5 MAYIS 2015 SALI ADANA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ ( COCO )

ÖNCELİKLE YORMLARIMI OKUYUP GÜZEL GERİ DÖNÜŞLERDE BULUNAN TÜM YARIŞSEVERLERE TEŞEKKÜR EDERİM. ELİMDEN GELDİĞİNCE İYİ YORUMLAR YAPIP SİZLERE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM. HERKESE ŞİMDİDEN BOL ŞANSLAR DİLİYORUM. BU ARADA VERDİĞİM TEKLER NEDENSE İKİNCİLİKLERE ABONE OLDULAR GEREK TURABİ GEREKSE DÜNKÜ ASLAN KRAL ÇOK AZ FARKLA İKİNCİ OLURKEN, İLK YARIŞINI KOŞAN ÖZDORUK, TURGAYHAN’IN ÇIKIŞTA BARİYERE DOĞRU İTTİRMESİNDEN DOLAYI 2,5 BOY GERİ DÜŞTÜ. YİNEDE İYİ BİR SPRİNT ATARAK İKİNCİ OLDU. SAĞLIK OLSUN DİYELİM VE YORUMLARA GEÇELİM.

1.Ayak : Günün ilk ayağında sizlere takibimde olan ve çok iyi sprint attığını düşündüğüm bir atı, zor bir grupta olsa ilk sırada tutarak önereceğim 7-KLEISTHENES. Yarış başlar başlamaz ASLAN DAYI hemen kendini öne atacak fakat istediği tempoyu bence kuramayacak. Çünkü son yarışını beyaz bayrak ayna yaparak kazanan AKDENİZLİ onu ciddi yıpratacak. Bu mücadeleye, zaman zaman kendini öne atan CLERICUZIO da katılırsa önce sert bir tempo oluşacağı kesin. Bu sert tempoda sprinter atların ekmeğine yağ sürecek, bu yüzden ben burada 7-KLEISTHENES, sonlardaki müthiş sptintiyle 4-İMMORTAL SON ve kalite safkan 3-HOUDINI‘ yi ayırımsız olarak yazmanızı öneririm.

2.Ayak : Fazlasıyla vasat atların toplandığı bu koşunun süprize fazlsıyla açık olduğunu düşünüyorum ve fazlasıyla at yazılmalı bu ayağa. Benim ilk dikkatimi çeken 9-HATİCE SULTAN oldu. 1700 metre çimde maiden’dan çıkarken iyi bir yarış sergilemişti. Kumda etkili yarışlarını izlediğimiz çimde nasıl koşacağını merak ettiğim ve bom boş koşan 8-MİNE TEYZEM ikinci atım. Çimde Alburak yavrularına özel ilgim olması ve safkanında kaliteli olması 1-SEVERİMİ yazdırıyor bana. Son olarakta, son kum yarışlarını ölçü almadığım çimde daha etkili olduğunu düşündüğüm 7-MAVİ SU araya rağmen yazılabilir ama ben değerlendirmeyi düşünmüyorum. Her ne kadar at önersemde başta söylediğimi yineliyorum bütçesi olanlar kapatmalı bu ayağı.

3.Ayak : Kumda pek başarılı olmayan yarışlarının ardından çimde güzel bir üçüncülük alan Arsenic tayı 7-EDUL ilk atım. orjin bakımından kuvvetli bulduğum, HAKUNA MATATA ile anne kardeşi olan 2-DAYTIME IRON son yarışında çok sert rakiplerinin olmasından dolayı varlık gösterememişti. Bence uzunda iyi koşacak bir tay. Son olarakta kum yarışlarında iyi bir görüntü sergileyen çimde nasıl koşacağunu çok merak ettiğim 6-CHASTE diyorum.

4.Ayak : Günün en zevkli koşusu KV-8 BELCEĞİZ koşusu olacak buna şüphe yok. Çok büyük ihtimalle yarışın favorisi haklı olarak 3-BAWIKAL olacaktır. Nedeni ise Halis Karataş‘la bu atın harikalar yaratması. Karataş ile koştuğu iki yarışıda çok rahat kazandı bu safkan. Hatta birindede bu rakiplerine neredeyse 1,5 sanine fark yaptı. Aynı performansı sergilemesi halinde birinci olması çok normal sonuç olacaktır. Fakat bence ciddi rakipleri var ve ilki 4-TILIA FOR. Son yarışlarında ne kadar etkili olduğunu herkese gösterdi. Ben bugün TILIA FOR‘un yarışı kazanmasını bekliyorum. BAWIKAL’ı tabiki yazacağım ama ilk tercihim olmayak.

5.Ayak : Son galibiyetini tam bir yıl önce alan kalite safkan 11-TUNAHANBEY‘ i BANKO önermek istiyorum. Sebebine gelince hem kalite olarak çok daha iyi atlarla koştu hemde böyle bir atın bu kadar uzun süre kazanamaması, artık kazanması gerektiğini gösteriyor. Önde kaçacak atlara fazla uzak gitmezse ve mesafede biraz kısa gelmez ise bence kazanır.

6.Ayak : Son ayakta yine 7 aydır kazanamayan bir safkanı sizlere önereceğim 10-IMPASSIONED. Safkan çimde çok istikrarlı ve bugünkü rakiplerinden çok daha zor rakipleri geçti. Mesafede fazlasıyla uygun. ikinci BANKOM.

 

 

1.AYAK : 7,4,3

2.AYAK : 9,8,1—-7-HEPSİ

3.AYAK : 7,2,6

4.AYAK : 4,3

5.AYAK : 11 TEK

6.AYAK : 10 TEK

KÜÇÜK KUPON :  3,24 TL

KUPON TUTARI :  16,20 TL

Herkese bol şanslar diliyorum. Tüm safkanların ayağının düz basması dileğiyle.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.

Yazar: Coco

Avatar
4 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

Bol şanslar

adem

Coco 5 te kaldım ikinci ayaktan yattım,bence tokacoglu yetiştiremedi,kısa geldi,seni takip etmeye devam,

Özgür. Ct

Bi tutturda dişimi kırım uzun zaöandır tajipdeyim

admin

Arkadas 1 haftalik yazar zaten.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x