6 OCAK 2016 ÇARŞAMBA BURSA ALTILI TAHMİNİ ( BY CREED )

Keyifli ve bir o kadarda zor program bizleri bekliyor. Güvendiğim isimlerin üzerine oyunumu kurmaya çalışacağım. Uzun süredir takip ettiğim safkanların da koşacağını gördüğümde güzel bir kurgu sunmak istedim..

1- Ayak Grubun üzerinde ki duruşuyla her ne kadar sürpriz konumda olsa da son 2 yarışını saymaz isek diğer yarışlarda dişli rakiplerle hem çim hem kum pistte mükemmel koştuğunu gözlemleyebiliriz. İlk etapta tek atmayı düşünsem de bir yarış görmesini beklediğim (1) NURSENA favorim. Karışık bulduğum koşuda bu safkana rakip olarak sırası ile : (6) MELODİ, (2) KRALİÇE BALKES, (5) OCEAN LOWER, (3) KÜLÜNK SULTAN yazacağım.

2. Ayak Aslında her ne kadar stilinde rakibi olsa da kendisine ayak uydurabilecek bir safkanı görmediğim hele ki 1200 mesafe de daha da dinç olacak olan düzlük üzerinde rakip gördüğüm TURABİ ve KOŞUCU‘ya fırsat vermeden düzlüğe 3-4 boy avansla girerse kazanan isim olacaktır. Kaldı ki jokeyiyle 18 defa start alıp 11’ini kazanmış bir safkan. Uyumlu binicisiyle mesafesinde beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum (4) EMBİR HAN BANKOMDUR.

3. Ayak Henüz form durumları tam olarak oturmamış safkanların koşusunda : (3) İMPARATORKAYA, (6) PORSUK BEYİ, (2) EKİNER ve (4) KEREMCAN‘a şans vereceğim.

4. Ayak  KANEKO anneden ise THIRTEEN TRICKS yavrusu (3) FRATELLI. Bu safkanın ilk koşularında çok fazla banko verdim belki hatırlayanlar olur. Safkan anne kan hattından CORITIBA gibi seri bir ismin kardeşi demiştim. Lakin görüntüsü CORITIBA gibi olsa da stilleri farklı demiştim. Ama bu stil olayı yeni sezonda tamamıyla değişti ve kardeşinin yolundan gidiyor diyebilirim. Daha önceden gerilerden gelip yarış kazanan safkan şimdi ise tamamıyla ön gruba yakın yürüyüp kazanmaya çalışıyor. Hal bu ki kendisinden seri bir isim var o da KÜLÜNK AĞA mesafenin 1900 olması yarışın çokta hızlı gitmeyeceği anlamına gelmiyor. Süratli gitmesini beklediğim koşuda KÜLÜNK AĞA‘ya yüksek ihtimal SASANİBEYİ’de katılabilir. Bu safkanların hemen arkasında yarışı takip etmesini beklediğim FRATELLI‘nin düzlük üzerinde erken liderliği alıp soluğu kesilmiş rakiplerine direnmesini bekliyorum. Son yarışında koştuğu rakipleri inanın çoğu burada yok ama daha sert bir gruptu. Geçildiği safkan ise bu tip süratli koşularda dayanılmaz bir sprinte sahip formunun üst seviyesinde ki DARK BOY’du. Bugünde koşuda DARK BOY’da olmadığına göre 3-4 boy farkla kazanmasını bekliyorum.

5. Ayak Günün en zor bulduğum koşusunda aslında koşu içerisinde 2 safkanı gruptan önde gördüm. Bunlardan biri (7) GÜNEBAKIŞ diğeri ise (4) ALLALEM. Startla birlikte liderliği alan GÜNEBAKIŞ rölanti tempoda götürmeye çalışacağı koşuda düzlük üzerinde erken avans alabilirse kazanabilir gözüyle bakıyorum. Bu safkan gününde olmaz ise eğer zaten bu tip yarışlarda her zaman bombayı yapan kapalı kutu ALLALEM bariyer dibinden yaptığı ataklarla yarışa ortak olmaya çalışacaktır. Sonrasında ise (5) BESSEY, (3) ATİKKIZ, (1) BAHTIŞAHANE ve (2) GÜNYÜZÜ yazacağım.

6. Ayak Büyük favori olarak çıkacak olan BÜYÜK AJİBA nedense pek içim sinmedi bu safkana. Derece olarak güzel koşuları olsa da çalışmalarını hiç beğenmediğim safkanın burada ki işini açıkçası zor gördüm. İlk defa koşacak olmasına rağmen CEPHEİ gibi kalite safkanın soyundan gelen (4) BUCAK ilk yarışında mükemmel bir yarış çıkarmasını bekliyorum. İlk startını dikkate almadığım yarış gören (11) MAKEDONYA, yine bir diğer kalite isim (3) BARB FACE, sonrasında ise (13) TARRAGONA, (5) BÜYÜK AJİBA, (2) BABAORHAN ve (1) ARCHMAN yazacağım.

ALTILI ŞABLONUM :

1- Ayak : 1,6,2,5,3

2. Ayak : 4 TEK

3. Ayak : 3,6,2,4

4. Ayak : 3 TEK

5. Ayak : 7,4,5,3,1,2

6. Ayak : 4,11,3,13,5,2,1

ŞABLON TUTARI : 50,40 TL’dir. Bol şanslar dilerim.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: Bycreed

Bycreed
17 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HAFİYE.48.

selam by creed bol şanslar ustad çok güzel
bir çalışma yapmışsınız başarılar diler ve tebrik
ederim sayın ustad sevgi ve saygıyla kalın
rast gele ayakları düz bassın iyi şanslar.

admin

Bol şanslar

ozan

Kurgunu Cok Beyendim Creed. Ben Kendimce Tutmasını Bekliyorum.
Bol Şanslar Gönlüne Göre Olsun

HAFİYE.48.

BURSA MİSLİ ALTILI TAHMİNLERİM.

1. AYAK. 4.3./

2. AYAK. 4. BANKO TEK./

3. AYAK. 2.4.6.7./

4. AYAK. 3.4./

5. AYAK. 2.5.7./

6. AYAK. 1. BANKO TEK./

2.880. TL. 3. MİSLİ. 9. TL. HERKESE BOL

ŞANSLAR RAST GELE. NOT. NORMAL
KUPON YARIN.

altilici

İlk ayak 6.4 ün dışına çıkmaz haberiniz olsun
ikinci ayak 1.3.4.8 dışına çıkmaz banko bunlar;)

George Thomas

Emeğine sağlık creed. Teklerinin altına bir imza da benden. Bol şanslar.

kaan turkoglu

kulunk sultan tekim hic at yazmiyorum ne dersin saygilarimla

metin yiğit

Eline sağlık üstad

metin yiğit

Bugün turabi gelecek kilosu çok uygun kraliçe belkızı hiç yazmayın o gurupta hiç koşamaz..

Adrian

Başarılar dostum

17
0
Tahmin paylaş.x
()
x