izmir altili tahminleri

27 NİSAN 2017 İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ (SİZDEN GELENLER)

27 Nisan 2017 Perşembe İZMİR tahmin ve yorumlarımla da huzurunuzda olmaktan mutluyum. Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla…

1.Ayak: 13 Nisan tarihli İZMİR koşusunda, grubunun önemli safkanları arasında, KIRTOPRAK gibi performansı aşikat bir safkana karşı burun farkıyla liderliği kaçıran BAYKETENCİ, bu defa yine C.GÖKÇE ile daha hafif sıklette koşacaktır ve liderliğin en güçlü adaylarından biri konumunda olduğunu unutmamak gerekir. Yine aynı koşuda favori BAYKETENCİ’nin 1,5 boy gerisinde 3.lük elde eden BORAHANBEY de yine Mustafa ÇİÇEK ile daha hafif kiloda göstereceği olumlu performansla BAYKETENCİ’nin en ciddi rakibi konumundadır.

2.Ayak: Bu koşuda, 24 Şubat tarihli startında İZEM KIZIM’ın önünde 3 boy farkla elde ettiği tatminkar 1.likle KRİSTAL’e, 17 Şubat tarihli 1400 İZMİR koşusunda 4 boy farkla elde ettiği 1.liği dikkat çekici olan ve bu koşuda epey sıkı atlarla girdiği rekabette gülen taraf olan HAFİZE SULTAN’a ve bu koşuda önceki koşularına oranla daha net bir performans beklediğim SOĞUK ÇERMİK’e ortalama sıkletiyle eşit şans tanıyorum.

3.Ayak: Farklı jokeylerle katıldığı uzun mesafe koşulara rağmen ve ağır kiloda gösterdiği performansına önem verdiğim (ki bu koşularda elde ettiği dereceler ve bitiriş sürelerine de dikkat çekerim) NORTH VALLEY, yine benzeri sıklette bu konuda oldukça deneyimli jokeyi D.AYDOĞAN ile dikkat çekici bir bitiriş sergileyecektir. Ama ondan da önce bu koşuda daha dikkat edilmesi gereken bir safkan var o da yine benzeri sıklette NORTH VALLEY’e oranla daha iyi bitiş süreleri bulunan SUN BURN arasında geçecek liderlik mücadelesine 12 Ocak tarihli koşusunda starttan 7-8 boy geç çıkmasına rağmen son düzlükteki etkili sprintleriyle tabelada kendine yer bulan ve bu mesafede grubunun en iyi bitiriş süresini elinde bulunduran ADONİSİM, uygun boşluğu bulması durumunda rakiplerini terletecektir.

4.Ayak: Her uzun mesafe koşusunda bir öncekine oranla daha iyi işler çıkaran ve son koşusunda epey sıkı rakiplerin önünde mutlu sona ulaşan AŞKARBEY, yine F.KARAKURT ile start alacağı koşuda benzeri performans içinde olursa liderliğe ulaşması kaçınılmazdır. Son koşusunda elde ettiği parlak 1.likle adından söz ettiren ve etkili jokeyiyle yine etkili sprintleriyle liderliğe ortak olacağını düşündüğüm KARAMÜRSEL koşunun sigortalarıdır. Bu ikilinin bu koşuda birlikte düşünülmesi taraftarıyım.

5.Ayak: Mesafe- jokey ve mekan ayırt etmeksizin son koşularında gösterdiği etkili performanslarla adından söz ettiren TARIKHAN, alışık olduğu jokeyiyle kendine tabelanın en üst sırasında yer arayacak hatta deyim yerindeyse liderliğe hükmedecektir. Bankomdur

6.Ayak: 3 Yaşlı Dişi İngilizler arasında geçecek mücadelede, 6 Nisan tarihinde iç kulvarda S.ÖZEN ile grubundaki diğer atları uzak farkla geride bırakarak 2.lik elde eden ARALYN yine S.ÖZEN ile koşunun favorisidir. (Start alacağı grupta da 6 Nisan tarihli koşuda rekabet içinde olduğu ve üstünlük sağladığı fazlaca safkan bulunmaktadır) Fakat bu koşuda dikkat çeken bir yan var. O da yine 6 Nisan tarihli koşuda ARALYN’in gerisinde uzak farkla 3.lükle yetinen POWER OF THE WIND’in daha tecrübeli durumda olduğu ve böyle yarışlarda kısa mesafelerde etkili bitirişleri bulunan jokeyi C.GÖKÇE ile ARALYN’i zorlayacak, önceki koşunun intikamını almaya çalışacaktır. Mesafe ayırt etmeksizin etkili bitiriş süreleri ortaya koyan DEEPHOUSE LOUNGE’u es geçeceğim sandıysanız yanılıyorsunuz. O da bu koşuda diğer 2 atla birlikte söz sahibi konumdadır.

1.AYAK: 4 – 8
2.AYAK: 1 – 2 – 8
3.AYAK: 2 – 3 – 6
4.AYAK: 1 – 3
5.AYAK: 2
6.AYAK: 1 – 3 – 12

TUTAR: 6.48 TL

Şans bolluğu dileklerimle…

YAZAN: ETC

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
Bycreed
Üye
Bycreed

Benzer şablon olmuş admin :) son ayak 11 ekle sen yinede.

ETC
Üye
ETC

kuponum huzurlarınızdadır. bol şanslar

USTATCI
Üye
USTATCI

1. Ayak ile 3. Ayak arasında ikilemde kaldığım İzmir şablonu