Cihangir Koşusu’nda zafere COPPERFIELD uzandı

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 28 Nisan 2017 Cuma akşamı, merhum Asli Üyemiz Atilla Midillili Koşusu ve Nadas Koşusu ile birlikte, programın bir diğer önemli randevusu olan, 91. Gazi Koşusu öncesi, 3 yaşlı safkan İngiliz erkek taylarının mücadele ettiği Cihangir Koşusu (KV-8/S/E) programın 4. koşusu olarak düzenlendi. Günün bu önemli koşusunu, Duygu Fatura’nın sahibi olduğu, S. Selman Taşbek tarafından yetiştirilen COPPERFIELD (Three Valleys – Shall We Dance / Unaccounted For) jokeyi Selim Kaya ile kazanmayı başardı.

Son 7 yılda Aydemirhan, White Ram, Cihanım, Marvelous Iron, Civanhan, Lannister ve son olarak geçtiğimiz yıl War Legend isimli safkanların birincilik elde ettiği Cihangir Koşusu’nu bu yıl kazanmayı başaran COPPERFIELD ayrıca, Tay Deneme Koşusu (G2), Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu (G2), Eskişehir Koşusu (A2) ve Peri Bacaları Koşusu (A3) koşuları galibidir.

3 yaşlı safkan İngiliz erkek taylarının birincilik mücadelesi verdiği 2017 yılı Cihangir Koşusu, çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. 13 tayın katıldığı, 75.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği, son atakları ile kır tay GREY CLOUD (Green Gönen – High Tea / Galetto) elde ederken, YENİLMEZ (Kaneko – Solitaire / Royal Abjar) üçüncü, İNCEDİKEN (Dai Jin – Fantastic Yellow / Fantastic Fellow) isimli tay ise tabelayı tamamladı.

Kazanan COPPERFIELD için koşunun bitiriş derecesi 1.34.68 olurken, farklar 3 Boy – 3 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.