Ana Sayfa / Tahminler / 06 TEMMUZ 2018 CUMA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

06 TEMMUZ 2018 CUMA İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

İstanbul 10 koşudan oluşan iki altılıyla sahne alıyor. Tahminlerimi 2.altılıdan yana kullanıyorum. Bütün yarışsever takipçilerimize Bol şanslar dilerim.

1.AYAK : 3 ve Yukarı İngilizlere ait Handikap Mücadelede ilk şansı yaklaşık altı aylık bir aranın ardından koşu gören ve 1 temmuz günü yapmış olduğu İstanbul iç pisteki 1200 / 1,14 , 1000/ 1,01 gibi iyi bir derece çıkararak bu koşuya gelen 9 MÜFETTİŞ'e veriyorum. Eksik koşması halinde koşu içerisinde ağır kilosuna rağmen bu tip gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek bir isim olan üzerinde  seçici olan kantarmasıyla şans arayacak olan son yapmış olduğu idmanlarında çok fazla sıkıştırılmayan 2 REKOR ve son yarışında ki üçüncülüğünden sonra  bugün yapmış olduğu idmanlarında koruduğu formuyla üzerinde ki bu tip yarışlar da sürprizle imza atan jokeyiyle şanslı olmasını beklediğim 11 CHAMP LİON üçlüsünü yarışta ön planda tutuyorum. Geniş düşünenler için üzerinde ki usta pilotuyla koşu içerisinde şansının bir adım daha arttığını düşündüğüm 3 GÖLALAN değerlendirilebilir.

2.AYAK : 3 Yaşlı Arapların Maiden koşusuyla günün ganyanı birleşmesi yarışta favori çıkmasını beklediğim ismin işini zorlaştırmasını bekliyorum. Yarış hayatının ilk startında ikincilikle ayrılan ve geri çekilerek kısa bir süre dinlendirilen ismin bugün ki hazırlıklarına baktığım da koşu içerisinde favori çıkmasını beklediğim 6 GÜNDOĞARKEN'le başlayalım diyorum. Klasik günün ganyanıyla birlikte sürpriz sonuç çıkmasını beklediğim bu koşuda son kısa vadeli yarışında fena gözükmeyen bugün ki rakiplerinin yanında bu mesafe de ki koşan isimlere göre en iyi dereceye sahip olan 7 İLKNAZ'ı rakip olarak görüyorum. Bu iki ismin dışında bugün ilk kez çıkacağı İstanbul pistinde çok farklı bir yarış yapmasını beklediğim henüz çim performansı olmamasına rağmen bir gözlem olarak baktığımda Kocaeli pistinden gelen bu tip isimlerin çok etkili yarışlar yapıp sonuca vardığını ve özellikle bahsettiğim ismin bugün seri birinciliklere sahi estigeçti gibi bir ekürilerin arkasında yakın üçüncülüğünü de göz önüne aldığımızda bugün yazılmadan geçilmeyecek bir isim olduğunu düşündüğüm 5 GÜNBİKE, bu üç ismin yanına bugün kendisinin geri planda çıkmasını beklediğim fakat yarış tecrübesiyle birlikte çıkacağı ilk çim performansını merak ettiğim orijin olarak beklentilerin yüksek olmasına rağmen istenilen düzeyde bir çıkış yakalayamamasına rağmen formda olduğunu düşündüğüm 2 BÜYÜKAŞK'ı kuponuma ilave ediyorum.

3.AYAK : 3 ve Yukarı İngilizlerin Şartlı mücadelesinde oldukça zevkli bir mücadeleye sahne olacağımızı düşünüyorum. Banko tercihimi bu koşuda yapmamla birlikte merak ettiğim ve daha heyecanla izleyeceğim bu koşuda, Adana pistinden geldikten sonra İstanbul pistinde ki iki yarışında da oldukça etkili yarışlara sahne olan ve her koşusunda üzerine koyarak ilerleyen son koşusunda ki kolay birinciliğiyle bugün rakiplerinin bir adım önünde olduğunu düşündüğüm. Muhtemelen agf tablosu içerisinde ikinci sırada yer almasını beklediğim usta pilotla sahaya çıkacak olan ismin favori çıkmasını beklediğim bu koşuda senaryolar doğrultusunda süratli gidecek bu yarışta sonlarda rakiplerini avlamasını bekleyen uludazın bugün ön tarafta olacak olan ve startla birlikte yakalanmasının çok güç olacağını düşündüğüm 1 DOWN TOWN'u günün BANKOSU olarak kuponumda yer veriyorum.

4.AYAK : 3 Yaşlı İngilizlerin Şartlı yarışında üç ismi diğer üç rakibine göre daha şanslı görüyorum ve ayır etmeden değerlendirmek istiyorum. Bu üç ismin ortak özelliklerinin ayrıntı olarak belirtmek istiyorum. Kısa mesafeli yarışlarından sonra yaklaşık olarak hepsi üç aylık bir süredir uzun mesafeli koşulara deklare olup yarış koşmuş olan isimler olması ve bu isimlerin artık bu mesafede vücud yapısının diğer rakiplerine daha hazır olduğunu düşünüyorum. Özellikle bugün İlk kez çıkacağı İstanbul sentetik piste sahaya çıkacak olan daha önce ki yarışlarında kaba kumda koşular koşan ve yüksek rakımdan geleceği alçak rakımla birlikte koşuda şansının bir adım daha fazla olduğunu düşündüğüm 1 KAİSER SOZE , sonlarda çok etkili sprint atıp rakiplerine zor anlar yaşatabilecek 2 ENGEL YOK ve galop sakladığını düşündüğüm çok ters bir yarış gelebilecek 3 LORD OF DARKNESS üçlüsünü ayrımsız kuponumda şans veriyorum.

5.AYAK : 4 Yaşlı Araplara ait Handikap mücadele son startını zamanlama da ki hatasından dolayı çok yakın ara kaybeden ismin bugün  vermiş olduğu kısa bir aranın ardından sevdiği uzun mesafeli yarışta koşuyu kazanmaya en yakın isim olarak gördüğüm 3 ŞAHNAHAN'a veriyorum. Eksik koşması durumunda kısadan uzana dönen ve uzun mesafeli yarışlarda ısrar ettirilip sonunda formunu bulan ve bugün usta pilotuyla koşuda şansının yüksek olduğunu düşündüğüm bir diğer isim 2 KARKAMIŞ ikilisinin rakiplerine göre bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Koşu içerisinde sürpriz yapmasını beklediğim yanlış bir yarış programı içerisinde kısa ve uzun olarak koşturulmasına rağmen zaman zaman uzun mesafeli yarışlarında etkili yarışlar ortaya koyabilen ve son Ankara pistinde ki idman görüntüsünde formda olduğunu düşündüğüm kendisini çok iyi tanıyan kantarmasıyla kilo avantajını değerlendirebilecek 5 BREDELAL üçlüsünü kuponumda şans veriyorum.

6.AYAK : 3 Yaşlı Arapların Bölünen Maidenin son ayağında koştuğu üç startında tabela içerisinde yer bulan ve bugün çim piste denenecek olan kendisini çok iyi tanıyan jokeyiyle yarışın favori çıkmasını beklediğim isim 1 ARDANUÇLU'ya ilk şansı veriyorum. Eksik koşması durumunda Ankara pistinde ki hazırlıkları yeterli olup koşu tecrübesi fazla olan 3 ASRI SAADET, ilk startında ki dördüncülüğünden sonra kısa bir süre geri çekilen ve bugün ki hazırlıklarıyla koşu içerisinde olmazsa olmazlardan olarak düşündüğüm 6 ELZEMİM ve bugün yarış hayatına bu koşuyla başlayacak olmasına rağmen sağlam bir ekürinin elinde yetişen İstanbul iç pistteki hazırlıklarında koşunun sürprizine imza atabilecek hazırlıklara sahip olduğunu düşündüğüm 10 ULUMERİÇ diyerek kapanışı yapıyorum.

İSTANBUL ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK : 9,2,11,3

2.AYAK : 6,7,5,2

3.AYAK : 1 DOWN TOWN

4.AYAK : 1,2,3

5.AYAK : 3,2,5

6.AYAK : 1,3,6,10

TUTAR : 40,32 TL 

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

3
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
Deniz56
Ziyaretçi
Deniz56

Hepinize bol šanslar arkadašlar
Istanbul
1,koşu 5,4,10
2,ayak 3,6
3,koşu 3 tek
4,koşu 1,2,3,4
5,koşu 7,8,2,1,4,3,5,11
6,koşu HEPSI
7,koşu 6,4,3,8,7,1
8,koşu 3,5,1,2
9,koşu 1 tek
10,koşu 1 te

racaali
Ziyaretçi
racaali

bursa 1.koşu 4,5,8 2.koşu 6 3.koşu 3,2,1 4.koşu 3,4 5.koşu 7,1,3,5 6.koşu 7,1 7.koşu 1//2,9,5 8.koşu 5,1,3,8,2 9.koşu 6,12,15,4,7,13

Yazar: yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...