istanbul altili tahminleri

12 MAYIS 2017 CUMA İSTANBUL AT YARIŞLARI (TİMOTHY)

Selamlar herkese; Yarın 10 koşulu, iki altılının oynanacağı çok güzel bir İstanbul programı ile karşı karşıyayız. TJK da sağolsun bu programı zora sokmak için elinden geleni ardına koymamış. İlk kez koşacak arap taylarının üç yarışı var ve hangi altılıyı oynarsanız oynayın bu yarışlardan ikisine denk geliyorsunuz. Tabi bu 0 km. taylar hakkında kısıtlı verilere sahibiz. Orjin, galop ve jokey tercihlerinden başkaca da veri yok zaten. Ben de yarın için bu üç ayak hakkında dilimin döndüğünce daha fazla yorum yapmaya karar verdim. Sürçi lisan edersek affola…

1.koşu: Birinci altılının İlk ayağı koşmamış 3 yaş arapların şart 1 yarışı ile başlıyor. Orjin olarak üç tay çok dikkat çekici. (1) AYTİGİN HAN Caş’ın Mesrure 46 dan olma yavrusu. Mesrure’yi şöyle anlatayım. Kısrağın iki yavrusu Gündeniz ve Çelikkan G1 Niğbolu koşusu galibi. Çelikkan için ayrıca bir not vereyim. Sakatlandığı koşu hariç şampiyon Ayabakan’ı geçebilen tek attır Çelikkan… Ayrıca Nurten gibi grup koşu kazanmış başka bir kardeşi daha var. Yani CV sağlam. (3) CANYOLDAŞ bir Kaizbert yavrusu. Anneden Trakya Ateşi ile kardeş. Son olarak da (9) MAVİ ATEŞ. İçlerinde galopları ile en hazır görüntü veren tay olan Mavi Ateş; Hazarfen, Şekerbey, Akınalp ve Saraycariyesi ile anneden kardeş. Gökhan Kocakaya’nın tercihi ile bence diğerlerinden bir tık önde. Diğer atlardan (10) ULUKIZ, (8) LÜFER, (4) ÇAĞAÇAR ve Kaya ekürilerinden (6) FİL KAYA nın galopları fena değil.

2.koşu: 8 ay ara sonrası katıldığı bu pist ve mesafedeki koşusunda Kırkpınar’ın yakın ara arkasında 4. olan ve bu kez daha nefesli gireceği koşuda bence (4) TOROS ASLANI en şanslı attır. Alternatif banko adayımdır. Rakipleri (3) SARAYBOSNA ve (2) KIRKPINAR dır.

3.koşu: (1) POWER LOVE, (4) ISKRA ve (5) LİFETİME koşuda bir adım öne çıkan safkanlar ancak son koşuları ile (6) AYZA ben geliyorum diyor. Dikkat.

4. koşu: Yarın büyük ihtimalle İzmir’den kazanıp gelen (1) SÜPHAN yarışın favorisi çıkacaktır. Ancak ben bu (3) THE GRAY in ilk yarışına hiç inanmıyorum. El Asesino’nun anne kardeşi olan bu tay ilk yarışında favori çıkmıştı. Düzlüğe dönüldüğünde sağa sola sallanmaya başladı. İç kulvara kaçmaya çalıştı. Gökhan bir kaç teşvik verince yarışta olduğunu hatırlayıp yürüdü ama yetiştiremedi. O koşuda 4. kaldı. Ekürisi ile birlikte bence şansı var.

5.koşu: Yine bir Şart 1 yarışı… Ancak buradaki iki tay beni heyecanlardırmıyor desem yalan olur. Önce (1) BODRUM KALESİ’den bahsedelim. Malibu Girl’ın Haberbatur’dan olma tayı. Öncelikle Malibu Girl’ın koşan bütün taylarının yarış kazandığını söyleyelim. Grup 2 – Grup 3 kazanmış kardeşleri arasında kimler yok ki; Uluer, Cabire, Sarraf, Elmasbike, Baturşah… Yani işin aslı Koç yada Sabancı ailesinden doğmak gibi bir şey bu. Fakir kalmana olanak var mı? Üstünde de Özcan Yıldırım olunca insanın beklentisi çoğalıyor. Bir diğer tay ise Karataş’ın bindiği (9) ZAĞNOS. O da geçen seneyi silip süpüren Denizim’in anneden kardeşi. İki tayın da galopları iyi. Diğer taylardan galopları ile (3) ÖZKOŞAR, (4) ÖZPAR, (10) GÖRÜNMEZ ve (6) SİNANLI’yı dikkate değer buldum.

6.koşu: Bu ayakta çok ters bir at tutuyorum. At sahibini seçemez derler. (10) SİDAR GÜLÜ de bu bahtsız atlardan biri. At bariz bir şekilde çim istiyor. Maidende biraz gezindikten sonra Hışman Çizik ile çıktığı ilk çim yarışında 3. oldu. Hemen arkasından da aynı jokey ile çimde maidenden çıktı. Sonra hooop Şanlıurfa… Ne alaka denilecek 5 yarış koştu Urfa’da. Gerçi bu yarışlar ata yaramış. Kaba kumda at komandoya dönüşmüş resmen. En sonunda İstanbul çimini görünce at coştu. Son yarışını bir kez daha izleyin. Düzlüğe döndüğünde çok gerilerdeydi. Burak Avalbak etrafına aval aval bakarken, atın hala yürüdüğünü görünce bir kaç teşvikle at, Sabrinin Atı’nın 30 salise arkasında 5. kaldı. İşin tuhafı o yarışta bile mesafe istiyordu. Bugün mesafe de uzadı. At kısa sprintli bir at ama üstünde kendisini iyi tanıyan Hışman var. Bence kazanır. Ama siz bana bakmayın. Ben ters kurgu yapmasını severim. Yoksa ben de biliyorum yarın (4) GÖZ AĞRISI ve (2) SİGNORA’yı yazmasını.

7.koşu: Sınıf değiştiren (7) OVA, Karataş’ın ısrarla bindiği (4) CANKURTBEY, (2) ŞAHİN TEPESİ, (8) RODOSTO başta olmak üzere bir çok atın geliri var. Bence altılının kilit ayağı burası. Hepsine kadar gider. Bütçeler doğrultusunda at eklemek gerekir diye düşünüyorum.

8.koşu: Genç prens (5) VİCTORY İS OURS eski kral (1) FLY BY ME ye karşı. Bekleyip görelim. Eski kral öldü, yaşasın yeni kral diyebiliriz.

9.koşu: (4) LEXINGTON FIRE ve (3) WHISPER mücadelesine belki (7) ASLAN KOÇUM da eşlik edebilir. Süpriz (5) MAN OF POWER.

10.koşu: Ebrar’ın Bilgin’den olma yavrusu (9) REİSOĞLU orjin olarak en dikkate değer tay. Azmi Reis ve Elanilim ile anneden kardeş tayın üzerinde Özcan Yıldırım var. Tayın çalışmaları da fena değil. Favori olmayı hak ediyor. Ancak Çalık ve İlksen’in anneden kardeşi (2) CANFATİHİM de dikkatimi çekti. Mehmet Kaya’nın kendi tayları yerine bu taya binmesi entresan. Oysa 5. koşuda kendi taylarına binmiş. Galoplarına bayıldığım (10) RIŞVANOĞLU ve (5) HULUTİ’den de bir şeyler gelebilir.

TAHMİNLERİM:
1.ALTILIM
1.ayak: 9-1-3-10 // 8-6-4
2.ayak: 4-3-2
3.ayak: 1-4-5-6
4.ayak: 1-3
5.ayak: 1-9-4-10-6-3
6.ayak: 10 // 4-2

2.ALTILIM
1.ayak: 1-9-4-10-6-3
2.ayak: 10 // 4-2
3.ayak: 7-4-2-8 // H
4.ayak: 1-5
5.ayak: 4-3-7 // 5
6.ayak: 9-10-2-5 // 8
Herkese bol şanslar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: timothy

Avatar
At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.
16 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

12 Mayıs 2017 İSTANBUL yorum ve tahminlerimle ve de ayrıca selamlarımla…

1.KOŞU: (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
İlk defa start alacak safkanlar arasında AYTİGİN HAN, ÇAĞ AÇAR ve CAN YOLDAŞ’a gerek hazırlıkları, galopları gerekse jokeyleri ile bu koşuda eşit şans tanıyorum.

2.KOŞU:
Uzun mesafede tecrübesini kanıksadığımız ve 22 Şubat ve 19 Nisan tarihli 2000 KUM sınavlarında, elde ettiği dereceleri ve özellikle de bitiriş süreleri yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş süresi olan KIRKPINAR bu defa da klasını konuşturmak için yarışacaktır. SARAYBOSNA da etkili bitiriş dereceleri ve önemli jokeyiyle KIRKPINAR’ı finişe dek yalnız bırakmayacak, epeyce terletecektir.

3.KOŞU:
Gelelim bu koşuda yine KARATAŞ avantajıyla sınavına çıkacak olan ISKRA’ya… Elbette böyle bir koşuda grubunun uygunluğuna binaen ISKRA’sız yarış düşünemiyorum. Fakat tek başına da belirtemiyorum çünkü bu defa çok ciddi rakipleri bulunmakta. Bunlardan biri mesafe ayırt etmeksizin özellikle son zamanlarda giderek formda bir grafik çizen ve bu koşuda Özcan YILDIRIM ile start alacak olan AYZA ve uzun zaman sonra katıldığı sınavında tabiri caizse koşunun favorisi olarak gösterdiğim ISKRA’yı adeta ezen POWER LOVE bu defa ağır sıkletine rağmen yine ben de varım diyecektir. LIFETIME da etkili jokeyi ve uygun sıkletiyle ihmal edilmemelidir.

4.KOŞU:
Koşuyu garantiye almak adına, ilk startlarında epeyce tatminkar yarışlar çıkaran SÜPHAN’ı ve THE GRAY’ı tercihleyerek koşuyu garantiye alıyorum.

5.KOŞU: (2.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR)
Galoplarında göz dolduran dereceleri bulunan ve koşuya hazır hale gelen bir yandan da haklarında yeterli bilgi edindiğim BODRUM KALESİ ve ÖZKOŞAR’a etkili jokeyleriyle birlikte şans tanıyorum.

6.KOŞU:
7 Mayıs tarihli koşusunda tabela dışında kalmasına rağmen liderle arasındaki bitiriş süresi farkı 1 saniyenin yarısından bile az olan SİDAR GÜLÜ bu koşuda geliyorum sinyalleri vermektedir. Bankomdur

7.KOŞU:
OVA ve NASUHOĞLU’nun kısa mesafede yer ayırt etmeksizin etkili yarışlarını bildiğimden ilk başta önermek istediğim safkanların başında gelmektedirler. MONTEGO ve RODOSTO’nun da son koşusunda elde ettiği dereceler bu atların da tercihlenmesine imkan tanıyor.

8.KOŞU:
Böyle uzun mesafe bir koşuda, koşunun en kalite atları olarak gördüğüm ve tabiri caizse bu tip mesafelerde döktüren, uzun zaman sonra start aldıkları ilk uzun mesafe ÇİM koşusundan 1.lik ve 2.liği paylaşan VICTORY IS OURS ve FLY BY ME benim kanaatimce koşunun en garanti safkanlarıdır.

9.KOŞU:
İlk 2 startında kısa mesafede oldukça başarılı bir grafik çizen Ve bu koşuya da yine KARATAŞ’ın idaresinde katılacak olan LEXINGTON FIRE, Özcan YILDIRIM ile katıldığı 2 ksıa mesafe startında açık ara ldierlikler elde eden ve etkili sprintleriyle bilinen WHISPER ve ilk startında ağır sıkletine rağmen göz kamaştıran, bu defa grubunun en hafif sıkletlerinden birinde KOCAKAYA ile koşuya katılacak olan MAN OF POWER ve hafif kilosuyla DUKE PROSPERO koşunun sigortalarıdır.

10.KOŞU:
REİSOĞLU’na bu koşuda hem etkili galopları hem de etkili jokeyiyle bu koşuda tek at olarak şans tanımak istiyorum.

1.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 1 – 3 – 4
2.AYAK: 2 – 3
3.AYAK: 1 – 4 – 5 – 6
4.AYAK: 1 – 3
5.AYAK: 1 – 3
6.AYAK: 10

TUTAR: 5.76 TL

2.ALTILI GANYAN:

1.AYAK: 1 – 3
2.AYAK: 10
3.AYAK: 3 – 7 – 8 – 9
4.AYAK: 1 – 5
5.AYAK: 3 – 4 – 5 – 6
6.AYAK: 9

TUTAR: 3.84 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

admin

2. ayağa tek arıyordum, güzel yorumlamışsın. Bol şanslar

admin

H //
10 //
2-8-9 //
1-4-5 //
4 //
H //

ETC

Teşekkür ederim Admin dostum, sana da bol şanslar..
Yanıltmayacağım umarım.. Özellikle o koşuda…

admin

Timothy nin yorumundan bahsediyordum ama sizin yorumda güzel olmuş. Bol şanslar

Ramazan Yılmaz

Bol şanslar

ETC

Şansının yaver gitmesi dileğiyle Ramazan dostum…

Timothy

Hepimize bol Şanslar. İnşallah denk gelir de yapıştırırız altılıyı 😊

admin

Çok geride bekledi, sağlık olsun. Devam edenlere bol şanslar.

Timothy

Startta kalmasa ganyan olmuştu. 😢😢😢 😤 GÖZ AĞRISI nı da çok tutuyordum. Ama şablona sığmadı. Nasip değilmiş.

Hawk

Şu beşli sevdasından kurtulabilsem neler bulucam ama alışkanlık yaptı :) Fırsatım oldukça size beşli ganyan paylaşımlarımı yapıcam en azından masraflar çıkıyor tavsiye ederim bazen de büyük denk geliyor programın zorluğuna göre.

admin

Güzel para verdi bu program. Tebrikler.

Hawk

Sağol hocam.Aslında bir köşe açılsa bana altılı değil sadece düzenli beşli ganyan tahmini verebilirim yine siz bilirsiniz veya buradan yayınlarım benim için hiç fark etmez.

admin

Daha önce 2 kere denedik ama olmayınca olmuyor :) 5 li için köşem yok ama yorum olarak gönderin isterseniz.

Hawk

Doğrudur denemiştik bu biraz farklı yani altılı için atıyorum en az 2 saat gerekli ama beşliyi yarım saat bile yeterli oluyor :) Tamam öyle deneyelim düzenli olarak yorum olarak beşli ganyan tahminlerimi göndereyim az olsun bizim olsun mantığı ile bir şeyler kazandırmaya çalışalım burda arkadaşlarımıza :)

Osmaniyeli

13/05/2017 Adana Tahminim

H/H/3/8/1.3.4.6.7/10