Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / A. Hücum Tulgar Koşusu’nu RADYOCU kazandı

A. Hücum Tulgar Koşusu’nu RADYOCU kazandı

2013 yılında aramızdan ayrılan merhum Asli Üyemiz Av. A. Hücum Tulgar adına düzenlenen koşu (KV-8 / S) 5 Ekim Çarşamba günü, İstanbul Veliefendi Hipodrom'unda, gecenin 6. mücadelesi olarak gerçekleşti.

3+ yaşlı Safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği 2016 yılı A. Hücum Tulgar Koşusu'nu Gökhan Alveroğlu'nun sahibi olduğu RADYOCU (Sri Pekan - Cabarette / Mujdahit) isimli safkan, jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı.

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen ve 70.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya 7 safkan katıldı. Kazanan RADYOCU isimli safkanın ardında ikinciliği, startta 3 boy kadar oyalanmasına rağmen SİNCLAR (Okawango - Sigar / Always A Classic) elde ederken, koşuya tempo veren isim olan MAKTAYMAN (Kaneko - Dancing Diamonds / Agnes World) sonlarda düşen temposu ile üçüncü, GRAVESEND (Okawango - Helderberg / Diesis) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Koşuyu kazanan RADYOCU için koşunun bitiriş derecesi 1.37.36 olurken, farklar ise 1 Boy - 3 Boy - 1 Boy olarak kayıtlara geçti.

Üst üste ikinci birinciliğine A. Hücum Tulgar Koşusu'nu kazanarak ulaşan Sri Pekan temsilcisi doru erkek safkan, ayrıca Sadun E. G. Atığ (G3) ve II. İnönü (G3) koşuları galibi, Çaldıran koşusu (G1) ikincisidir.

hucd510

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Gökhan Alveroğlu'na plaketini, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş verdi. Törene, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

A. Hücum Tulgar

hucum-tulgar1951 Ankara doğumlu olan A. Hücum Tulgar, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiş ve Serbest Avukatlığa başlamıştır. 1979 yılından itibaren Denizcilik Bankası T.A.O. ve daha sonra Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nde Hukuk Müşavirliği, Hukuk Başmüşavirliği ve Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır.

1997 yılında Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak atanmış, 2003 yılına kadar görevini sürdürmüştür. Birleşmiş Milletler Denizcilik Örgütü, Lloyd's Hakem Komitesi ve çeşitli uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil eden, duayen deniz hukukçusu Tulgar tarafından icra edilen bir çok proje günümüzde halen Türk denizciliğine hizmet etmektedir.

At sevgisini, kendisine, babası Fethi Tulgar'ın aşıladığını söyleyen A. Hücum Tulgar 2001 yılında TJK Asli Üyesi olmuştur. Türk atçılığına TJK Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği görevleri ile eşsiz hizmetleri bulunan Av. A. Hücum Tulgar, 3 Eylül 2013 yılında vefat etmiştir. Merhum A. Hücum Tulgar’ı bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle andık.

TJK

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.