Ana Sayfa / Tahminler / 6 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ErtanBEY) 12ile Başlar 12 ile Biter..
kocaeli altili tahminleri ertanbey

6 HAZİRAN 2016 PAZARTESİ KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ (ErtanBEY) 12ile Başlar 12 ile Biter..

1.AYAK : Pedigrisi çok iyi olmasına rağmen gecirdigi bir rahatsızlık nedenini yarış hayatına geç başladığını düşündüğüm,çıktığı ilk startında startta kalmasına rağmen YOLALAN ve BİÇER arkasına yakın ara 5.lik yaptığında gelecek için Çok şeyler vaat ettiğini düşünmüştüm fakat geçen süre içerisinde 4 yaş uzeri oldugu icin statü gereği sürekli üst gruplarda start almasından ötürü ciddi rakiplerle boy ölçüştü ve yanlış taktiklerle bir onde kaçtı, bir bekleme yarışı yaptı,bir yarış uzun sprint,bir yarış kısa sprint derken başarısız olduğunu düşündüğüm ve bu sefer uygun sayılabilecek rakiplerinin yanında iyi formuyla ve son galoplarıyla ANGORA'dan olma DAPHNE'den doğma   (12)MALAZGİRT risklide olsa BANKOMDUR..En azından yatarsam 5li ganyanda ayni şekilde oynayarak kendimce teselli bulacaģım...Rakip yazmak isteyenlere mesafe avantajı ve sürekli artan formuyla (2)IRMAK SULTAN, son yarışını kazanan (5)EDEBEY, (8)KONGO, (6)KIZIL HANÇER ve 1000 metrelik dereceli galobuyla (1)GÖKDERE tavsiye ederim..

SIRALAMAM : 12 banko / 2.5.8.6.1

2.AYAK : Ankaradan iyi durumda gelen mesafesinde (6)ADONİSİM uzun aradan sonra Fiyakali kazanan (7)CORITIBA ve iyi koşmasını beklediğim takibimde ustlerde yer alan en sevdiği mesafede koşacak olan (4)DARK GUARDİAN, Bu yarış için yaptığı 800luk galobuyla göz okşayan (8)HAKUNA MATATA, mesafe avantajıyla (1)ABRAJ, kuvvetli sprintiyle sonlarda dokulenleri toplayabilecek kapasitedeki (5)ROYAL STORY ve 600/37 400/24 galobuyla (3)SKYLANDER sırasıyla önereceklerimdir..

SIRALAMAM : 6.7.4.8.1 / 5.3

3.AYAK : Günün en zor ayaklarından biri kimi yazmassaniz o gelir gibi duruyor imkanlar ölçüsünde çok at yazmakta fayda görüyorum.Küçük kuponlar için yarış hayatına istanbulda başlayan daha sonra kocaeline getirildikleri son yarışında favori olmasına rağmen tabelayı tamamlarken fena Görünmeyen (6)MİZGİNHAT ve (1)ANALUX ön planda tuttuğum safkanlardır diğer sıralamam şablonda olacaktır..

SIRALAMAM : 6.1.7.3.2  / 5.4

4.AYAK : Son yarış derecesini çok beğendiğim ve idmanlarinda gayet iyi görünen ve sürekli yukarılara taşınan formuyla (7)AYTEMİZ ve Son yarışı ile birlikte form durumunda gelişmeler gösteren (8)HARPUTLU arasındaki mücadeleye grubun klas safkanı (4)RED REBEL katılacaktır..Adana'daki klas yarışları ardından grup yarışlarında başarısız olduktan sonra formu yavaş yavaş yerine gelen (3)BEDWULF yeri olanlara tavsiyemdir.

SIRALAMAM : 7.8.4/3

5.AYAK : İstanbul pistinde güzel işlere imza atan fakat tam bitirici sprintini atacağım derken arttıramayarak üçüncülükte kalan ve yine maidende kalan Kocaeli pistine getirilirken çok ümitli olduğum ve kaba kum pistte iyi işler çıkarmasını beklediğim (3)FATMA GELİN'in bir aksilik olmazsa ve F.Yüksel yerinde yürütürse kazanmasını bekliyorum alternatif bankomdur. Rakip olarak M.Kaya'nın son galobunuda kendi istanbulda yaptırdığı ve buraya formda getirilen muazzam hazırlıklaryıla (1)BEYAZ KULE olacaktır..yeri olan ikisinide ekleyebilir.İlk yarışı hayal kırıklığı yaratsada gelecekte adını iyi yerlerde duyacağımızı düşündüğüm ekurilerden (6)FANIZAN ben bu yarış olmasada bi yere not ettim aklinizda bulunsun..bahis oynuyanlarca değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

SIRALAMAM : 3  / 1 / 6

6.AYAK : Son bir kaç yarışında radarıma giren ve ilk uygun grupta banko atacağım diye kafama resmen kazıdığım Bir onceki yarışında çim pistte HALİÇ arkasındaki ikinciliğini çok muazzam bulduğum Son yarışında ise yine bir üst grupta çok yakın dereceyle tabela dibinde bitiren (12)SASANI KAPLANI kum piste rağmen kazanacaktır Alternatif bankomdur.. Zaman zaman başarılı yarışlar koşan ve bu sefer önceki rakiplerine göre daha uygun sayılabilecek bir grupta start alacak olan son 800/55 galobunu beğendiğim (7)BABA FIRAT öncelikli olarak rakip olup idman pistinde harika işler çıkartan ve istanbuldan hazır gelen formunu yarışa taşıması halinde (16)EFLATUN haftanın bombasını adayımdır dikkat!! (1)GAZEVAN Kocaelindeki cumartesi günkü sprintiyle süprizi yapabilir.

SIRALAMAM : 12 / 7 / 16.1

Altılı Kuponum :

12 /

6.7.4.8.1 / 5.3

6.1.7.3.2 / 5.4

7.8 4.3

3 / 1

12 / 7.16.1

Normal şablon 6 TL / Geniş şablon 72 TL

İlk ayağı riskli bulanlar için son ayak 12 SASANI KAPLANI tek bırakılarak birinci ayağa 4-5 atla geçilebilir..Bütçeleriniz ölçüsünde takdirinize bırakıyorum..

Herkese bol şanslar diliyorum kazançlı bir gün olsun hepimize..

Hakkında ERTANBEY

1978 yılında doğup Turkiyede büyüyen at yarışını hobi olarak gören ve eğlenmek için oynayan birisiyim.Özel bir şirkette çalışıyorum.amacım bilgi ve birikimlerimi sizlerle paylaşmak.umarım karşılıklı etkileşim ile bunu sağlarız.

41 yorum

 1. E megine saglik ustat cok tsk ler…..

  • Ben teşekkür ederim.bir nebze katkımız olursa mutlu oluyoruz.bol şanslar diliyorum Casper..

 2. Bol şanslar Ertan bey hayırlı ramazanlar

 3. Adrian

  Bol şanslar Ertan üstadım

  • Estağfurullah üstad ben senin anca çırağın olurum.bol şanslar diliyorum senden de bişeyler bekliyoruz :)

 4. sheva_39

  ah be senin yorumunu okumadan kılıç çekmişim ilk ayaktan :) malazgirt için çok doğru tespitler ama genelde çalıcıoğlu ekürisi arap taylarını 4 yaşında sahaya sürüyo. sonuç olarak at geçmecesine oynuyomuyuz abim :)

 5. Birinciligine oynuyorsan varım atını söyle çabuk :)))

 6. Hangisi o at söyle bakalım :)

 7. O zaman dünden hazırım bu düelloya :))

 8. Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü olmasına rağmen 3 tane Kocaeli yorumu yayınlanmış bile. Bu memnuniyet verici bir gelişme. İyi ki yeni yazar alımları yapılmış. Teşekkürler.
  Gelelim programa. Ertanbey, kubi ve Bombacı kardeşlerimin yorumları ile bir türlü uyuşamadım. Bir tek sheva kardeşimin tuttuğu atlara kafam yattı.
  2.ayakta ADONİSİM tek olur. Kalitesi ile zaten bu grubun atı değil. 6 ay ara sonrasında ilk yarısında sert grupta ATEŞ KUŞU-DUQUAN-ORADİNARİO arkasında yakın ara 5. oldu. Kocaeli’de 1700 metreye çıkarıldı. Mesafeye ve tokaçoğlu’na rağmen bir 3.lük elde etti. Bu sefer hazır. Kazanmalı.
  3.ayakta SİNKIZI nın galoplarını çok beğendim. Zaten M.KAYA nın tercihi ile kollanmalı. COUNTRY EKSPRESS bir diğer önemli tay. Ancak S.ÖZEN in bindiği ASTANA ya dikkat etmek gerekir. S.ÖZEN bu taya binmek için COUNTRY EKSPRESS ten indi…
  4.ayakta HARPUTLU, RED REBEL ve BEDWULF diğer rakiplerinden hemen ayrılıyor. Handikap puanları da bunu gösteriyor. 5.ayakta BEYAZ KULE bu kadar kilolu olmasaydı yine tek olurdu. Ancak 5-10 kiloya varan farklar Dişilerde ve taylarda sorun olabiliyor. Bu yüzden de bu ayağa hepsi dedim.
  İlk ayakta TUNCAGÜN tutuyorum. Sheva ile beraber maşallah dediğimiz için attın ne kadar ömrü kaldı bilinmez.☺☺ Ancak rakipleriIRMAK SULTAN, GÖKDERE, KIZIL HANÇER ve MALAZGİRT olur.
  Son ayakta ise işler sıkıntılı. GAZEVAN, SASANI KAPLANI, KUTLUKHAN KATMANDU ilk atlarım. Herkese bol Şans.

  • sheva_39

   Abi ya 3te kalırız bugun yada kimse duramaz karşımızda 4basamaklı bi ikramiye ile kapatırız günü desteğin benim için önemli yazar kadrosu dışında tahminlerini önemle takip ettiğim kişilerin başındasın hadi rastgele :)

 9. Timothy tekler dışında uyuşuyor gibiyiz :)) bol.şanslar olsun..Bu arada sheva ya katılıyorum bazen yorum aralarında senin yorumunu ve sheva nın yorumunu titizlikle arıyorum itiraf edeyim ;) güzel yorumlarinız var kesinlikle bişeyler yazın fırsat buldukça..başarılar diliyorum hepimize

 10. Adrian

  Adana tahmini paylaşayım istedim

 11. sheva_39

  geniş kuponu değerlendirsek olcakmış :)

 12. bol şanslar sheva sen kurtarmışsın yine gunu

 13. Kafayı 4 5 at yazıp son ayağı tek biraksak iyi olacaktı atları yakaladık kurguyu yapamadık :(

 14. sen verdin kurguyu üstad okadarınıda biz becerelim ama beceremedik

 15. bişey sorcam adanada tercih yapmak durumunda kalsanız 3.ayaktaki özcanımı 4.ayakataki özcanımı tek atrdınız

  • sheva_39

   abi benmi karıştırdım senmi karışık sordun bilmiyorum ama inş doğru yeri söylüyorumdur olcayınoğlu tek olur

  • sheva_39

   okadar habersizimki koşu koştuktan sonra yazmışım tek olucak :) mazur gör para aldıkya kendimizi karıştırdık :)

 16. 84 Çorlu tam.olarak hangi atı sordun bende anlayamadım ama ben ilk ayak 3 tek son ayak 3 tek girdim
  Adana altılım
  1.ayak : 3 Nesibe Kız uygun sikletiyle bankom
  2.ayak : 2.1.6.11.9.4
  3.ayak : 4.5.2.1
  4.ayak : 5.2.1.4
  5.ayak : 2.3.1.4.6.5
  6.ayak : 3 TUĞBEY iddialı hazırlıkları ile bankom
  En azından riske girip kafayı atlatirsam iyi. Atlatamazsam 5li ye devam :)

 17. Ya ilk ayağı riske giriyorum genelde oyun stilim bu eğer tek bulamıyorsam fazla at yazmak işime gelmiyor çünkü kafayı tek atamayinca 5li de oynamiyorum.hergün bişeyler yakalamazsam rahatsız oluyorum :))) son ayakta 3üye yiktim kafa gelmeyince
  7 9.11
  Hepsi
  1.2.4.5
  5 tek
  1.3.4.5
  5li bu oldu son hali bakalım artık hayırlısı; )

 18. Selamlar beyler
  Bu aralar yoğunluktan dolayı pek sohbetlere katılıp yorum yazamıyorum ama illa ki bizde rahatlıycaz Sheva meydanı boş buldu ona buna kılıç çekiyor benim kılıç darbelerimi çok iyi bilir kendisi:)))

  • sheva_39

   bu sıra sürekli handikap kaybediyorum yarış hayatım biticek nerdeyse bolluk içinde yokluk çekiyorum desem yeri var biliyosun :) bu arada kılıç değince bi bakayım dedim benim 11 bazılarının 12sini geçmiş :)))

 19. teşekkürler ilginize ikiside gelmedi ben soruyu duzgun soramadım iyi iftarlar afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir