ankara altili tahminleri

13 MAYIS 2017 CUMARTESİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (TİMOTHY)

Selamlar herkese; 1.koşu: Birinci altılının İlk ayağı koşmamış 2 yaş ingilizlerin şart 1 yarışı ile başlıyor. Bu koşu için çok kafa patlatmama rağmen hala işin içinden çıkamadım. Orjin olarak bir çoğu annesinin koşan ilk tayları. Galoplar birbirlerine çok yakın. Jokey tercihleri normal. Yani tam anlamıyla karakolluk bir yarış. Kim gelse şaşırmam. Ancak yine de bir çok kriterde öne çıkan tay (4) STAR RUBY favorimdir. Sıralamam şablondadır.

2.koşu: Yarışın favorisi (2) MUSON RÜZGARI. Altarnatif tek adayımdır. Ancak A.Çelik ile (4) ATOMBOMBASI, (5) OTHARA, (3) TYPHOON – (7) GÜLDİKEN ekürileri ve (6) MAKBER GÜLÜ’nü yazmakta fayda var.

3.koşu: Geçilene kadar bende (1) YELTAY tek.

4. koşu: Eküriler (2) I SAW THE SUN – (7) THE DAUGHTER SUN bende çok önde. Adana’da hazırlık niyetine koştukları koşularda bile iyilerdi. Şimdi ideal pist ve mesafelerine çıkıyorlar. Ekürilerin her birine de sağlam jokeyleri atmışlar ki, yarışı hedef yaptıkları belli. Alternatif tek adayımdır. Rakipleri ise aynı yol haritası ile Adana’da iki yarış koşup gelen Akın Sözen’li (3) LADY KRAKOW olur. Ahmet Çelik ile yarışa katılacak olan ve son yarışında kazanma kıvamına geldiğini belli eden (5) MİSS ELENİ bir diğer şanslı kısraktır. Süprizde galopları iyi olmasına rağmen bence bir yarış görmesi gereken (11) MİSAE ve henüz havasını bulamamış olsa da (9) HIZ DELİSİ olur. Galopları tatminkar olsa da starttan ne zaman çıkacak diye takip etmekten sıkıldığım (1) HAMARAT ve kalitesinden dolayı yazmaktan ellerime kraplar giren (8) HELGALEİN bende koşmaz. Her ikisinin de yakasını bıraktım. Takdir sizin.

5.koşu: Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusunda öncelik, Nadas koşusunda çok iyi bir performans ortaya koyan (8) GLEN de. Aynı koşuda süpriz bir şekilde 4. olan (17) TARSUS BEYAZI bir diğer şanslı safkan. İzmirden gelerek Ankara Barosu koşusunda 2. olup buradaki bir çok rakibini geride bırakan ve ilk kez çime macerasına çıkacak olan (2) ALl I NEED ve (13)NADIA DANCER, sihirbazın olurunu alan (12) MACADAMIA ve Adana’dan formda gelen (10) KIRDERE, galoplarına bayıldığım (5) BLUE MOONLIGHT şanslı olabilecek kıvamda duruyorlar. Benim şablonum bu kadarına yetti. Ancak yarış nispeten karışık. Bütçeler dahilinde tuttuğunuz atları yazmanızda fayda var.

6.koşu: Yarın tüm altılıların dayanak noktası olacak olan (5) SHUTKA elbette favori. Son yarışını bir daha izledim. Düzlüğe dönüldüğünde Özcan, Cochabamba’la devamlı çalışmasına rağmen Shutka o kadar kolay gelip ayırdı ki. Alternatif banko adayımdır. Ancak sabah ahırında uyandığında kendisinin bile nasıl koşacağını bilmeyen bir at var burada. Son koşusunda çok dikkatimi çekmişti. Handikap puanı olarak kendisinden bir çuval fazlası olan bir çok atı geçip 2. olmuştu. Tabi o yarıştan sonra atın dilinden tek anlayan jokey Gökhan Kocakaya’yı atmışlar üstüne. Bence bugün çok koşacak olan (8) TONY OBELİX favorinin tek rakibidir.

7.koşu: İzmir’in en havalı atı olarak İstanbul’a Malayan Racıng Association G3 çim yarışına giderken, açıkçası pek umudum yoktu. Kum atının ne işi var bu yarışta diyordum. Ancak o gün öyle bir koştu ki, fikrim tamamen değişti. Meğer (3) GÜRSOYHAN çim atıymış, zorla kumda koşturuyorlarmış. Virajı çok dıştan almasa Ulan Bator ve Oğlum Beratım’ı geçerbilirdi o yarışta. Bizde burada başka at tartışmazdık. O günkü rakiplerinin yanında bu atlar daha kolay. Benim Bankomdur.

8.koşu: Yine kapalı kutu tayların yarışı ile karşı karşıyayız. Orjin olarak bir çoğu hakkında fikir sahibi değilim. Ancak bu (3) JUST A DREAM’in anacığını taaaa İrlanda’lardan büyük paralar vererek alıp gelmişler. Tayda beklenti büyük, ona göre… Galoplarında iyi görünen (1) ANKA ve M.Akyavuz’un çalıştırıp, bineceği (6) GÜLDÜR YÜZÜMÜ yazıp bu ayağı geçmeye çalışacağım.

9.koşu: Sırf bu ayağa at yazabilmek için her yerden at çaldım. Bence en sıkıntılı koşu burası. Sırasıyla, 7 aylık ara sonrası startta kalmasına rağmen gelip 3. olan grubun en yüksek handikap puanlı atı (1) KOŞANAĞA, yarış gördükten sonra yazacağım dediğim (9) SİNAÇÖLÜ, mümkün olsa sabah ayrı, akşam ayrı koşulacak olan (2) İDEALİST, geçen sene Ankara’da uzun zaman maidende süründükten sonra Urfa’ya götürülen ve son yarışını kazanan (8) AZADAĞA, son yarışına anlam veremediğim (3) DESİRE ve (4) MARAZ ALİ, gelirse yarışın büyük bombası olabilecek (13) TOPRAKGELİN, nispeten istikrarlı (10) KEKEÇ BEYİ, (7) MAHREM ve (6) ÇELEKAN yazacağım.

TAHMİNLERİM:
1.ALTILIM
1.ayak: 4-6-7-2-1 // 3-8-5
2.ayak: 2-4-5-3-6
3.ayak: 1 YELTAY – Banko
4.ayak: (2-7) -3-5 // 11-9-1-8
5.ayak: 8-17-2-13-12-10-5 // H
6.ayak: 5-8

2.ALTILIM
1.ayak: (2-7) -3-5 // 11-9-1-8
2.ayak: 8-17-2-13-12-10-5 // H
3.ayak: 5-8
4.ayak: 3 GÜRSOYHAN – Banko //
5.ayak: 3-1-6
6.ayak: 1-9-2-8-3-4-13-10-7-6 // H
Herkese bol şanslar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: timothy

Avatar
At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar. Mailiniz var.

Timothy

Eyvallah admin. Sana da bol Şanslar. 👍

admin

Mail göndermiştim, ulaştı mı acaba? Geri dönüşünü bekliyorum.