Ana Sayfa / Tahminler / 7 ARALIK 2017 PERŞEMBE İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

7 ARALIK 2017 PERŞEMBE İZMİR ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (JOHNY GUITAR)

2.Koşu - 1. Ayak: İlk ayakta Levano Koşusunda güçlü atlar bir araya gelmiş. Grubun en yüksek handikapı ile benim birinci atım (6) ILDIR BEYİ olacak. Bu atın son 11 yarışı çim pistte ve 8 tanesi KV ya da açık yarış, genelinde tabelada olan bu at kumda koştuğu 6 koşunun 3 tanesini kazanmış 1 ikincilik ve 2 dördüncülük istatistiği ile bence bu yarışta iddialıdır. Ankara, İstanbul ve Bursa’da koştuğu son 3 açık yarışta varlık gösteremese de (1) BEDWULF bu grupta iddialı olacaktır. (5) FANCYCHANCY super galoplarının hakkını verirse eğer ilk ayağın sürprizi olabilir. (7) SUN BURN son KV yarışa adapte olamadı ve çok gerilerde bitirdi. Bu kez Karataş ile yarışa gidecek ve şanslı olacaktır.

3.Koşu - 2. Ayak: Bu yarış tam karakolluk, yüksek ganyanlı bir at bekliyorum. Bu yarışta kim gelir değil kim gelmez diye bakmak lazım. 284 gündür koşmayan Geçilmez, performansını hiç beğenmediğim Kadirefe ve Borahanbey dışında tüm atların geliri var. 10 at yazarak bu ayağı kapatacağım. Sıralamam; 6-5-1-3-8-10-2-11-4-12

4.Koşu - 3. Ayak: Son yarışını kazanarak maiden dan çıkan ve son galobu ile formunu devam ettirdiğini gösteren (4) AZA LEA anne kan hattının hakkını bundan sonra bence vermeye devam edecek. Uzun mesafelerde biraz daha formunu geliştirdikten sonra üst gruplarda da adını duyurabilir.  Bursadan formda gelen (3) LADY CARINA ikinci atım. Gördüğü 2 yarış ile nefesini açan ve galoplarında kıpırdayan (8) WINGED VICTORY de bu 2 atın eksik koşması durumunda devreye girebilir.

5.Koşu - 4. Ayak: Karataşın tercihi ve super galopları ile (2) ALMOHAD günün bir başka büyük favorisi. 2 yaşlı taylarda ben çok fazla yarış koşmadıkları için genelde çok bariz bir fark yoksa tek yazmaya pek güvenemiyorum. Ayrıca tayların birdenbire ciddi aşama kaydetme durumlarını da dikkate almak lazım. (3) KİNG DADAŞ maiden dan çıktıktan sonra Avukat arkası üçüncü olduğu KV yarışı ve 12. olduğu G2 Sakarya Koşusu sonrası İzmire dönüp hazırlıklarına devam etmiş. Bu taydan ekürisi büyük beklentisi olmasa Sakarya Koşusu koşturmazdı. Formda jokeyi Mustafa Çiçek ile bence favorinin en büyük tehditi bu tay olur. Ben bu ayağı 2 at geçeceğim ama (1) YAZLALI dan da güzel bir yarış bekliyorum. Büyük kuponlara ekleyebilirsiniz.

6.Koşu - 5. Ayak: (4) DİLEĞİM 40.8-27.4 rahat galobu ve son 4 yarışta 3 ikinciliği ile bu yarışın büyük favorisi olacaktır. Son yarışlarında starttan geç çıkışları ile kafamı karıştırmasa eğer tek yazacaktım ama but ay bana pek de güven vermedi. Ufak kuponlar için tek olabilir. Ben yanına bir tay daha bekleyeceğim. Yarışları tatminkar olan (7) GÜLİZARKIZ favorinin geç kalması durumunda geri kalan tayları geçecektir.

7.Koşu - 6. Ayak: Artık (9) URLA ZAMANI nın vakti geldi diye düşünüyorum. Son yarışlarında aprantilerle koşan bu at bence daha uygun mesafesinde ve formada jokeyi N. Avci ile 51 kilo sikleti ile bu yarışta ilk atım olacaktır. Ancak yine de çok güvenemeyip yanına at yazacağım. (2) GALLOPİNG LORD çok formda ve bu grubun bu at için uygun olduğunu düşünüyorum. Yine vakti gelen atlardan birisi de (6) BİNGÖLLÜM, Ademin ısrarla bindiği bu at son ikinciliği ile artık kıvama geldiğini gösterdi. Küçük kuponlara bu 3 at yetebilir. Bütçesi olanlara, galobunu da D. Palaur ile yapan ve 49,7-24,5 rahat işi ile dikkat çeken (7) DEMİRRIFKI yı ve 36,6-24,6 rahat galobu sonrası kazanamazsa eğer yarış hayatının son yarışı olacak olan (1) İZMİRŞAHI nı da bomba olarak önereceğim.

 

ALTILI GANYAN

1.Ayak:

6-ILDIRBEYİ / 1-BEDWULF / 5-FANCYCHANCY / 7-SUNBURN

2. Ayak:

6-EFEBABA / 5-TUMBULEFE / 1-KIŞGÜLÜ / 3-UÇANMARTI / 8-KURTŞAH / 10-KEKEÇBEY / 2-DİNAMİK / 11-EDADÜLÜLE / 4-VASEEM / 12-İNSUYU

3.Ayak:

4-AZALEA / 3-LADYCARINA / 8-WINGEDVICTORY

4. Ayak:

2-ALMOHAD / 3-KİNGDADAŞ

5. Ayak:

4-DİLEĞİM / 7-GÜLİZARKIZ

6. Ayak:

9-URLAZAMANI / 2-GALLOPINGLORD / 6-BİNGÖLLÜM / 7-DEMİRRIFKI / 1-İZMİRŞAHI

Kupon Bedeli: 144 TL

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
admin
Yönetici

Bol şanslar

yavuzhan41
Üye

Bol şanslar

Mehmet28
Üye

bol şanslar

ETC
Üye

şansın bol olsun Johny… İsabetli ve aydınlık tercihlerele selam olsun

Yazar: Johny Guitar

Johny Guitar
40 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. 1994 yılında İstanbul Üniversitesinde okurken at yarışıyla tanıştım, zaman zaman ara versem de 23 yıldır sıkı bir yarış takipçisiyim. Hayatta en büyük keyifimdir at yarışları ve tabiiki Beşiktaşk:) Umarım size ilham olurum ve hep birlikte kazanırız.