bursa altili tahminleri

8 MAYIS 2017 BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

1.Ayak: Birbirleriyle sürekli mücadele eden safkanların şartlı4 mücadelesinde çok başarılı bulduğum aprantisiyle start alan ve önceki yarışlarında daha iyi rakiplerle mücadele etmiş olan  (1) KÜLÜNK RÜZGAR net favorimdir. İlk ve en ciddi rakibi kısa bir ara sonrası yarış görüp nefes açan ve hazır duruma geldiğine inandığım (8) WASAHOF olacaktır. Bu yarışa farklı hazırlandığını çalışmalarında belli eden (5) BERBATOV ve son iki yarışını fiyakalı kazanan (3) YAYLALI  ise sürpriz şansı olan safkanlardır.

2.Ayak: Bu ayakta çok ata şans tanıyacak olsak ta favorim bir türlü kazanamayan (3) YILDIZABAKAN ‘dır. Ön planda tuttuğum diğer atlar (2) AKÇEŞME , (1) İNANLIOĞLU ve aradan gelmesine rağmen (13) KARAZEYTİN ‘dir. Bursa’da bu tür arap yarışlarında bomba çok olduğundan , (10) SERHASAN, (11) GALAPAGOS ve (9) AYEFE de kuponlara  işaretlenebilir. Bu pist mesafede süper bir derecesi olan (5) TUMBULEFE formsuzluğuna rağmen bende soru işareti yarattı.

3.Ayak: Az atlı bu koşuda zorlu geçmeye aday, başta bahsedilmesi gereken at bu kiloyu bir daha bulabileceğinden çok emin olmadığım (3) NORTH VALLEY olacak tabi ki. Son yarışında hiç öndeki mücadeleye bulaşmadan düzlükte gelip ayıran safkan aynı şeyi yine yaparsa şaşırmam. Tempo yarışlarını çok iyi yaptığına inanmadığım jokeyine rağmen önde yalnız kalma ihtimali çok olan (2) BEDWULF , yarış sprinte kalırsa (4) SUN BURN favorinin rakipleridir. Angel Horse ‘un North Valley’e bu kiloyu vereceğine inanmıyorum ama bütçesi uygun olanlar 1 ve 5 i de yazıp kapasınlar.

4.Ayak: 3 yaşlı arap tayların şartlı 2 sinde (1) MANİDAR ilk yarışında ki görüntüsü ve derecesiyle favori olmayı hak eden taydır. 60kg sıkleti nedeniyle rakip arama isteğinde olanlar (3) YENİŞARLI ‘yı kesin yazsınlar. Sert jokeyi!!! tayı finiş çizgisine atabilir.

5.Ayak: Benim bankom bu ayakta olacak. Aprantisi aksiyonunu iyi kurar ve atla uğraşmadan numarayı alabilirse, bu mesafede ben bu atın kimseye gel beni geç diye müsade edeceğine inanmıyorum ki sahipleri de öyle düşünüp safkanı İstanbul’dan Bursa’ya getirmişler. (4) HABİLDEN bankomdur!

6.Ayak: Altılının son ayağına 3 at yazarak geçelim ve buraya kadar gelmeyi umut edelim.  Başta (8) KUĞU GÜZELİ ,sonra (3) ÖZLENEN GÜL ve son olarakta hala tam çözemediğim bir  kısrak olan (5) SARAYCARİYESİ . Büyük ihtimalle Özlenen Gül favori çıkacaktır, tek atanlara saygı duyarım yalnız atmayan herkes özellikle Kuğu Güzeli’ni yazsın derim.

Altılı Şablonu:

1)  1//8//5,3

2)  3,2,1,13//10,11,9,5

3)  3//2,4

4)  1//3

5)  (4)

6)  8,3,5

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

admin

tikmemet@ mail adresi hatalıdır

ETC

8 Mayıs 2017 BURSA yorum ve tahminlerimle ve selamlarımla…
Bu defa sizler için tamamıyla ekonomik ve misli düşünülebilecek uygunlukta tahminler ve yorumlarımla huzurunuzdayım.

1.AYAK:
Bu koşuda değinmek istediğim ilk at YAYLALI’dır. 10 Nisan tarihli 1200 KUM koşusunda şu anda grubunda yer alan GOLIATH’ı ve epey kalite görünümüyle ÖMER COPPER’ı geride bırakıp 1.lik elde eden bu at koşunun sigortasıdır. 3 Nisan tarihli koşusunda ONTUĞ’un gerisinde kalan ama ondan da önce son zamanların en flaş atı LUCKY RACER’ı da geride bırakarak 3.lük elde eden GOLIATH, aynı zamanda 2 Mart tarihli koşusunda elde ettiği 2.liğe de dikkat çekmek gerekirse koşuda tercihlenmesi elzemdir. son zamanlardaki görünür yükselişini bu koşuda devam ettirebilirse liderliğe ulaşması da an meselesidir. Es geçmememiz gereken bir başka at ise 24 Nisan tarihli 1400 KUM BURSA startında KING POWER ve ÖMER COPPER gibi kalite atların gerisinde az farkla elde ettiği 3.lüğe dikkat çekmek istediğim WASAHOF (Bu koşuda az farkla 4.olan CAMPS BAY, 5. olan da GOLIATH’tı) yine GÜNDÜZELİ ile tabelada üst sıraları zorlayacaktır. Daha önce YAYLALI’dan bahsetmiştim biliyorsunuz. Bu defa 8 Şubat tarihli koşusunda tabiri caizse YAYLAYI’yı gölgede bırakan ve ortalama kiloda grubunun 2.liğini elde eden BERBATOV da bu defa ortalama sıklette boy göstereceği koşuda adından söz ettireceklerin başında gelenlerdendir. Mesafe ayırt etmeksizin etkili koşabilen ve yarış yaşamı boyunca yalnızca 1 defa tabela dışında kalan, 10 Nisan tarihinde Bursa’daki ilk startında GOLD FOOT-ONTUĞ-SELLY üçlüsünün az farkla gerisinde tabelada yer bulan KÜLÜNK RÜZGAR’ın da bu koşuda önemle değerlendirilmesi gerekir.

2.AYAK:
Mesafe ayırt etmeksizin son 4 startının tamamında dikkat çekici 2.likleri bulunan ve özellikle 27 Mart tarihli koşusunda OVA gibi kalite bir atın gerisinde 1 boy farkla 2.liği elde eden YILDIZABAKAN her anlamda koşuda tercihlenmesi gereken isimlerin başında olup, grubunun en kalite atı olarak önemsediğim bu atı banko olarak da öneriyorum.

3.AYAK:
Son startını ölçü almadığım, 10 Nisan tarihli 1800 BURSA startında BEDWULF’ün önünde 1.lik elde eden ANGEL HORSE’u ve aynı koşuda rakiplerini uzak farkla adeta ezen ve bu defa klas jokeyi M.KAYA ile koşuya katılacak olan BEDWULF’ü, son 7 koşusunun tamamını tabelada hatırı sayılır derecelerle bitiren ve 27 Nisan tarihli startında hafif sıklette SUN BURN başta olmak üzere epey kalite atların önünde liderliği elde eden NORTH VALLEY, yine D.AYDOĞAN ile daha da hafif sıklette koşuda adından söz ettirmeye hazırdır. Bu koşuda da, kanbersiz düğün olmaz misali, eksik etmeden SUN BURN’ü da bu 3 atla birlikte öneriyorum.

4.AYAK:
10 Nisan tarihli 1000 KUM koşusunda son zamanların formda atı durumunda olan ARHANBEY’i bile ilk startında geride bırakıp liderliği elde eden MANİDAR koşuda önerilmesi gereken isimlerin başında geliyor.

5.AYAK:
Kısa mesafede etkili jokeyleriyle tabelanın üst sıralarında derece elde etmeye alışık HABİLDEN’in özellikle eküri avantajıyla finişi en önde göreceğini garanti edebilirim. Bankomdur.

6.AYAK:
ÖZLENEN GÜL’ün 22 Mart ve 14 Nisan tarihli sınavlarını incelediğimde, elde ettiği bitiriş süreleri, derecelerinden daha çok dikkat çekmektedir. Ayrıca bu şekilde kalite ve performans olarak grubunun en üstünde olarak gözlemlediğim bu atı öncelikli olarak öneriyorum. Ayrıca 4 Şubat ve 26 Nisan tarihli startlarında DESİRE ve DURDEN gibi kalite atların gerisinde elde ettiği 2.lik ve 3.lükle birlikte şu anda bulunduğu uygun grupta şansı oldukça yüksek durumda olan SARAYCARİYESİ de en az ÖZLENEN GÜL kadar söz sahibi olacaktır.

1.AYAK: 1 – 3 – 4 – 5 – 8
2.AYAK: 3
3.AYAK: 1 – 2 – 3 – 4
4.AYAK: 1
5.AYAK: 4
6.AYAK: 3 – 5

TUTAR: 2.40 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

Eros

5.ayak fenerlican var bu grubun çok üstünde bi at rakipsiz tek olur

servet

1
1.11.3.9.13.2.7.8
3.4.2.1
1
4.3.1.2
8.4.7.5.9.3.10

5
0
Tahmin paylaş.x
()
x