Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / KARAYEL KOŞUSUNU KAZANAN “WANETA” GEÇİLMEZLİĞİNİ KORUYOR

KARAYEL KOŞUSUNU KAZANAN “WANETA” GEÇİLMEZLİĞİNİ KORUYOR

2 yaşlı safkan İngiliz taylarının, Ankara yarış sezonu içerisindeki en önemli randevularından biri olan şampiyon safkan Karayel adına düzenlenen koşu (Açık-G1); 13 Ağustos Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlendi.

Son derece keyifli bir mücadelenin yaşandığı bu önemli koşuyu kazanarak, dördüncü startında da geçilmezliğini sürdürme başarısı gösteren ve jokey Halis Karataş idaresinde koşuya katılan Murat Kadaifçioğlu'nun sahibi olduğu WANETA (Mountain Cat - Blushing Doe / Running Stag) isimli tay oldu.

5'i erkek 4'ü dişi olmak üzere 9 tayın birincilik mücadelesi verdiği koşu, çim pistte 1300 metre mesafede gerçekleşti. 350.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği, Oğuz Yalçın'ın sahibi olduğu jokey Özcan Yıldırım ile start alan PIANO SONATA (Torok-Emma/Shining Steel) olurken, Kamil Kahyaoğlu'nun PERSHING (Scarface-Orse Gül/Sri Pekan) isimli safkanı jokey Akın Sözen idaresinde üçüncü, Hayrettin Karamazı'nın SALAMİS (Dehere/Lady Willpower/Tagula) isimli tayı da jokey Selim Kaya idaresinde koşudan dördüncü olarak ayrıldı.

WANETA karayel kosusu

WANETA için koşuyu bitiriş derecesi 1.18.50 olurken, farklar ise 1,5 Boy - 1,5 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Murat Kadaifçioğlu'na kupasını, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ verdi.

Törende ayrıca, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ kazanan atın antrenörü Zeki Fırat ile jokey Halis Karataş'a da birer plaket takdim etti.

Kupa törenine Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.