Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Elazığ Hipodromunda Gece Yarışları Başlıyor
at yarisi haberleri

Elazığ Hipodromunda Gece Yarışları Başlıyor

Elazığ Hipodromu gece yarışlarına hazırlanıyor

İstanbul, İzmir, Adana, Şanlıurfa ve Kocaeli hipodromlarının ardından Elazığ Hipodromu da gece aydınlatmasına kavuşuyor. Elazığ ve çevre illerden yarışseverlerin heyecanla beklediği gece yarışları için, aydınlatma çalışmalarına devam ediliyor. Hipodromda ilk ışıkların haziran ayının ortasında yanması, temmuz ayının başında ise yarışların aydınlatma ışıkları altında başlaması planlanmaktadır.

Hipodrom ışıklandırması, şebeke bağlantısından sağlanacak enerji ile yapılacak. Şebeke elektriğinin olası kesintisi halinde, yüksek kapasiteli kesintisiz güç kaynağı ve dizel jeneratör grupları devreye girecek.

Toplam 36 direğin 29 tanesi dikilmiş olup, 7 adet direğin montajı devam etmektedir. Dikilen direklerin armatür montajları ve kablolama işleri tamamlanmıştır. 36 adet direğin 2 tanesi 40 metre yüksekliğinde olup tribünün yanına monte edilmiştir. Diğer aydınlatma direklerinin yüksekliği ise 24’er metredir.

Elektrik imalatlarında alçak gerilim hattının kablolama işlemleri %85 oranında tamamlanmış olup, orta gerilim hattının kablolama işleri devam etmektedir. Bina içlerinde elektrik tesisatlarında çalışmalar da sürdürülmektedir.

Işıklandırma projesinin tamamlanmasının ardından Elazığ Hipodromu’nda, gece yarışlarının en başarılı şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalar ve kontroller devam edecek. Aydınlatmanın yarışan atlar ve jokeylere en uygun hale gelmesi için denemeler yapılacak. TJK TV ve Foto Finiş ekibi de en uygun görüntü kalitesi için test çekimlerini sürdürecek.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.