kocaeli altili tahminleri

9 MAYIS 2017 KOCAELİ ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Diğer safkanlar nasıl olsa bitiremez diye önde rahat bırakırlarsa (2) SOYUGÜZEL çok iddialı konuma gelecektir ve benimde net favorimdir. İlk rakibi, son yarışını zor da olsa kazanan (4) ŞANSIBOL olur. Handikap ve dişi yarışı olması nedeniyle (1) ADALETKAYA , (7) GÖRKEMLİ, (5) TURBOER, (6) GÜLDİKEN , (3) KÖSTEBEK sırasıyla değerlendirilebilir.

2.Ayak: Ankara’dan bu yarış için Kocaeli’ne getirilen iyi duruma geldiğine inandığım (6) TO BE BY YOUR SIDE favorimdir. Bu atı tehdit edebilecek isimler ; son yarışını kazanan formda safkan  (5) BEZMİ ALEM , üst gruplarda da mücadele etmiş kalite safkan (1) DEKOLTE, Adana ve Ankara yarışlarından sonra Kocaeli’ne getirilen (11) JAMAICA GIRL ve son olarak da (4) RAZİYE ANA olur.

3.Ayak: Bugünlerde hemen hemen her gün rastladığımız arap tayların bu şartlı 2 yarışında (2) MARDİNKAPISULTANI ‘nın kazanmasını beklesem de yanına at yazıcam. Öncelikli rakip orijin ile dikkat çeken (8) TUĞALP olur. Daha sonra bu pistte ki ilk yarışını kazanma başarısı gösteren (1) UÇANDENİZ geliyor ve yarışın bombasını ise (4) ARTİSEMRE‘den bekliyorum.

4.Ayak: Adapazarı koşusu olan bu KV 8’de favorim yine Ankara’dan gelmiş olan (3) SCAMP ‘tir. Bu ayağı sağlama almak için yanına (1) UTKUNBABA ve (7) ASTANA ilave edilebilir. Utkunbaba ve Astana da çok iyi safkanlar ama son dördüncülüğü haricinde yere çok sağlam bastığını gözlemlediğim, güçlü safkan Scamp Ayhan doğru yere kadar sabredip ,zamanı gelince yürütürse kazanabilir.

5.Ayak: Kocaeli pistinin düzlüğü sprinter atlar için çok uygun uzunlukta ve genişlikte değil. Bu da bazen yarışların çok adil olmayan şekilde önde giden atların lehine sonuçlanmasına neden oluyor. Bu faktör bazı yarışlarda sprinter atların stilleri dışında öne yakın gitmelerini beraberinde getiriyor ki bu , atın istenen sprintini yapmasına engel olabiliyor. Bu girişi niye yaptım ,sebebi (1) RAINY MAN ‘in normalde çok daha başarılı olması gerekirken bu pistte hakettiği başarıları yakalayamadığına inanmamdır.Bu kez pisti iyi tanıyan aprantisi ile mümkün olduğu kadar uygun yerde gidip bu uygun grupta kalitesine yakışan bir yarışla kazanmasını bekliyorum, bankomdur.

6.Ayak: Handikap 16 yarışta pistin başarılı kısrağı (1) DEMİRGÜLLÜ , son sert rakiplerle mücadele ettiği yarışı çok ölçü olmayan ,piste de uyum sağlamasını beklediğim (2) SMILING BABY , istikrarlı ama zor kazanan safkan (5) SKY MASTER olmazsa olmaz atlarımdır. Sürpriz beklediğim iki safkan ise etkili jokeyi ile (3) MISTER RAIN ve seri safkan (4) FAIRY DANCER ‘ dır.

Altılı Şablonu:

1)  2//4//1,7,5,6,3

2)  6//5,1,11,4

3)  2,8//1//4

4)  3//1,7

5)  1

6)  1,2,5//3,4

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.