KRALSIN eklediğim isimlerdir.

5.KOŞU : Bölünen Maidenin ikinci ayağında iki ismin çok daha ön planda olduğunu düşünüyorum. Hazırlık ve form olarak rakiplerine göre kazanmaya yakın gördüğü 1 APOKALİPTO ve eküri isimlerden 4 NALIN İSYANI  İkinci altılı ganyan şablonumda yeterli gördüğüm isimler olup, Birinci altılı ganyan şablonuma ;  2 BAY PATON ve 5 PİST ŞAMPİYONU koşu için yeterli gördüğüm isimlerdir.

6.KOŞU : Birinci Altılı Ganyanın kapanış ayağı ve İkinci altılı Ganyanın üçüncü ayağında Banko tercihim olarak değerlendireceğim ismi rakiplerine göre daha çok ön planda tutuyorum. Son startında ki ikinciliğinde erken yürüdüğünü düşündüğüm ismin bugün uzayan mesafeyle birlikte rakiplerine göre çok daha hazır ve formda gireceği bu koşuda birinciliği göğüsleyeceğini düşündüğüm 1 ALTINCI HİS'i ön planda tuttuğum isim olup koşuyu kazanmaya yakın görüyorum. Tek olarak değerlendirmeyecek takipçilerimiz için tek ciddi rakip olarak gördüğüm Semend değerlendirilebilir.

7.KOŞU : Uzun bir aranın ardından startta oyalanmasına rağmen koşuyu kazanmasını bilen ismin bugün ki hazırlıklarına bakıldığında hanesine bir birincilik daha yazmasını beklediğim 2 MİSS MELODY ön planda tuttuğum isim olup, bu tip mesafelerde çok etkili koşularına sahne olduğumuz usta pilotuyla rakiplerini sonlarda avlayabilecek 5 PRENCESS Dİ arasında zevkli bir birincilik mücadelesine sahne olacağını düşünüyorum.

8.KOŞU : Koşu içerisinde tek birinciliğe sahip olan ismin kazandığı Maiden yarış sonrası çıtayı yavaş yavaş yükseltmesini beklediğim Anne kardeşi Hasafet gibi sağlam bir pedigriye sahip olan 1 AFBRİ koşu içerisinde ön planda tuttuğum isim olup, diğer rakiplerine nazaran daha formda olduğunu düşündüğüm için bugün de kazanmasını bekliyor ve kuponumda tek olarak tercih ediyorum. Tek geçmeyi değerlendirmeyecek takipçilerimiz için son iki startlarından koşudan üçüncülükle ayrılan Bold khan ve first shadow değerlendirilebilir.

9.KOŞU : Çok fazla kendimi zorlamadan geldiğim Ankara da ki kapanış ayağında kuponum içerisinde sürpriz beklediğim bu koşuda tercihim hepsinden yana olacaktır. Daha çok ön planda tuttuğum isimler Whiplash, Garnet, Keep Walking olsada buraya kadar gelip arkama yaslanıp rahat bir yarış izlemek daha huzur verici olacaktır. Bütün takipçilerimize tekrardan bol şanslar diler öncelik yazdığınız isimlerin ganyan olmasını temenni ederim.

ANKARA 1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.KOŞU : 3 TİPİTİP

2.KOŞU : 2,3,4,5

3.KOŞU : 2,4

4.KOŞU : 1,4,5

5.KOŞU : 1,4,2,5

6.KOŞU : 1 ALTINCI HİS

TUTAR : 6,72 TL 

ANKARA 2.ALTILI GANYAN ŞABLONU

4.KOŞU : 1,4,5,10,2

5.KOŞU : 1,4

6.KOŞU : 1 ALTINCI HİS

7.KOŞU : 2,5

8.KOŞU : 1 AFBRİ

9.KOŞU : HEPSİ

TUTAR : 15,40 TL 

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
3000

Yazar: yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...