Ana Sayfa / At Yarışı Haberleri / Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirildi
at yarisi haberleri

Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirildi

Başbakan Binali Yıldırım tarafından, 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü açıklanan yeni hükümet kabinesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine, Ahmet Eşref Fakıbaba getirilmiştir. Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'ya görevinde başarılar diler, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Ahmet Eşref Fakıbaba

16 Aralık 1951’de Şanlıurfa Birecik’te doğdu. Baba adı Ali, anne adı Rızkiye’dir. Genel Cerrahi Uzmanı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden Mezun oldu. Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi kliniğinde ihtisas yaptı. 1990 yılında Amerika’da Texas Arlington Hastanesinde 4 ay gözlemci olarak bulundu. Iğdır ve Birecik Devlet Hastanelerinde ve daha sonra Şanlıurfa SSK Hastanesinde yaklaşık 15 yıl süreyle Başhekimlik görevlerinde bulundu. 2004 – 2014 yılları arasında Şanlıurfa Belediye Başkanlığı yaptı. 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçilen Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti 25. Dönem Disiplin Kurulu üyesi görevinde bulundu.

26. Dönemde de Şanlıurfa Milletvekili olarak seçilen Fakıbaba; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon üyesi olarak görev yapmakta olup, Kasım 2015 tarihinde Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş, Haziran 2016 tarihi itibariyle ise Ak Parti Genel Merkez Çevre, Şehircilik ve Kültür Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlamıştır. İyi derecede İngilizce bilen Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
1000

Yazar: admin

At yarışlarında 20 yılı aşan tecrübe ile altılı tahminlerim her gün sizlerle. Canlı sonuçlar, günlük bülten ve canlı yayın linkleri ile tahminlerimizi mobil uygulamalarımızdan takip edin.