Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Elazığ ve Diyarbakır’da Altılı Ganyan başlama saatleri değişiyor
at yarisi haberleri

Elazığ ve Diyarbakır’da Altılı Ganyan başlama saatleri değişiyor

Elazığ ve Diyarbakır'da Altılı Ganyan’ın başlama saati değişiyor

Günlerin kısalmaya başlaması nedeniyle, Elazığ ve Diyarbakır Hipodromlarında 6’lı Ganyan başlama saatlerinde değişikliğe gidilecektir.

Buna göre; 11 Ekim 2016 Salı (dahil) gününden itibaren Elazığ ve Diyarbakır da 6’lı Ganyan saat 14.30'da başlayacaktır. Diğer hipodromlardaki 6'lı Ganyan başlama saatlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Genel kültür

ÇİM PİSTLERDE UYGULANAN BAKIM PROGRAMI

Çim pistler
Alt drenaj tabakası 40- 50 cm Alt toprak tabakası 20- 30 cm Üst toprak tabakası 20- 25 cm
Olacak şekilde dizayn edilmiştir. Alt drenaj tabakası özellikle yağışlı havalarda toprağın ihtiyaç fazlası suyu hızla uzaklaştırması maksadıyla değişik granül kırmataş malzemelerin sıralı bir şekilde serilmesiyle oluşturulmuştur. Alt toprak tabakası, drenaj tabakası ile üst toprak arasında kalan otsu bitkiler ve köklerin gelişmediği, dolayısıyla toprak mikroorganizmaların yaşamadığı, rengi üst toprağa göre daha açık olan toprak katmanıdır. Üst toprak, içinde bitki köklerinin geliştiği, havalanması nedeniyle aerobik mikroorganizmaların yaşadığı, alttaki katmana göre koyu renkli toprak tabakasıdır. Karışımında elenmiş, fümige edilmiş gübre+toprak+kum kullanılmaktadır. PH değeri 6.0 ile 7.5 arasındadır.
Çim Pistlerde;
Yarış Sezonunda Yapılan Bakım Sezon Bitiminde Yapılan Bakım olmak üzere iki ayrı bakım programı uygulanmaktadır.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.