Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Sahir Kurutluoğlu Koşusu’nu HERE TO FLY kazandı

Sahir Kurutluoğlu Koşusu’nu HERE TO FLY kazandı

2 Ekim Pazar günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen 8 koşulu yarış programının en önemli mücadelesi olan, 1962-1966 yıllarında Kulübümüz Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu (Açık-G3) saat 16.30'da 2 yaşlı İngiliz taylarının katılımıyla düzenlendi.

Eski Başkanlarımızdan K. Sahir Kurutluoğlu adına düzenlenen bu mücadeleyi, Yaman Zingal'ın sahibi olduğu HERE TO FLY (Luxor - Alfunun / Sadler's Wells) isimli tay, jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

Koşunun videosu için tıklayınız...

Kum (Sentetik) pistte 1400 metre mesafe üzerinden düzenlenen ve 126.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya 8 tay katıldı. Son metrelere kadar büyük bir heyecanın yaşandığı koşuda, kazanan HERE TO FLY arkasında ikinciliği, iç kulvarda yer alan AK DIAMOND (Win River Win - Cybele / Royal Abjar) elde ederken, ZIPPY (Native Khan - Efes Ateşi / Royal Abjar) üçüncü, URFAGÜLÜ (Luxor - Sezgihanım / Mountain Cat) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Koşuyu kazanan HERE TO FLY için bitiriş derecesi 1.25.21 olurken, farklar ise 1 Boy - Burun - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış yaşamının ikinci koşusunu da kazanarak, 2'de 2 yapmayı başaran Luxor temsilcisi HERE TO FLY, 4 Eylül tarihinde katıldığı yarış yaşamının ilk koşusu olan Our Guile / Şartlı 1 koşusunu, bugünkü jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başarmıştı.

saha0210

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi TJK Asli Üyesi Yaman Zingal'a kupasını, TJK Asli Üyesi Necdet Narin verdi.

örene, TJK Genel Saymanı M. Ercan Emre, TJK Asli Üyesi Sadettin Sükan ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

sahirvesika3009

KEMAL SAHİR KURUTLUOĞLU

Kemal Sahir Kurutluoğlu, 1910 yılında Kırşehir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Bafra ve Uzunköprü Cumhuriyet Savcılığı, Yargıtay Cumhuriyet Savcı Yardımcılığı, Serbest Avukatlık, 8. Dönem Kırşehir Milletvekilliği, Kurucu Meclis Cumhuriyet Halk Partisi Temsilciliği, Basın Yayın ve Turizm ile Adalet Bakanlığı yaptı. 1962 yılında TJK Asli Üyesi seçilen Kurutluoğlu, 1962-1966 yıllarında TJK Başkanlığı da yapmıştır. 1992 yılında vefat eden atçı, yetiştirici ve siyaset adamı Kemal Sahir Kurutluoğlu'nu, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.