Ana Sayfa / Tahminler / 12 MAYIS 2017 CUMA İSTANBUL AT YARIŞLARI (TİMOTHY)
istanbul altili tahminleri

12 MAYIS 2017 CUMA İSTANBUL AT YARIŞLARI (TİMOTHY)

Selamlar herkese; Yarın 10 koşulu, iki altılının oynanacağı çok güzel bir İstanbul programı ile karşı karşıyayız. TJK da sağolsun bu programı zora sokmak için elinden geleni ardına koymamış. İlk kez koşacak arap taylarının üç yarışı var ve hangi altılıyı oynarsanız oynayın bu yarışlardan ikisine denk geliyorsunuz. Tabi bu 0 km. taylar hakkında kısıtlı verilere sahibiz. Orjin, galop ve jokey tercihlerinden başkaca da veri yok zaten. Ben de yarın için bu üç ayak hakkında dilimin döndüğünce daha fazla yorum yapmaya karar verdim. Sürçi lisan edersek affola...

1.koşu: Birinci altılının İlk ayağı koşmamış 3 yaş arapların şart 1 yarışı ile başlıyor. Orjin olarak üç tay çok dikkat çekici. (1) AYTİGİN HAN Caş'ın Mesrure 46 dan olma yavrusu. Mesrure'yi şöyle anlatayım. Kısrağın iki yavrusu Gündeniz ve Çelikkan G1 Niğbolu koşusu galibi. Çelikkan için ayrıca bir not vereyim. Sakatlandığı koşu hariç şampiyon Ayabakan'ı geçebilen tek attır Çelikkan... Ayrıca Nurten gibi grup koşu kazanmış başka bir kardeşi daha var. Yani CV sağlam. (3) CANYOLDAŞ bir Kaizbert yavrusu. Anneden Trakya Ateşi ile kardeş. Son olarak da (9) MAVİ ATEŞ. İçlerinde galopları ile en hazır görüntü veren tay olan Mavi Ateş; Hazarfen, Şekerbey, Akınalp ve Saraycariyesi ile anneden kardeş. Gökhan Kocakaya'nın tercihi ile bence diğerlerinden bir tık önde. Diğer atlardan (10) ULUKIZ, (8) LÜFER, (4) ÇAĞAÇAR ve Kaya ekürilerinden (6) FİL KAYA nın galopları fena değil.

2.koşu: 8 ay ara sonrası katıldığı bu pist ve mesafedeki koşusunda Kırkpınar'ın yakın ara arkasında 4. olan ve bu kez daha nefesli gireceği koşuda bence (4) TOROS ASLANI en şanslı attır. Alternatif banko adayımdır. Rakipleri (3) SARAYBOSNA ve (2) KIRKPINAR dır.

3.koşu: (1) POWER LOVE, (4) ISKRA ve (5) LİFETİME koşuda bir adım öne çıkan safkanlar ancak son koşuları ile (6) AYZA ben geliyorum diyor. Dikkat.

4. koşu: Yarın büyük ihtimalle İzmir'den kazanıp gelen (1) SÜPHAN yarışın favorisi çıkacaktır. Ancak ben bu (3) THE GRAY in ilk yarışına hiç inanmıyorum. El Asesino'nun anne kardeşi olan bu tay ilk yarışında favori çıkmıştı. Düzlüğe dönüldüğünde sağa sola sallanmaya başladı. İç kulvara kaçmaya çalıştı. Gökhan bir kaç teşvik verince yarışta olduğunu hatırlayıp yürüdü ama yetiştiremedi. O koşuda 4. kaldı. Ekürisi ile birlikte bence şansı var.

5.koşu: Yine bir Şart 1 yarışı... Ancak buradaki iki tay beni heyecanlardırmıyor desem yalan olur. Önce (1) BODRUM KALESİ'den bahsedelim. Malibu Girl'ın Haberbatur'dan olma tayı. Öncelikle Malibu Girl'ın koşan bütün taylarının yarış kazandığını söyleyelim. Grup 2 - Grup 3 kazanmış kardeşleri arasında kimler yok ki; Uluer, Cabire, Sarraf, Elmasbike, Baturşah... Yani işin aslı Koç yada Sabancı ailesinden doğmak gibi bir şey bu. Fakir kalmana olanak var mı? Üstünde de Özcan Yıldırım olunca insanın beklentisi çoğalıyor. Bir diğer tay ise Karataş'ın bindiği (9) ZAĞNOS. O da geçen seneyi silip süpüren Denizim'in anneden kardeşi. İki tayın da galopları iyi. Diğer taylardan galopları ile (3) ÖZKOŞAR, (4) ÖZPAR, (10) GÖRÜNMEZ ve (6) SİNANLI'yı dikkate değer buldum.

6.koşu: Bu ayakta çok ters bir at tutuyorum. At sahibini seçemez derler. (10) SİDAR GÜLÜ de bu bahtsız atlardan biri. At bariz bir şekilde çim istiyor. Maidende biraz gezindikten sonra Hışman Çizik ile çıktığı ilk çim yarışında 3. oldu. Hemen arkasından da aynı jokey ile çimde maidenden çıktı. Sonra hooop Şanlıurfa... Ne alaka denilecek 5 yarış koştu Urfa'da. Gerçi bu yarışlar ata yaramış. Kaba kumda at komandoya dönüşmüş resmen. En sonunda İstanbul çimini görünce at coştu. Son yarışını bir kez daha izleyin. Düzlüğe döndüğünde çok gerilerdeydi. Burak Avalbak etrafına aval aval bakarken, atın hala yürüdüğünü görünce bir kaç teşvikle at, Sabrinin Atı'nın 30 salise arkasında 5. kaldı. İşin tuhafı o yarışta bile mesafe istiyordu. Bugün mesafe de uzadı. At kısa sprintli bir at ama üstünde kendisini iyi tanıyan Hışman var. Bence kazanır. Ama siz bana bakmayın. Ben ters kurgu yapmasını severim. Yoksa ben de biliyorum yarın (4) GÖZ AĞRISI ve (2) SİGNORA'yı yazmasını.

7.koşu: Sınıf değiştiren (7) OVA, Karataş'ın ısrarla bindiği (4) CANKURTBEY, (2) ŞAHİN TEPESİ, (8) RODOSTO başta olmak üzere bir çok atın geliri var. Bence altılının kilit ayağı burası. Hepsine kadar gider. Bütçeler doğrultusunda at eklemek gerekir diye düşünüyorum.

8.koşu: Genç prens (5) VİCTORY İS OURS eski kral (1) FLY BY ME ye karşı. Bekleyip görelim. Eski kral öldü, yaşasın yeni kral diyebiliriz.

9.koşu: (4) LEXINGTON FIRE ve (3) WHISPER mücadelesine belki (7) ASLAN KOÇUM da eşlik edebilir. Süpriz (5) MAN OF POWER.

10.koşu: Ebrar'ın Bilgin'den olma yavrusu (9) REİSOĞLU orjin olarak en dikkate değer tay. Azmi Reis ve Elanilim ile anneden kardeş tayın üzerinde Özcan Yıldırım var. Tayın çalışmaları da fena değil. Favori olmayı hak ediyor. Ancak Çalık ve İlksen'in anneden kardeşi (2) CANFATİHİM de dikkatimi çekti. Mehmet Kaya'nın kendi tayları yerine bu taya binmesi entresan. Oysa 5. koşuda kendi taylarına binmiş. Galoplarına bayıldığım (10) RIŞVANOĞLU ve (5) HULUTİ'den de bir şeyler gelebilir.

TAHMİNLERİM:
1.ALTILIM
1.ayak: 9-1-3-10 // 8-6-4
2.ayak: 4-3-2
3.ayak: 1-4-5-6
4.ayak: 1-3
5.ayak: 1-9-4-10-6-3
6.ayak: 10 // 4-2

2.ALTILIM
1.ayak: 1-9-4-10-6-3
2.ayak: 10 // 4-2
3.ayak: 7-4-2-8 // H
4.ayak: 1-5
5.ayak: 4-3-7 // 5
6.ayak: 9-10-2-5 // 8
Herkese bol şanslar.

16
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000
ETC
Üye

12 Mayıs 2017 İSTANBUL yorum ve tahminlerimle ve de ayrıca selamlarımla… 1.KOŞU: (1.ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR) İlk defa start alacak safkanlar arasında AYTİGİN HAN, ÇAĞ AÇAR ve CAN YOLDAŞ’a gerek hazırlıkları, galopları gerekse jokeyleri ile bu koşuda eşit şans tanıyorum. 2.KOŞU: Uzun mesafede tecrübesini kanıksadığımız ve 22 Şubat ve 19 Nisan tarihli 2000 KUM sınavlarında, elde ettiği dereceleri ve özellikle de bitiriş süreleri yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş süresi olan KIRKPINAR bu defa da klasını konuşturmak için yarışacaktır. SARAYBOSNA da etkili bitiriş dereceleri ve önemli jokeyiyle KIRKPINAR’ı finişe dek yalnız bırakmayacak, epeyce terletecektir. 3.KOŞU: Gelelim bu koşuda yine… Read more »

admin
Yönetici

2. ayağa tek arıyordum, güzel yorumlamışsın. Bol şanslar

admin
Yönetici

H //
10 //
2-8-9 //
1-4-5 //
4 //
H //

ETC
Üye

Teşekkür ederim Admin dostum, sana da bol şanslar..
Yanıltmayacağım umarım.. Özellikle o koşuda…

admin
Yönetici

Timothy nin yorumundan bahsediyordum ama sizin yorumda güzel olmuş. Bol şanslar

Ramazan Yılmaz
Üye

Bol şanslar

ETC
Üye

Şansının yaver gitmesi dileğiyle Ramazan dostum…

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Hepimize bol Şanslar. İnşallah denk gelir de yapıştırırız altılıyı 😊

admin
Yönetici

Çok geride bekledi, sağlık olsun. Devam edenlere bol şanslar.

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Startta kalmasa ganyan olmuştu. 😢😢😢 😤 GÖZ AĞRISI nı da çok tutuyordum. Ama şablona sığmadı. Nasip değilmiş.

Hawk
Üye

Şu beşli sevdasından kurtulabilsem neler bulucam ama alışkanlık yaptı 🙂 Fırsatım oldukça size beşli ganyan paylaşımlarımı yapıcam en azından masraflar çıkıyor tavsiye ederim bazen de büyük denk geliyor programın zorluğuna göre.

admin
Yönetici

Güzel para verdi bu program. Tebrikler.

Hawk
Üye

Sağol hocam.Aslında bir köşe açılsa bana altılı değil sadece düzenli beşli ganyan tahmini verebilirim yine siz bilirsiniz veya buradan yayınlarım benim için hiç fark etmez.

admin
Yönetici

Daha önce 2 kere denedik ama olmayınca olmuyor 🙂 5 li için köşem yok ama yorum olarak gönderin isterseniz.

Hawk
Üye

Doğrudur denemiştik bu biraz farklı yani altılı için atıyorum en az 2 saat gerekli ama beşliyi yarım saat bile yeterli oluyor 🙂 Tamam öyle deneyelim düzenli olarak yorum olarak beşli ganyan tahminlerimi göndereyim az olsun bizim olsun mantığı ile bir şeyler kazandırmaya çalışalım burda arkadaşlarımıza 🙂

Osmaniyeli
Üye
Osmaniyeli

13/05/2017 Adana Tahminim

H/H/3/8/1.3.4.6.7/10

Yazar: timothy

At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.