30.07.2017 İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ (TİMOTHY)

Tüm dostlara bol şanslar. Bahtımız açık olsun.

1.AYAK: İlk ayak bence günün en karışık koşusu. Gerek performans, gerekse galop olarak öne çıkan dört safkan var. (3) KORİK, (9) HABERATLI, (8) TAŞOVA ve (4) ERAYHAN. Ama çok ters bir yarış çıkma ihtimali çok fazla. Buranın hakkı bence Hepsi.

2.AYAK: Çanakkale Zaferi koşusunda henüz çimde geçilmeyen ve bir önceki koşusunda buradaki bir çok rakibine uzak yapan (10) YELTAY favorim. Ancak bu taylar ilk defa 1600 koşacaklar. Dolayısıyla mesafenin Yeltay için sorun yaratabileceği aşikar. Dönemece 3-4 boy avans ile girmezse işi zor. Tayın ilgilileri de bu sorunun farkında ki, son yarışında bekleme yarışı denediler. Bu sefer nasıl bir taktikle koşacakları, koşunun seyrini değiştirebilir. Sprinter taylara şans verilmesi kanaatindeyim. Rode 21 yavrusu, Berksoy gibi bir aygırın anneden kardeşi (1) ALİŞHAN, (8) TALİPHAN, Karataş’ın ısrarla bindiği (6) KIZILKALE ve bir türlü kazanamasa da (5) HARBİ CİHAN yazılmalı. Süpriz arayanlar için (4) BODRUM KALESİ, son yarışı hayalkırıklığı yaratsa da (2) ALTEPE ve (14) NURİŞ eklenebilir.

3.AYAK: Dişilere mahsus 1.İnönü Koşusunda (12) YELE mutlak favorim. Alternatif banko adayım. Bugün 2. İnönü Koşusunda koşacak erkek tayların yanında katıldığı son yarışında sıkıştırılmadan kolay bir 4.lük yaptı. Kendinden daha güçlü ve büyük ihtimalle seneye adını sıkça duyacağımız Göğüsgeren, Bayezıd ve Obrada gibi tayların arasında dahi ezilmedi. Bugün hemcinslerine üstünlük sağlayabilir. Ancak Ankara’daki ilk yarışında yine güçlü erkek tayların yanında çok güzel bir koşu ile ikinci kalan ve bu koşusundan sonra ilgililerin İstanbul’a getirdiği (1) ADALYN’den çok iyi bir yarış bekliyorum. Tay pedigri olarak çok iyi. Vıllage Wınd, Steel Cat, Harputlunun Oğlu ve Yağızınoğlu gibi atlar ile anneden kardeş. Yele’nin tek rakibidir.

4.AYAK: Son yarışında nispeten eksik olduğu çimde Son Of A Lagend ve Dedemşah’a saldıran ancak geçemeyen ve yeniden sevdiği pist ve mesafeye dönen (3) YAĞIZINOĞLU Bankomdur. (Bir önceki koşuda Adalyn, burada Yağızınoğlu. Steel Gırl yavrularına dayadık altılıyı. Ama bir gelirseler…. Esspasidoooo….) Yanına at yazmak isteyenler (1) MY BILLIONAIRE ve (4) ZU HAT deneyebilirler.

5.AYAK: Yarın muhtemelen (2) GÖĞÜSGEREN mutlak favori çıkacaktır. Ancak 2 yaşlı taylar arasında güç farklarının kolaylıkla kapanabildiği bilinmektedir. Bu koşuda da bir çok tay henüz tam kapasitesine ulaşmadığı görülüyor. Ayrıca bu koşuda rakip seçerek (Özellikle Göğüsgeren’i) koşacakları için bu ayak bir çok ihtimal barındırıyor. (1) BAYEZID ve (6) OBRADA başta olmak üzere tüm tayların şansı var. Bence Hepsi.

6.AYAK: Son ayakta (2) CAN TU CAN için fazla söze gerek yok. Maiden kalacak bir taya pek benzemiyor. Son yarışında Uğur Polat çok geride bekledi nedense. Tay dönemeci 12. sırada döndü. En dıştan üç beş teşvikle tay bir yürümeye başladı ki, geldi Şahinşevket’in ardından ikinci oldu. Bence yakın takiple o gün maidenden çıkabilirdi. Zaten tayın ilgilileri de cezayı jokeye kesmiş olacak ki, Uğur’u indirip Özcan Yıldırım’ı bindirmişler. Uzun lafın kısası (2) CAN TU CAN ikinci bankom.

TAHMİNLERİM:
1.AYAK: HEPSİ
2.AYAK: 10-1-8-6-5-4-2-14
3.AYAK: 12-1
4.AYAK: 3 (YAĞIZINOĞLU)
5.AYAK: HEPSİ
6.AYAK: 2 (CAN TU CAN)
Tutar : 73,92 TL.
Herkese bol şanslar.

Yazar: timothy

Avatar
At yarışını, üniversite öğrenciliğimden beri yaklaşık 25 yıldır takip ediyorum. 44 Yaşında evli ve 2 çocuk babasıyım. İzmirliyim.
admin
Yönetici
admin

Bol şanslar olsun

Nalbant
Üye
Nalbant

Güzel yorum, emek dolu , Çok tesekkürler ,bol şanslar ,

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Sağol admin. Sana da bol Şanslar

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Teşekkürler Kaplan. Bol Şanslar.

Ramazan Yılmaz
Üye
Ramazan Yılmaz

Bol şanslar

Timothy
Ziyaretçi
Timothy

Teşekkürler Ramazan. Sana da bol Şanslar dilerim.