Ana Sayfa / Tahminler / 29 MAYIS 2018 SALI ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

29 MAYIS 2018 SALI ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (PINARBASILI)

Pazartesi ve Salı günü Ankara’da sağanak yağış söz konusu olduğundan altılı tahminlerimi çim koşular kuma alınacakmış gibi yaptım, değişiklik olmaması durumunda alternatif atları yorumlarda belirteceğim.

1.AYAK: Ankara’ya getirildikten sonra iki etkili uzun koşu yapan ve son yarış galobunda istim üzerine getirilen 3-GALLOP TO WEST, klas jokeyi ile ilk şans verdiğim isimdir. Kocaeli’nde bir alt grupta yazmadığım ve beni mahcup eden 7-OSMANİYE ÇOCUĞU, daha da uygunlaşan kilosuyla yine iddialıdır. 4 aylık aradan sonra 2 yarış görüp kondisyon toplayan 2-BOTANVADİSİ, Ankara’da 2 yarış gösterilip bu kez çok daha farklı koşmasını beklediğim 4-GREAT MASTER ve son yarışında beklediğim gibi ağır kilo ve tecrübesiz jokeyinden olumsuz sonuç alan 8-ÖZTÜRKMEN oldukça uygun kilosuyla yazılması gereken diğer safkanlardır. Sürprizde ise son yarışında alt grupta 1.olan 11-ÖZDEMİR, aynı yarışın 2.si 9-HOY HOOY ve formuyla 1-STEPPE EAGLE var. 5-New Day’i bu yarıştan itibaren takibime alıyorum.

SIRALAMAM: 3-7-2-4-8//11-9-1

2.AYAK: Geçen sene Ankara’da bu mesafede etkili yarışları olan 5-BOZTEPEBEYİ son 600-41,8/27,4Rahat işinde hazır hale geldiğini belli etti favorimdir. Son 2.likler ile dikkatleri üzerine çeken 9-AKÇEŞME rakiplerine nazaran uygun kilo avantajıyla öne çıkıyor. Sorunları giderildikten sonra idmanlarında aşama kaydeden 2-ÇELİKKALKAN ile ağır kilolarla koşmaya alışık 4-YILDIZABAKAN diğer şans verdiğim isimlerdir. Diğer ayakları az atla geçip bu ayağa at yazmak isteyenler sırasıyla 3-Bilbilan, 7-Burukmert ve 6-Lord’u mutlaka yazmalı.

SIRALAMAM: 5-9//2-4

3.AYAK: Bu ayakta en başta söylediğim gibi yarışın kuma alınacağını varsayarak safkanların kum performanslarını değerlendirdim. Bu doğrultuda 2-MERTBABA ve 3-PARAMPARÇA ayrımsız olacak yazacağım taylardır. Yarış çimde koşulacak olursa sırasıyla 1-Kraldoğu ve 4-Zerocan yazılacaktır.

SIRALAMAM: 2-3

4.AYAK: 1-MAVİDALGA için fazla söylenecek bir şey yok, bugün için bu at çatı safkanımızdır. Sıralı ikili bahsi için bu mesafedeki son 2 yarışını kazanan 4-Birkasım veya 6-Alderamin değerlendirilebilir.

SIRALAMAM: 1

5.AYAK: Yarın muhtemelen Mavidalga ile birlikte ağır AGF olacak 3-SKY WOLF’un yanına ikramiyeyi biraz kıpırdatmak ümidiyle Özcan Yıldırım ile koştuğu yarışlarda form tutan 5-SAMRAVHAN ve bu bahsettiğim safkanı 2 yarış önce geçen 1-ANKA’yı yazacağım.

SIRALAMAM: 3-5-1

6.AYAK: Kilo farklarının şansları eşitlediği günün son koşusunda son 2 koşusunda bu pist ve mesafede etkili performans sergileyen 3-CANPETEK ilk atımdır. Son yarışına oranla 6 kilo yüklense de bu mesafede sorun olmayacak 6-ENDLESS POWER favori kadar iddialıdır. Adana’daki son koşusunda bu mesafede başarılı bir yarış koşan 7-SEE YOU AGAIN ve 5 aylık aradan sonraki ilk koşusundan sonra etkili idmanları ile bu yarışa hazırlanan 5-DANCE ekonomik kuponlarda bulundurulmalı. Sonrasında ise bu kilolarla koşmaya alışkın olan 1-ALFA KIZI ve 2-SAN MARİNO ile 7 aylık aradan sonra koşu gören ve bu sene için ümit vadeden 4-WHIPLASH bütçeler elveriyorsa yazılması gereken safkanlardır.

SIRALAMAM: 3-6-7-5//1-2-4

ANKARA ALTILIM:

3-7-2-4-8//11-9-1

5-9//2-4

2-3

1

3-5-1

3-6-7-5//1-2-4

EKONOMİK KUPON: 16,80 TL

GENİŞ KUPON: 94,08 TL

Bütün yarışseverlere bol şans, yazdığınız atlar gelsin...

Hakkında PINARBASILI

PINARBASILI
Merhaba, 1986 İzmir doğumluyum. Özel bir şirkette muhasebecilik yapmaktayım. 2014'ten beri at yarışları ile ilgilenmekteyim. Kendime has analiz ve yorumlarım ile sizlere faydalı olmak amacındayım.

16 yorum

 1. Merhabalar kardeşim şansın yanında olsun.Sky wolf kazanır tutuyorum.Üçüncü ayakta mertbaba dilbağı taktıktan sonra mükemmel koştu.Uzak geçildiği rakibini çok kolay geçti.Kum olursa ikinci tekim mertbaba.Paramparçayı hiç tutmuyorum.Son iki yarışında sopa kamçı yarıştı.Yani burada sonuncuyu tahmin etme olsaydı paramparçayı tek oynardım.Mavi dalganın olduğu koşu kum olursa ne olur onu kestiremiyorum.ikinci ayak mesafe 100 metre daha uzun olsaydı keşke.Çelikkalkana daha iyi olurdu.Buradaki isimlerle alakası yok ama hem kilo ağır hem de çok ağır kanlı….koştukça açılanlardan.Velhasıl…Sky wolf ve mertbaba bende banko…Herkese tekrar bol şanslar dilerim.Bu arada Kocaeli de çok hoşuma gitti.Ankara çim mi kum mu derken kendimi Kocaeli programında buldum.

  • PINARBASILI

   Teşekkür ederim hocam şans hepimizden yana olsun. 24 Mayıs’ta İzmir programında Siverek Diyarı’nı yıkıp Ağaçelik’i tek atmıştım o hata bana 10000 TL’ye mal olmuştu. Bugün de Mavidalga’yı tek atıp Sky Wolf’ü yıktım ama uyarıların doğrultusunda -şartlar da değişirse- Sky Wolf’ü tek atıp Mavidalga’yı yıkmayı düşüneceğim. Sitemizde bu tür yorumların yer alması emin olun bizi çok mutlu ediyor tekrardan teşekkür ederim sana.

 2. Bol Şanslar Arkadaşlar Ankara Yarişi Kafama Yatmadiği Îçîn Kocaeli Proğraminin Tahminlerimi Vermek Istiyorum
  1,koşu 7,1
  2,koşu 6,1
  3,koşu 3,5,6,2,1
  4,koşu 1 Banko
  5,koşu 1,,,,,6,3,5,2,4
  6,koşu 7,1,6
  7,košu 8,6,2,1,4,9
  8,koşu 16,13,7,10,1,2, mumkunse Hepsi

 3. Erdal Balcı

  Bol şanslar pınarbaşılı

 4. binbastar

  bol şanslar pınarbaşılı

 5. PINARBASILI

  Ankara çim pistteki koşular an itibariyle kum piste alınmıştır. Yarışseverlerin bilgisine.

 6. Hocam son gönderdiğim iletiyi iptal ederseniz sevinirim.Yazarken yarışlar kuma alınmış.

 7. Ankarada çim de olsa kumda olsa montego gecilmez arkadaşlar mavidalganın yanına yazın derim

 8. Bi ricam olsa sizden takıp edıyorum elımden geldıgıncesızı kacırdımmı acaba diliran kosuyormu

 9. Kocaeli;
  Babaros günün ganyanı
  Romeo-Döver…hangisi öne düşerse kazanır.
  Sarıbarçın-İlknaz dikkat
  Elfidam -süphan-Rasim Kaptan-Topanga ayrımsız yazılır
  Fıratağa Banko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir