istanbul altili tahminleri

7 MAYIS 2017 İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (Gianluca)

Bugün program çok güzel göründü bana, bu yüzden biraz kafanızı şişireceğim , kusura bakmayın artık. 1.Ayak: Özbayhan eski Özbayhan olsa yarışta iyi tempo olur, hatta arkadakiler birbirini kollarken bitirebilir bile diyebilirdim. Ancak son dördüncülüğüne rağmen eski formunda değil bence. Bu yüzden temponun çok sertleşmeyeceğini öngörüyorum. Bu senaryoda da atların çok birbirlerinden kopmadan toplu sayılabilecek şekilde son 800 e geleceklerini düşünüyorum. Bu yüzden daha önce son 800 lerini 48’in altına indirmiş ve burda da bunu yapabileceğine inandığım (2) MOTHER DRAGONS , (4) KATSUYA ve (5) MIDNIGHT MAGIC ön planda değerlendirilmelidir. Ancak ilk ayaktan yatma korkusu bana (1) KRAL AMED , (7) KUBANGO, (9) SATEN de yaz diyor. Özellikle (7) KUBANGO ‘nun 2000 sentetikteki 2.02.99 u 2100’e uyarlarsak 2.09.80 civarı çıkar ki burada 2100 de en iyi derece 2.11.54 ile Saten’de dir. Yarışları sadece dereceye göre değerlendirmek yanlışa sürekler insanı bazen, çünkü her yarışın temposu farklı gelişebilir ama bu dereceyi de hiç kaale almadan Kubango’yu pas geçmek te çok mantıklı değil sanki…

2.Ayak: Bu ayakta ki net favorim babası geçen yılın her mesafede süper yavrular veren başarılı aygırı Victory Galop ,annesi çimde açık yarışlar kazanmış Princess Zahra olan (8) NOBEL PRINCESS ‘tir. Koşupta kazanamamışlar atların yanında bu orijinli tayın hiç koşmadığı halde favorim olması bana göre normaldir. Rakip gördüğüm taylar (2) DIAMOND DASH, (7) MYSTIC RYHTHMS, (4) KARA MELEK üçlüsüdür. Bomba arayanlara ilk koşularına çıkacak olmalarına rağmen potansiyelli orijinleriyle (12) SKY CAVALRY ve (11) SHARMILA tavsiye ederim.

3.Ayak:Bu ayakta saygı duyulması gereken bir kısrak ile karşı karşıyayız. Benim de favorimdir kendisi ;(9) CHERI CHERI LADY. Bu kısrağı sadece kısada iyi koşuyor, çıkıyor bitiriyor diye değerlendirmek çok yüzeysel olur. Starttan çıkıyor her 200 metreyi(tabiki starttan çıktığı ilk 200 hariç) ortalama 11,20 ile geçiyor ve bu uçuk tempoya rağmen son 200 ü de 12.03 bitirebiliyor. Ve bunu da ayarlayacak en isabetli jokeyle start alıyor. Favori vermezsek haksızlık olur. Rakip gördüğüm ilk isim benzer tempolarla gidip son 200 ü de 11.23 e indirebilen sprinter (4) DAYIM BENİM dir doğal olarak. Sürpriz atım ise kısada kendini net ispat etmiş, bu ara açık yarışların yüzdeli jokeyi Selim Kaya ile start alan (1) BALLIKAYA ‘ dır. Yukarıda ki rakamlarla kafanız karışmasın, olayın özeti şudur: Cheri cheri lady yarışı ilk 600 de (özellikle de start çıkışı yaptığı çabukluk ile) (60-70 salise) ile çalıyor çünkü sonda kesmiyor, başta bu farkı yapamazsa ya da rahatsız edilir ise geçilebilir, bunuda en iyi yapabilecek at Dayım Benim olur çünkü sonda fark kapatıyor,yaparsa zor…

4.Ayak: Bu ayak favorim ilk yarışını hiç dikkate almadığım ,o yarışta jokeyi ile çok uyumsuz olduğunu gördüğüm (5) ENE ‘dir. Ama burayı biraz dolduracağız, (1) ALTIN ÇİLEK , (13) SANSA , (6) GLORY LADY ,starttan çıkarsa (7) GRACIA , ana-baba net çimci süper orijiniyle (2) BALADİNE, ve son olarak ta formsuz jokeyine rağmen (3) BARBAYANNI yazacağız. Burada en merak ettiğim tay Baladine , orijinini inkar etmemeli.

5.Ayak: Ben bu ayakta son yarışının tesadüf olduğuna hiç inanmadığım (1) BARBEL ‘i tek atıcam. O yarışta yarış içindeki temposunu sürdürebilecek mi diye merakla beklemiştim. Safkan beni mahçup etti, sürdürdüğü gibi sonda da 3.5 boy farkla kazandı, kafa-burun değil. Umarım M.Akyavuz açık yarış adrenali ile atı temposunun üstüne çıkarmaz. Çıkarırsa rakipleri son düzlükte sert gelecek olan  (10) TEEN WOLF  ve (9) PINKGOLD  olur.

6.Ayak: Bu şartlı 3 yarışta Sadettin Boyraz’dan yine milim milim (13-13) tempo ile klasik yarışını yapmasını bekliyorum ve (1) HOPA BEYİ ‘ni önde tutuyorum. İki rakibi var gibi görünüyor; uzun ara vermesine rağmen kumaşının(!) farklı olduğuna inandığım (12) SABRİNİN ATI ve iyi bir ahırın safkanı (3) YÜKSEK UÇUŞ. Bu yarışta illa yazın demiyorum ama şu Astronot’u takip edelim.

Altılı Şablonu:

1)  2,4,5,7//1,9

2)  8,2,7,4//12,11

3)  9//4//1

4) 5,1,13,6,7,2,3

5) #1#

6) 1//12,3

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.