ankara altili tahminleri

13 MAYIS 2017 ANKARA ALTILI TAHMİN VE YORUMLAR (ÖZGÜN)

Güzel bir Ankara günü, yazdığımız ganyan olsun temennisini dileyerek; 1.Koşu: Bu koşuda çalışmalarında elle tutulur bir tay göremedim maalesef.. Ancak orjin olarak Türkiyedeki ilk tayını veren, çalışma olarakta kapalı kutu olan, kapalı kutu olmasının sebebinin belkide dışarda çalışmalarını tamamlayıp buraya gelip, at saklama olayının gerçekleşmesi olabileceğini düşünerek 5-ARROW ilk sıradan kesinlikle yazılmalıdır.. ((Bu tay belkide hic çalışma yapmadan bu koşuya katılmıştır oda ihtimaller arasında.. Ancak jokeyine rağmen (belkide kendisi çalıştırıp biniyordur) bildiğim tek şey sayın Hikmet Kızılca’nın boş atı sahaya sürmeyeceğidir.. )) diyerek; rakip olarak, 6-DORUK HATUN, 1-KAISER SOZE, 4-STAR RUBY, 7-DREAM OF BABY yazılarak bu zor ayak geçilebilir. Hatta kapamaya kadar gidecek bir ayak…

2.Koşu: Son çim yarışını kesinlikle ölçü almadığım 5-OTHARA ön planda tuttuğum isimdir. Ancak burada galoplarında etkili dereceler yapan 1-CIFTCI BAŞI olmadan kupon yapılmaz. Sonrasında ekürilerden -3-TYPHOON ve mesafeyi seven 2-MUSON RÜZGARI yazarak bu ayaği kapatabiliriz. Yeri olanlar 7-GÜLDİKEN yazarak kuponunu kapatabilir..

3.Koşu: Bende geçilene kadar, karşısına daha iyi rakip çıkana kadar tek olacak olan, son yarışında arkasındaki rakibine 60 kilo ile 13-14 boy fark yapan, (hatta eskiler bilir, bana YELHAN’ı hatırlatan) 1-YELTAY‘ı birinci altılıda geçilmez BANKO olarak önerek öneriyorum..

4.Koşu: Dişilere ait Şartlı4 yarısta, ara sonrası bana göre eksik olduğu kum pistte muhteşem yarışlar koşan ve adım adım birinciğe ulaşmak isteyen, 7-THE DAUGHTER SUN, yine ara sonrası yarış görmüş olan ekürisi H.Karataş idaresindeki 2- I SAW THE SUN ile birlikte BANKO olmaya kesinlikle adaydır. İkinci altılıdaki ilk ve tek BANKOMDUR.. Alternatif olarak kullanmak isteyenler takip atım 8-HIZ DELİSİ ve bu tür koşuların sürpriz ismi A.SÖZEN idaresindeki 3-LADY KRAKOW’u mutlaka değerlendirmeliler…

5.Koşu: Cok keyifli ve bir okadar zor olmasını beklediğim koşuda ilk tercihim çimde ikide iki yapan 5-BLUE MOONLIGHT olacak. Yarışın süratleneceği her metre lehine işleyeceğini düşündüğüm 6-FLASHİNG GİRL bence ilk rakibi olmakla birlikte sırasıyla; 10-GLEN, 8-KIRDERE 7-GIPSY DANCER mutlaka kuponlarda bulunması gereken isimlerdir. Bütçesi kısıtlı olanlara bu beş ismin yeterli olacağını düşünüyorum.. Yeri olanlar ise; çimde ne yapacağını merak ettiğim 2-ALL I NEED, son yarışını İzmirde uzunda kazanan ve kazanırken cokta zorlanmayan 18-WRITE TO ELLIE, S.Kaya tercihini alan 9-İREMSU daha sonraki tercihlerim.. Benim tercihlerim buraya kadar. Yeri olanlar tuttuğu isimleri ilave edebilir..

6.Koşu: Üst üste son 4 yarışını kazanan ve müthiş formda olan, kilo almış olmasına rağmen 5-SHUTKA’nın bu grubuda alt etmesi için hicbir neden yok. Alternatif Tek olarak kullanılabilir. Ben Birinci Altılıda ikinci tek olarak değerlendireceğim.. Ancak Ankara pistinin uzun düzlüğünü seven 4-BRACCIOFERRO, Ankaradaki çim pist koşusunu havayı tatmak için kullandığını düşündüğüm 10-NEZİRKHAN, (belki bu sefer Shutka’ya dama der) ihtimali ile 11-COCHABAMBA ve yine pist ve mesafenin müdavimledinden 1-BAHATHER yazarak bu ayak kapatılabilir..

7.Koşu:  1400 metrelik Orhan Meker Koşusunda müthiş sprintiyle gelen ancak yetiştiremeyip 2.likte kalan, 200 metre uzayan mesafenin lehine olacağını düşündüğüm 8-RUNNER BULL, Cevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait G3 Koşuyu kazanmaya en yakın isimdir ve Alternatif tek olarak değerlendirmeye alınabilir.. 1900 metrelik mesafedeki Kızılcahamam Koşusunda aralardan çıkarak yaptığı sprintle koşuyu kazanan, anca bu defa mesafenin kısalması dezavantaj olacağını düşündüğüm 9-SİNYOR ŞAMİL, aynı koşuda sprinte geç kalan ama kazanan kadar koşan, yine mesafenin kısalması dezavantaj olmasını düşünmeme rağmen 1-CİHAN PEHLİVANI ve yine aynı koşuda yine sprintinde geç kalan, kazanan safkanlardan daha diri potaya girdiğini gözlemlediğim ve özellikle, belkide sahibinden bile daha fazlasını beklediğim ve güvendiğim tay olan 4-HEYAMOLA benim olmazsa olmazlarım. (Bu safkanlar arasında daha net bilgi almak isteyenler 29.04.2017 tarihinde koşulan Kızılcahamam Koşusunu dikkatlice izleyebilirler) ve son olarak İstanbulda A3 kosup tabela yapan, çim pistte bende varım diyebilecek olan 3-GÜRSOYHAN ilave edilebilir isimler arasındadır..

8.Koşu: Yine hepsinin galoplarınin vasat olduğu Şartlı1 koşuyla beraberiz. Bende gruba göre bir adım öne çıkan isim 1-ANKA oldu.. 2-ATLAS BEYİ ve 6-GÜLDÜR YÜZÜMÜ kuponumda kesinlikle bulunduracağım isimler.. Ben bu üç tayla geçmeye çalışacağım..

9.Koşu:  Son uzun mesafeli koşusunu ölçü almadığım formda isim 2-İDEALİST kazanmaya yakındır. Son startında 10 boy kalan startta kalan ve yarışı bence başlarken bitiren, eğer bugün startta fazla oyalanmazsa bir sürprize imza atacağını düsündüğüm 3-DESİRE, kazandığı koşudan sonra hep iyi koşan ama kazanmakta zorlandığını gördüğüm, inşallah karakteri olmayan atların arasına katılmaz diyerek, uygun kilosuyla ve eküri avantajıyla 7-MAHREM yazarak günü inşallah güzel kapatırız diyorum..

1.ALTILI TAHMİNLERİ

5-6-1-4-7

5-1-3-2-7

1 YELTAY

7-8-3

5-6-10-8-7-2-18-9

5 SHUTKA

Kupon Bedeli: 36.00 TL

2.ALTILI TAHMİNLERİ

7 THE DAUGHTER SUN

5-6-10-8-7-2-18-9

5-4-10-11-1

8-9-1-4

1-2-6

2-3-7

Kupon Bedeli: 86.40 TL

Herkese BOL ŞANSLAR..

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: ozgun1

Avatar
29 yaşında, İzmirde yaşayan bir adamım. 15 yıldır müsterek bahislere katılıyorum. Doğru kurgunun, birazda şansla birleşmesiyle kazanılacak bir oyun olduğunu düşünsemde, bütçeleri sarsmayacak şekilde oynanması taraftarıyım. Saygılarımla..
7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

Timothy

Bol şanslar dostum.

umit

Adana için tahminleriniz yokmu..

Hawk

Arkadaşlar Adana için oynucaklara altılı değil ancak oynamış olduğum beşli ganyanımı payşalıyorum.Daha ufak oynacak olanlar zayıf olan 4. ve 5. ayaklarda tercih yapabilirler ancak ben bu şekilde yatıyorum.Zor bir program herkese bol şanslar dilerim.

admin

Misli :) Hayırlısı Özgün. Mail gönderiyorum birazdan bakar mısın.

7
0
Tahmin paylaş.x
()
x