Ana Sayfa / Tahminler / 1 ŞUBAT 2016 PAZARTESİ BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ErtanBEY)

1 ŞUBAT 2016 PAZARTESİ BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ErtanBEY)

Bugünkü Yazımı ve tahminlerimi yazmadan önce 28 ocak cuma İzmir yarışlarında altılı ganyanın çok büyük ikramiye vermemesine rağmen benimle birlikte çoğu yarışseveri 5te bırakarak güzel bir süprize imza atan WE LUCKY DAY isimli atın kazandığı ve protesto çekilmesine rağmen kazananın değişmediği fakat Saçma sapan bir Komiserler Kurulu Kararına değinmek istedim.

Çekilen protesto sonucunda 3 nolu SINEMIS isimli atın anterenörü  7 nolu WE LUCKY DAY ve 4nolu CEREMONY 8 nolu PEMBE BULUT ve ITS TIME TO SEA ve bu atların jokeylerinin atlarının önünü keserek engellediğini ve yapılan inceleme sonucunda bu engellemenin derece değiştirmeye gerek duyulmadığı açıklanmış protesto reddedilmişti.buna rağmen CEREMONY isimli atın jokeyi A.Sözen'e son düzlükte kulvar değiştirerek atların koşu yolunu engelleyip Protestoya neden olduğundan 312 TL ve ihtar cezası, WE LUCKY DAYin binicisi A.OLUK ve PEMBE BULUTun binicisi F.YÜKSELe ise Protestoya neden olunacak şekilde at binmesi ve son 400te kulvar değiştirip Yanındaki ata yaklaşmaları nedeniyle at yarışları yönetmeliğinin 117/1 maddesi gereğince ihtar cezası verilmiştir.Şimdi hem sonuçları değiştirmeyecek şekilde bir yarış olmadığını Öne sürüp koşuyu kazananları veya tabelanın diğer sıralarını değiştirmeyip hemde hepsine ceza vermek tam olarak ne oluyor anlamış Değilim.. içimde uhde kalmasın diye yazayım dedim bol Şanslı bir gün dileyerek tahminlerimi aşağıda sizlerin takdirine sunuyorum.

1.AYAK : Günün ilk Ayağında çok fazla ön planda olmamasına rağmen son yarışını çok beğendiğim ve sürekli formunu her yarışında bir tık üzerine çıkartarak arttıran son çalışmasınıda çok olumlu bulduğum,ilerleyen günlerde abisi gazi şampiyonu MYSTİCAL STROMun izinden giderek çimde daha iyi koşacağına düşünsemde kum pistttede iyi Yarışlar çıkartan (3)GUNNER tartışmasız favorimdir.Bugün Şeytanın bacağını kırabilecek olup kazanma ihtimali olan diğer isim ise (2)KOBATHAN favorinin yakın rakibi olacaktır.Bu iki tayın orta ve küçük kuponlar için yeteceğini düşünüyorum.Tabelada yer aldığı son yarışından sonra formunu koruyan (4)PERFECT YILDIZ ve son çalışmalarında Ayakları yerden kesilen (5)ALESHAN favorilerden sonra düşünülmesi gereken safkanlardır.Son 6yarışından 3 birincilik elde eden (1)GRAND MONTANA yeri olanların bulundurması gerektiğini düşünüyorum.

2.AYAK : Son yarışında 12.80 lira ganyanıyla favorim olan acemi aprantisinin kurbanı olup dördüncülükle yetinen,uzun mesafede iyi koşacağını düşündüğüm ve son çalışmasınıda yaptıran O.Atmaca ile koşacak olan (8)APALBA yine ısrarlı favorimdir.Sprint mesafesini yeterki iyi ayarlasın grubun hepsini toparlayıp Alıp götürebilir. Bunu beceremezse yine takibimde olan bugüne kadar hep startta kaldığı için başarısız olduğunu düşündüğüm (9)FERMANBEY startta oyalanmadığı takdirde yılın bombasına adayımdır.ben bu iki atı ön plana çıkarsamda bu ayağı rahat şekilde izlemek için yapılması gereken en güzel şey kuponların üst kısmında yer alan H seçeneğini işaretlemek olacaktır..

3.AYAK : Bir önceki yarışında 1400 mt mesafede Günün favorilerden Toraman'a geçilen ve arkasına koştuğu 1800mt yarışında yine iyi bir yarış çıkartarak ikincilikle yetinen ve son çalışmasını beğendiğim (4)OĞLUM EGE M.Gündüzeli idaresinde kazanabilir favorimdir.Sın iki yarışını pek önemsemediğim iyi bir kumaşı olduğunu düşündüğüm ve galoplarındada sağlıklı görünen (6)ZEYBEKŞAH ile Yarışın kesin favorisi olan (2)TORAMAN ve (1)ÖZDAMAR yazılınca bu ayakta tamam olur gibi duruyor..

4.AYAK : AYZA AYZA AYZA bu tayı görünce yanına at yazasın gelmiyor.Tay gittikçe Açılıyor,son yarışında çok zorlanmadan iyi bir derece ile kazanarak beni yine yanıltmadı bügünde galoplarında iyi derecelerle hazırlandığını gördüm.bir aksilik olmazsa (1)AYZA'nın kazanmasını bekliyorum.alternatif BANKOMDUR.Tek rakibi son iki yarışında çizgi üstü performans Gösteren (3)BURSA GÜZELI olacaktır.

5.AYAK : Son koşusunu görmemezlikten gelerek yakaladığı uygun grup fırsatını değerlendireceğini düşündüğüm son sprintindede fena dereceler çıkartmayan (4)GÖREME'nin kazanması en olağan neticedir.BANKOMDUR.Kocaelinde son bir kaç yarıştır kıpırdamalar içinde olan (6)SUBAŞI favorinin ensesinde olacak.Son kazandığı yarış ile kendine gelen dereceli 1000/1.09 galobunuda beğendiğim (1)AKGİRAY favorilerin hatası halinde son yarışındaki gibi sinsice kazanabilir.

6.AYAK : Devamlı takibimde olan ama bugüne kadar sadece bir defa kazanmasına rağmen bugün enteresan bir şekilde virajı iyi dönerse kazanmasını beklediğim isim (10)SEVDA ABLA'dır.ben kuponunun birinde banko olarak bir kez daha deneyeceğim.rakipleri sırasıyla (7)YOLAŞAN, (5)NUREYŞAN, (6)HIRÇINKAYA ve (8)ŞANSIBOL olacaktır.Bir başka takibimdeki safkan (9)MEHBARE Cumartesi yaptığı sprintinde iyi derece çıkarmış yeri olanlara yazmalarını öneririm.

Altılı Kuponum:

3,2  / 4,5,1

8,9,2,3,6,7,1,4,5

4,6,2,1

1 / 3

4

10,7,5,8,6,9

Normal Şablon 23.04 TL yapıyor diğer seçenekleri bütçeniz ölçülerinde takdirinize bırakıyorum..Bol şanslar diliyorum..

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
cihan
Ziyaretçi
cihan

emeğine sağlık ertanbey…3. ayak ile ilgili kısa bir çalışma yaptım.kan hattı mesafe uyumu ile ilgili.paylaşmak isterim.
1700-1900 m aralığı kum pist için bu grupta en uyumlu görünen 1-özdaamar.kardeşleri 277 yarışta 40 birincilik yapmış.zaten son iki yarışını da bu mesafede kazandı.3-ağazamanı kardeşleri 95 yarışta 10 kez kazanmışlar.5 ormancı dayı 33 yarış 3 galibiyet,6-zeybekşah 34 yarış 3 galibiyet,4-oğlum ege 185 yarış 8 galibiyet,2-toroman kazanan kardeşi yok.burdan yola çıkarsak sıralama 1-3-5-6-4-2 şeklinde oluyor.bolşanslar..

cihan
Ziyaretçi
cihan

4.ayak apalba benim de takibimde. onun için incelerken kan hattı mesafe uyumunda 1700-1900 m aralığında kum pistte( çok at olduğundan uzun olmasın diye) kardeşlerinde birincilik yüzdelerine göre sıralarsak
1-grumpy
2-apalba
2-catch the wınd
2-zappa
3-prımo
3-temel taşı
4-fermanbey
5-herkules
5-lefkeli
6-sahtekar

yılmaz
Ziyaretçi
yılmaz

ertan abi, elestirinizi sonsuz destekliyorum, biz oyuncular her kulvarda magdur ediliyoruz, bir örnek de benden, dün milan inter macı, alex in sarı kartı var, son oyuncuyu düşürüyor, net gol posizyonu, hakem penaltı veriyor, direk kırmızı yı bırak, sarı kart bile cıkmıyor, ve bizim kupon güm,

cihan
Ziyaretçi
cihan

teşekkürler ertanbey.her yarışta kullandığım birşey değil aslında kan hattı mesafe uyumu.sosyoloji okurken aldığımız istatistik bilgisi bazen onu kullanmaya itebiliyor.gazetede baktım toromana 100 puan vermişler.ondan bakma ihtiyacı duydum.faydasını görmek mümkün.kolay gibi duran bir program var.kısa kısa tahminlerimi paylaşayım.bolşanslar..

1.ayak: ben risk almaya bu ayaktan başlayacağım.yılmazhandan kurtulan 2-kobathan ı uygun grupta tek bırakacağım.yoksa H demekten başka çare yok.

2.ayak: takibimdeki 8-apalba favorim.diyarbakırdan gelip çalışmalarını bursada sürdüren iki ay aranın ardından 1900m yarış gören.i.dinar lı 5-catch the wınd,son yarışını kazanan 3-prımo,son yarışında hücumda geç kalmasına anlam veremediğim 4-zappa,son beş yarışı olan 7-grumpy,fazla inanmasamda bursada gündüzeli yazmış olmak için 6-lefkeli yazıp geçeceğim.

3.ayak: hem son iki yarışı,hem istatistikler,hem binici uyumu hem hislerim bana 1-özdamarı gösteriyor.tek bırakacağım.

4.ayak: 3-bursa güzeli son galobunda kılını kıpırdatmamış.ben yazmayacağım.daha dinlenmiş 1-ayza ve tatlı süpriz 2-berdil yazacağım.

5.ayak:4-göreme favori olsa da ben çok formada ve mesafeye uyumlu 1-akgiray ve tatlı bir süpriz yapabilecek 6-subaşı yazacağım yanına.

6.ayak: 5-nureyşan kazanmaya çok yakın.kazanamazsa ? başlayalım yazmaya.uygun grupta 1-gülfem,4-ırmak sultan başta.dinlenen 2-günyüzü,uygun kiloyu bulan 7-yolaşan,kantarmasını tanıyan binicisiyle 3-atikkız ve bursadaki 1300m yarışının hatrına 10-sevda abla.
kuponum:
1.ayak:kobathan
2.ayak:8-5-3-4-7-6
3.ayak:özdamar
4.ayak:1-2
5.ayak:4-1-6
6.ayak:5-1-4-2-7-3-10
kupon bedeli: 15,12 tl

kaan türkoğlu
Ziyaretçi
kaan türkoğlu

ozdamar gecilmez teki

George Thomas
Ziyaretçi
George Thomas

Bol şanslar Ertan güzel atlar çıkarmışsın yine. Yazdığın gibi gelsin.

George Thomas
Ziyaretçi
George Thomas

Tebrikler Ertan.

Yazar: ERTANBEY

Avatar
1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.