Ana Sayfa / Tahminler / 7 AĞUSTOS 2015 CUMA BURSA ALTILI TAHMİNİ ( BY CREED )

7 AĞUSTOS 2015 CUMA BURSA ALTILI TAHMİNİ ( BY CREED )

1. Ayak Son yarışlarını kesinlikle dikkate almamam gereken (5) PALA DAYI son yarışlarında çok ciddi rakipleriyle mücadele etmeye çalıştı. Bugün ise çok uygun rakiplerinin yanında tam mesafesinde net favorim olmayı hak ediyor. Derece olarak grubun üzerinde gözüken (8) ÇÖLRÜZGARI uygun kilosuyla favorime ilk ciddi rakip olarak görüyorum. Koşunun sürprizini yapabileceğini düşündüğüm (1) AKOĞUZ ise kesinlikle ihmal edilmemesi gerekenler arasında.

2. Ayak Günün maiden mücadelesinde birbirinden vasat isimler mevcut grupta. Grupta parlayan 2 isim var GENÇ KARA ŞİMŞEK ve CRAZY FOR YOU. CRAZY FOR YOU yarış hayatına İSTANBUL pistinde mükemmel yarışlar çıkartarak başladı. Safkanın çim performansı muazzam ötesiydi. Muazzam ötesiydi derken bu gruba göre söylüyorum yanlış anlaşılmasın. Sentetiğe ne zaman adım attı safkan o gün acayip değişmeler oldu. Son 2 yarış BURSA'da denenen safkan ilk kum yarışında başarısızdı. Lakin 2. yarışında çim pistte mükemmel yarış çıkardı. Hatta o yarışını kazandı diyebilirim o gün dış kulvardan GRAND SHINING öyle bir geldi ki jokey olsam korkudan attan düşerdim sanırım :) O gün samimi söylüyorum yarışı çok iyi yerde bitirmesi gerekirken 4.lükle yetinebildi safkan. GENÇ KARA ŞİMŞEK ise çok büyük beklentilerle başlamadı yarış hayatına ama zamanla çok iyi yarışlar çıkarmaya başladı ki aprantisiyle artık çok uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Safkan kısa aranın ardından 2 yarış gördü, son yarışında çok çok gerilerde beklemesine rağmen ön grubu çok kısa bir zaman diliminde yakaladı. Aralarda sıkıştı yol bulamadı önü açıldıktan sonra ataklarını sıklaştırsa da rakipleri kendisine göre yeterince avans almış olmuştu. Ama o gün yarış içerisinde ki aksiyonları mükemmel bulduğum safkanın bu grubu sonlarda sırtına alması gerektiğini düşünüyorum. CRAZY FOR YOU startta 5 10 boy kadar oyalanması durumunda (4) GENÇ KARA ŞİMŞEK kazanacağını düşündüğümden alternatif BANKO olarak öneriyorum. Tek rakibi ise (1) CRAZY FOR YOU'dur.

3. Ayak Evet.. Geldik günün en zevkli koşusuna ve benim en çok beğendiğim safkanların arasında ki EXPERIMENT'a. Bu safkan benim için çok ayrı yeri var saolsun sayesinde çok fazla ikramiye aldım. Lakin şöyle bir durum var grup çok uygun kazanabilir mi ? Uzak bile atması mümkün hiç şaşırmam. Lakin grupta o kadar süratli safkan var ki bu safkanı sıkıştırır mı orası beni şüphelendirdi. Aslında bakarsak bu safkanın Z.OCAK ile kazandığı yarışlar 2013 sezonunda mükemmeldi. Safkanın mükemmel ötesinde bitirici sprinti vardı ama ne olduysa verdiği aranın ardından karşıma çok farklı bir EXPERIMENT çıktı. Bir baktım daha geçen sezon sprint atan safkan beyaz bayrak ayna yarışı yapıyor şok olmuştum. Ona rağmen çok iyi yarışlar çıkarıyordu lakin benim bahsettiğim EXPERIMENT'tan çok farklıydı. Uzun lafın kısası tabi ki yarın Türkiye'nin favorisi konumunda. Bu safkana 2 rakip yazmak istiyorum. 1.cisi son yarışında 60 kg sikletle mücadele edip bu yarış çok uygun kiloda start alacak olan (5) SPRING BREEZE. EXPERIMENT'ın hemen arkasına takılmasını beklediğim safkanın düzlük boyunca bu safkanı geçmeye çalışacak olması bu çekişmeden ise gerilerden gelip bu safkanların didişmesini kendi lehine çevirecek olan (3) MAGNIFICA PRESENZA yarışı vurabilir.

4. Ayak Günün en zevkli mücadelesinde gruba baktığım zaman EXCALIBUR önde çok boş kalacak gibi görünse de FİRİKYA'nın bu koşuda bulunma amacı kesinlikle bu safkana pres yapıp önde ki temposunu bozmak olacaktır. Gerilerden gelip yarışı vurabilecek iki isim zaten çok ön planda (1) BAŞKAYNAK ve (6) TOROS ASLANI, bu safkanların yarışı kazanma ihtimalleri çok yüksek lakin son yarışlarına göz yumulmaması gerekilen yarışı önlerde takip edip düzlük üzerinde liderliği alıp geride ki rakiplerine direnebilecek (7) ULAKÇI gibi bir safkanda var. Son ihtimal ise FİRİKYA'nın beklediğim baskıyı  yapmayıp (2) EXCALIBUR'un önde istediği tempoyu kurup beyaz bayrak ayna yapması son ihtimalimi yazayım derken bu kadar safkana şans vermişken (5) ŞAFAK VAKTİ'ni de boş geçmeyelim.

5. Ayak Günün en zorlu maiden mücadelesinde birbirine denk safkanların olduğu koşuda (3) DIVINE LOVE bugün çok etkili koşmasını bekliyorum favorimdir. Bu safkana rakip olarak (14) ZEKOŞ, (2) DEBRE, (11) PRINCESS HAZEL, (13) TAURIEL, (1) BELLA STEPS, (5) İREMSULTAN, (8) MISS MONEY ve (7) LION CLAW yazacağım.

6. Ayak Gruba baktığım zaman ayağına seri birçok isim bulunuyor. GHOST OF DARKNESS, URAGAN, KRALİÇE BALKES, LEGION DHONNEUR, PANGO vs hatta grubun yarısından çoğu tempo atı diyebilirim. Bu mantık çerçevesinde birçok safkanın önlerde kendini yıpratması olağan sonuç gözüküyor. Son yarışını kesinlikle kötülemek amaçlı söylemiyorum ama %100 jokey hatasından kaybetti. Düzlüğe kenter geliyorsun son 200 olmuş hala kentersın. Arkadaş şu atı bir fitille bir teşvik ver nedir bu kenter kazanma meselesi. Kenter yarış kazanınca 2 katı ikramiye mi veriyorlar. Ne olacak safkanın boynunu iki ileri itsen de kazansan.  Bahsettiğim safkan tabi ki de bu şartlarda net bankom olacak olan (15) DOMINANTS SON'dır. Daha sert gruplarda sert rakiplerine diş geçiren safkanın bu keklik grubu avlamasını bekliyorum. Demek istediğimi anlayamayanlar şu safkanın son yarışını bir izlesin diyorum.

ALTILI ŞABLONUM :

1. Ayak : 5,8,1

2. Ayak : 4 // 1

3. Ayak : 2,5,3

4. Ayak : 1,6,7,2,5

5. Ayak : 3,14,2,11,13,1,5,8,7

6. Ayak : 15 TEK

ŞABLON TUTARI : 48,60 TL'dir. Bol şanslar dilerim. Küçük şablon ise 24,30 TL'dir.

Hakkında Bycreed

Bycreed

81 yorum

 1. mukanna

  ByCreed Merhaba,

  Bugünkü Kocaeline beraber bir istişare yapsak tuttururmuşuz; yaptığım kuponun resmini de gönderebilirim.. ki kendisi şu şekildeydi:1/10,11/1,2,3,4/1/4/5,6. İkinci ayakta kazanan atın bir önceki İstanbul beşinciliği kendisinden beklenenin çok üzerinde olduğu için aklımdan çıkmamış. Belki yarınki Bursa için de bir iki zihin yoklaması yapabiliriz, maksat hepimizin birbirine faydası dokunsun. bu minvalde 1.ayakta Pamukabla’dan ters bir yarış gelebilir diye düşünüyorum, ters pistleri daha çok seviyor bu safkan. 3.ayakta White lady’nin son iki yarışını da bir izle derim. Son ayaktakilerin yarışlarını izlemeye yeni başladım. Hayırlısı diyelim.

  • Bycreed

   White lady takibimde ki bir isim grubun sert geleceği malum. Pamukabla bu grubun atı olduğunu düşünmüyorum o yüzden şans vermedim.

 2. mukanna

  Eski Experiment olsa gözüm kapalı atarım fakat Magnifica Presenza’nın (ki sağolsun kendisi sayesinde bir tevzi kaçırmışlığım da mevcut) arkasına 1 boyla girdi White Lady, startta 3 boy kalmasına rağmen. Onu yazarsam bunu da sıkıştırırım mantığıyla önerdim. Pamuk Abla’yı da herşeye rağmen deneyeceğim:) 2.ayakta da dediklerine katılıyorum ama kafamı kurcalayan üç isim daha var. Biri son yarışında Selim Kaya’yı epey uğraştıran Edul, biri önde deli gibi kaçan Fumika, bir diğeri de Red Queen.
  Ne dersin?

  • Bycreed

   Çok fazla vasat isim olduğu için önde koşturup tabelaya yapmaya çalışacak çok at var o yüzden sprinter safkanları tercih etmek daha mantıklı duruyor.

 3. kocaelide altılıda beşlide 7 atla 10 numaradan gitti aklımada geldi hepsi yapmak dördüncü ayak 1 ve beşinci ayak 4 tek nazire yapar gibi geldiler son ayağıda sayende 4 numarayı buldum ama olmadı 10 tl için 10 numara cezayı kesti bu arada kocaelide hoşuma gitmeye başladı :)

  • Bycreed

   Kocaeli Bursa benim en çok sevdiğim analizlerime uygun programlar. Bu aralar Ankarada da iyi gidiyoruz yakındır patlatacaz bombayı.

 4. mukanna

  Eyvallah. İkna oldum. Son ayak için de dediklerinin altına imzamı atarım, kenter kazanma sevdası. Orda da bir isimden çekiniyorum ama bugün niyeyse kimden çekinsem bir start problemi var: Pango. Kilo da ağır aslında ama el değiştirdi bu at bir önceki yarışı da fena değildi, son yarışta da geç çıkınca, yarışta süratli gidince düzlükte pek yormadılar. Karar veremedim.

  • Bycreed

   Önemli olan kurguyu doğru kurabilmek en zor olan şeyde bu maalesef bu oyunda bol şanslar tekrardan.

  • PANGO benimde takibimde. Son koşusunu da ölçü almazsak bu yarış bir şeyler yapabilir geliyor. Creed’i ikna edemedik :) ama kuponumda bulunacak. Bol şanslar.

 5. mukanna

  Saolasın, sana da. Kusura bakma, bu saatte ütüledik biraz. Herkese bol şans.

 6. Merhabalar By Credd. İznin Olursa Yatırmış olduğum bursa altılı şablonumu yayınlamak isterim. Bol şanslar.

  BURSA ALTILI ŞABLONUM.

  1.AYAK= 5,6,10,7
  2.AYAK= 9,7,4,1,2,14
  3.AYAK= 2,3,9
  4.AYAK= 1,2,3,4
  5.AYAK= 14 BANKO ( COK GÜVENİYORUM.
  6.AYAK= 15,16,4,11,8

  KUPON TUTARI= 89.55.TL
  BOL ŞANSLAR.
  YAZDIĞIMIZ GİBİ GELSİN.
  OZAN BOĞURCU.

 7. Günlük hergün yorumlardan faydalanalımgönderin

 8. Bursa altılım…
  1.ayak 4 tek
  2.ayak H E P S İ
  3.ayak 2 tek
  4.ayak 6 tek
  5.ayak H E P S İ
  6.ayak 8 tek

  Buda benim altilim 11 tl tutarında

 9. Birini ayak: 1.4.5.8
  İkinci ayak : 4.9.1.2.13.14
  Üçüncü ayak : 2.3.4.6.7.9
  Dördüncü ayak: 6tek
  Beşinci ayak: 7tek / 5
  Altıncı ayak : 2.4.8.15.10.9
  Geçen bursada 10 lira ganyanla gelen 13 tek demiştim şimdi bir aksilik olmazsa 7 bombayı patlatir ben tek attim

 10. Bu Creed son ayakta 1 numaraya dikkat

 11. BY Creed son ayaktaki dominant sonta İ.H.Ketmeyi bindirmeselerdi çok iyi olurdu sanki.hep O.Atmaca biniyor ATI tanıyordu,..I.H.Ketme biraz sert jokey umarım ATI küstürmez..

 12. Bir at onericem son ayak 14 nolu scenic son arastirin

 13. 3.ayakta EXPERİMENT çok büyük favori bende banko yazmayı düşünüyorum.fakat 3 Numaralı MAGNİFİCA PRESENZA 2013 Aralık Ay’ından beri Kazandığı Koşular sadece 1400 mt çim pistte.onun dışında hiçbir pist ve mesafede yarış kazanamamış 2013 Aralık’tan bu yana..bu sebeple bu ince detay Kafamı biraz kurcaladı..
  Bilmenizi istedim,ayrıca 7 Numaralı Raziye ana da her an yarış kolluyor…

 14. 4.ayakta BASKAYNAK bugüne kadar 1600mt dem yukarı koştuğu 4 yarısında kazanamamış.6.nolu ŞAFAK VAKTI ise bugüne kadar sadece 1500 mt mesafede koşmuş en uzun..ULAKÇI uzunca 2yarıs kazanmış birinde bununla EXCALİBURu gecmiş.. 6 Numaralı TOROS ASLANI banko gibi duruyor…bilginiz olsun.

  BY Creed izninle Enteresan bilgileri oldukça paylaşacağım

 15. Altılı şablonumu oluşturdum çok şükür :)
  Paylaşma istiyorum sizlerle..

  1.ayak 5numaralı PALA DAYI ne yapıp ne edip bu yarışı kazanacaktır zamanı geldi diye düşünüyorum..

  4.ayak 6numaralı TOROS KAPLANı ve 1numaralı BAŞKAYNAK Arasında görünüyor.,yeri olanlar uzun mesafede yarış kazanan ULaKÇı Ve EXCALİBURU değerlendirebilir.

  5.ayak calışmalarında çok iyi görünen ve kendisinden çok şey beklenen 7numaralı LİON CLAW ve 13numaralı TAUIREL on planda tuttuğum safkandır..sırasıyla 14 ZEkOŞ,,3Numaralı DİVİNE LOVE yazılabilir..bunlardan sonra yeri olanlar 1 ve 5ide ekleyebilir..

  6ayak. Bence çok Karışık dominant Sonun son yarışında aynada yakalandığı 14numaralı SCENİC SON ilk atım.sonra 15 Numaralı DOMiNANT SON,16numaralı GHOST OF DARKNES ve arkasındadır sırasıyla 8,11,9,3,4 eklenebilir..özellikle 9numaralı GALLOPİNG WİSDAMa dikkat çekmek isterim,yeri olanlar mutlaka değerlendirsin

  Şimdi yatırdığım kupon şu şekildedir..

  5 tek
  2.1.4.10.9
  2,7,3,9,4,5
  6,1
  7,13,14,3,5,1
  14,15,16,9

 16. 1-2-5
  1-4-9
  2
  6
  1-2-3-5-13-14
  1-2-3-8-9-13-15-16

  Bol şanslar herkese

 17. Evet sike basladi bursada arkadadlar bu 7li ganyan ciktigindan beri supriz sonuclar cikio hergun 30 40 ganyanlik at gelio

  • d. mehmet gerekli

   adam yarışı alamk istemiyor ki kardeş…biri gelse vursa yada geçse diye bekliyor…elde giden atı mahvetti…..ayıp sana ayhan kurşun…yazıklar olsun.

 18. Besli yapmistim. Zatn saglam para veriri bursa bu ayak 1 2 4 9

 19. d. mehmet gerekli

  viraj dönmüş kenter elde geliyor…neyi bekliyorsun daha vites değiştirmek için

 20. 2.ayakta patladi :-) kaldik teklere hayirlisi bakalim

 21. Yeminle varbiseyler bu yedili ciktigindan beri

 22. BURSA 4 LÜ GANYAN.
  2 TEK
  5 TEK
  1-2-3-5-7-
  5-15-16-9-14-8-7-6

 23. Bycreed

  Ben dün size autumn pearl demedim mi sonra aklımdan çıkardıniz yazmadım :) 4lude iyi giderdi.

  • EXPERIMENT her türlü alırdı koşuyu tabi okadar dışarlarda dolaşmasaydı ilk ayağı alınca gelmeyeceği belliydi yedi bizim kuponu R.Cihan

 24. BURSA ÜÇLÜ GANYAN
  2 TEK)EXCALIBUR
  5TEK]İREMSULTAN
  8TEK]DIVINERACER
  tahminen 12lira verecektir.

 25. Bu nasıl bi satıştı r.cihan ayıp sana

 26. bursa son ayak 8 numara banko ikili alacaklar ve tabela bahis yapacak arakadaşlar sakın kaçırmayın tüm zararınızı çıkarın. benden demesi…….HATTA SİZE BİR İKİLİ BAHİS VEREYİM.. SON AYAK 8/2

 27. Bursa son ayak Dıvıne Love siz tabela bahis olmazz

 28. Bursadan hep zarar ettik.istanbula.bakan yokmu fikirleri olan arkadaşlar varsa yazabulirlermi. .

 29. Ayvayi yedim yaa cok zarar ettim bursada:(((( son sansim istanbul:(((( yoksa hanim eve almicak

 30. İstanbulda takibimde olan tabeladaki ESQUELA bugün 10 kg düşen kilosuyla beyaz bayrak ayna yapacaktır.

 31. Bycreed

  Admin 4lu me kam doğradın :)

 32. İstanbul bugünde para yaptırmaya çalışıcaz
  2,3
  1,2,3,8
  2,4
  1,3
  4,5,6,7,8
  1,3,5,8 herkese bol şanslar

 33. sonayakta 5 numaralı balkes kazandı ama 15 numaraya verdiler. demekki içerden birilerinin kuponu gidiyor

 34. istanbulun pek para vereceğini sanmıyorum. istanbula oyun kuran arkadaşlar fazla yüklenmesin

 35. istanbul yedili ganyan
  1 ayak.2-3
  2 ayak 6 tek
  3 ayak 4 tek
  4 ayak 1 banko günün en sağlam teki
  5 ayak hepsi
  6 ayak 1-2-3-4
  7 ayak3-5

 36. mukanna

  Herkese selam,

  Sierra Blanca’nın birkaç yarıştır padoğu çok iyi diye hatırlıyorum. Hala yatırmamış olanlar varsa bir çarpı atsınlar derim. Pirgeçti de her zaman koştuğu gibi koşturulmadı, haberiniz olsun.

Bir cevap yazın