2017 Yılı Orhangazi Koşusu’nu TRAKYA ATEŞİ kazandı

21 Temmuz Cuma günü, Bursa osmangazi Hipodromu’nda düzenlenen Orhangazi Koşusu, programın 7. randevusu olarak saat 17.00’de gerçekleşti.

Son metrelere kadar büyük bir çekişmenin yaşandığı, Osmanlı İmparatorluğu’nun ikinci padişahı Orhangazi adına düzenlenen koşuyu (Açık-G3/DHÖ) Kerem Başkoç’un sahibi olduğu, İbrahim Gökbaş tarafından yetiştirilen TRAKYA ATEŞİ (Anadolu Ateşi – Nurmelek / Alaz) jokeyi Furkan Yüksel idaresinde kazanmayı başardı. 7 yaşındaki doru erkek safkan TRAKYA ATEŞİ, yarış kariyerinin 11. koşu galibiyetine Orhangazi Koşusu’nu kazanarak ulaştı.

Koşu videosu için tıklayınız…

4+ yaşlı safkan Arap atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği koşu, çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 110.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 10 atın start aldığı koşunun ikinciliğini, iç kulvara yakın isimlerden KIRDENİZ (Berksoy – Fulyahanım / Bozdağ) elde ederken, KIRIM BEYİ (Kırımhan – Özgüngül / Özgün) üçüncü, kır erkek safkan UÇARER (Balıkhan – Uçarı / Haberbatur) ise tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan TRAKYA ATEŞİ için koşunun bitiriş derecesi 1.31.60 olurken, farklar Burun – 1/2 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.