9 EKİM 2018 SALI KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

Selamlar herkese Kocaeli altılı tahminlerim şu şekildedir

1.ayak: Safkan en parlak dönemini 4 yaşında yaşadı. Bir sonra ki yıl yani 2017 de de 4 tanesi KV birinciliği olmak üzere hatırı sayılır kazançla ayrıldı. Bugüne geldiğimiz de ise  2018 in mayısında yarış hayatında ilk defa -ve bana göre son- çim koşan safkan son düzlükte arızalanmasına rağmen o haliyle bile gayretliydi. Eski günlerinde ki formunda olursa birçok rakibi kuyruğunu göremez. Vermiş olduğu yaklaşık 5 aylık aradan sonra bir yarış gören safkan bu yarışa kesinlikle ağırlığını koyacaktır. Mehmet Kaya’nın adeta bu safkanla bütünleştiği son metrelerde bile arka grubu ayırmasına rağmen safkana ne çok güvendiği ve bu safkandan keyif aldığı, son metrelere kadar teşviği bırakmadığı dün gibi aklımda. Fuat usta da sitili safkanla Kocaeli’ne uyum sağladığı taktirde iyi koşacaktır. (6) numaralı BABADÖKER ilk safkanım. Öyle tahmin ediyorum ki Erhan Yavuz BABADÖKER’in temposunu beğenecektir:) bu safkanın hemen arkasında (11) JIMFED oun da arkasında (2) RED REBEL ile 3-4 e yaslanarak dönecek olan Erhan Yavuz son 400 den sonra bu safkanların dışına dolanıp prese başlayacaktır. (6) BABADÖKER in nefesi yetmez, (2) RED REBEL nda ağır sikleti etkili olursa hatırladığım kadarı ile herhangi bir huysuzluk ve start sorunu olmayan (1) numaralı DARK BOY un dış start tercihlemesi bana bu safkanları avlamaya gittiği hissiyatını doğurdu. (3) GADDARA süpriz. Dolayısı ile bu ayağı bu dört safkanla riske edip geçmeye çalışacağım. Yetmez diyenler kafasına göre agf den indirsin derim çünkü diğer hepsi bu çekilişte benim için ikinci torbada.

2.ayak: Safkana inancım halen devam ediyor. İlgilileri ne düşünüyor bilmiyorum ancak bu safkan bence Handikap atı değil daha üzerinde kaliteye sahip. Zaten bu safkan buranın 3 yaşında en genç safkanlarından. Kendisi için bu düşüncem 3 ay daha devam edecek. 4 yaşından sonra ısrarı bırakacağım. (1) ALEXANDRAPOLI oldun oldun olmadın mı sana olan desteğim bitti şimdilik ilk safkanımsın:). Yine burada ki birçok rakibinden iyi olduğuna inandığım bir diğer safkan ise bir diğer üç yaş (9) numaralı SLIENT WHISPER. Sevdiği şehre ve piste dönecek olan safkan bence etkili koşacaktır bulundurun derim. Son derece formda olan (6) TLOS daha sonra , (5) SERBEYHAN süpriz.

3.ayak: Son yarışlarında biraz çetin cevizlere denk gelince devre dışı kalsa da gücü burası için yeterli gibi duruyor. (3) CAMBODIA ilk safkanım. Safkan bir kaçak at için sahip olunabilecek bütün özelliklere sahip. Son yarışında da son düzlüğe biraz daha akışlı dönse pilotu da daha ciddi olsa ve kilo farkı o kadar fazla olmasa orada ki rakiplerine geçilecek bir at olduğunu düşünmüyorum. Bu yarışta alt tarafta kendisinin temposunu bozacak at da yok bence. Kocaeli kumuna uyum sağladığı taktirde son metrelerde safkanı tek başına bile seyredebiliriz. (1) numaralı DONT HESITATE ikinci safkanım. Bende (5) numaralı ACOUSTIC ve (4) numaralı DIVINE BEAUTY daha sonra.

4.ayak: Her yarışında biraz daha üzerine koyuyor. Verdiği üç haftalık aradan sonra biraz daha iyi duruma geldiyse bu yarışta daha iyi koşacaktır (8) numaralı HARPUTLU LADY ilk safkanım. Rakipleri şablonumda olacaktır.

5.ayak: (4) TULYAR BABA, HANÇERHAN ve (1) NURLUTAÇ’la son düzlüğe dönülecek olan yarışta  (9) KİBİRLİCAN ve (2) ZORLU AT bindirmelerle birinciliğe ulaşmaya çalışacağı mücadeleyi garanti altına almak isteyenlerin bu dört safkanı ayırd etmeden yazması taraftarıyım. Ben biraz zorlayacağım ancak herşeye rağmen (9) KİBİRLİCAN ve (2) ZORLU AT önceliğimdir.

6.ayak: İsteseler Kocaeli’n de anlaşmalığı oldukları pilotları bindirebilir veya apranti indirimine de gidebilirlerdi. 60 kilo olsun Kadir baba olsun demişler. Son yarışına istinaden de burası için net favorimdir. Risklide olsa (5) numaralı EFE YÜREK BANKOMDUR. Çok at yazanlar için tavsiye edeceğim süpriz bir isim (14) ALTIN TURBO olur. Herkese bol şanslar.

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.ayak: 6-2-1-3

2.ayak: 1-9-6-5

3.ayak: 3-1-5-4

4.ayak: 8-1-3-6

5.ayak: 9-2 /// 1-4

6.ayak: 5 tek

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.
13 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

admin

Son ayak tek yaramadı :(

Uzman34

Diyarbakır
9-5-7-3
5-13-11-8-2
9-10-!1-5-4
5-2-6
7-8-11-3
3

Uzman34

Gününüz güzel olsun bombacı bol sans diliyorum

BAY UZMAN

enes dıyarbaklr
4 sültamdam
şerh0ş dede,,,,wlt lr0n deslanağa
candaklzl
alang0ya
ünlübaba
yalaz beyl
karasülürlza

Uzman34

Kocaeli kartepe
7-3-6-2-1
2-7-4-3-5-6
5-3-7-1
6-1-7-3
2
12-7-5-4

Uzman34

Bol şanslar

Elegans1324

Bombacı bol şans ilk ayak malerbanın çok iyi durumda olduğunu söylüyorlar aksilik olmazsa kazanmasını bekliyorlar, ayrıca mıster point son idmanlarını izleyen arkadaşım resmen uçtu dedi kazandı gözüyle bakıyorlar bilgin olsun tekrardan bolşans

Mehmet28

Bol şanslar. İnceleme şansım olmadı ama dayanamayıp yaptık kupon
3,2,5,7,1,6
5,6,12,10
3,7
6,8
9,2,4
9

Uzman34

Şimdi gelelim dünyaya dünya starlarının hizmet ettikten sonraki hayatına
Abd tarafından senotadan milli kahramanlık alan Secretariat bu safkan 60lı yıllarda doğmuş abd nin kahramanı olmuş ve kentekide heykeli dikilmiştir bu geçmiş
Şimdiki zamanda SAE THE STARS bu at 5 yaşında 5 kıtada gurup 1 kazanmış 350 yılda bir geleceği söylenen safkan şatoda yaşıyor
Ama gel gelelim bize adalar faytonundaki atlar nasıl para için şuursuzca yarı aç yarı tok koşuyor düşüncede ölüme terk ediliyorsa aynısı geçmişte çok güzel ikramiyeler kazanmış bir çok safkanın sonuda öyle oluyor
Daha çok örnek veririm sabaha kadar
Ama sinir katsayım artıyor dayanamayıp ağzımı bozabilirim buda benim ve içinde bulunduğum siteye ihanet olur

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x