Ana Sayfa / Tahminler / 27 AĞUSTOS 2017 PAZAR İSTANBUL 1. ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (MİRAMİS)
istanbul altili tahminleri

27 AĞUSTOS 2017 PAZAR İSTANBUL 1. ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (MİRAMİS)

Açıkçası bugün zevkli ancak at sayısının azlığından dolayı ikramiyenin 2bin lirayı geçmeyeceğini düşündüğüm bir İstanbul programı var...Denk güçteki safkanların biraraya geldiği mücadelelerde her ayakta 2-3 at dışarda bırakmaktansa güvendiğiniz bir teki atıp geriye kalan ayakları mümkün olduğunca kalabalık tutmakta fayda olduğunu ve bu şekilde (doğru teki bulabilirseniz) tahminimce 1-2 bin lira arası verecek altılıyı yakalama şansınızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

1.AYAK: Son zamanlarda ilk kez koşan tayların koşularında sürprizlere çok rastlıyoruz. Herhangi bir şekilde bahis severin bu güneşli ve tatil olan günde cebinden daha fazla para nasıl alırız düşüncesine yönelik yapılabilecek bir ali cengize de kurban gitmemek adına sıralamamı şablonda sunarak HEPSİ yapıyorum.

2.AYAK: Bu yarışı değerlendirmeden önce müsait olan herkesin 09 Temmuz 2017 İstanbul koşuları 7.koşuyu izlemesinin faydalı olacağını düşünüyorum. 2 BURCUSULTAN, 1 BEYAZ KULE ve 5 DİŞİ KURT'u biraz daha ön plandaa tutmama rağmen giriş bölümünde yaptığım açıklama nedeniyle bir yarış kazanıp 3-4 yarış yanıltan sonra tekrar 1 yarış kazanıp 3-4 yarış şaşırtan bir profile sahip U.POLAT'lı 3 GÖZ AĞRISI ve zaman zaman öldürücü sprint atabilen son yarışında savrulduğu için ölçü alınmaması gereken 4 HİRA'yı da kuponuma ekliyorum. HEPSİ.

3.AYAK: Yarışı kafamda koşturduğumda Kris Angel'ın tempoya ayak uyduramadığının dışında 1000 metrelik bir koşuda başka birşey net olarak canlanmıyor. Viraj dönüldüğünde 2 HIDDEN JEWELS'ın iterek kendini 3 boy öne atacağını, hepsinde tecrübeli jokeylerin olmasından dolayı diğer atların da yarışı 1200 metre gibi koşmayacaklarını ve 4 YAĞIZINOĞLU ile hepsinden daha fazla harp görmüş 1 DAYIM BENİM'in de S.KAYA faktörüyle erken öne hamle yapmaya çalışacaklarını, 3 KARATAŞ'ın ne yapacağını kendisinden başka kimsenin bilmediği gibi bir panorama çıkıyor. Bu sebeple kafa burun bitmesi kuvvetle muhtemel yarışta bu dört ata da şans verilmesi taraftarıyım.

4.AYAK: Bu ayağın da ikinci altılının başlangıç ayağı olması nedeniyle ilk koşu için söylediklerimin aynısının burası içinde geçerli olduğunu düşünüyorum. Eğer ilk ayak değilde 3. veya 5. ayak olarak koşsaydı hazırlıkları diğerlerinden farklı görünen 1 BÜTÜNAY ve 5 KOŞTAHA ile geçmeye çalışabilirdim ama yediğimiz kazıklardan edinilen tecrübe bir pazar günü, yarış sever bayide ve ilk ayak hiç koşmamış atlar cık cık cık:). Sıralamam şablondadır HEPSİ.

5.AYAK: Form ve idman durumu olarak diğer safkanlardan ayrılan 2 KAZDAĞI ve      4 KAFKASOĞLU arasından az hata yapanın kazanacağını düşünüyorum..

6.AYAK: MISS PLANET, CORCOVADO, MAGIC BEAUTY...Nedir bu atları biraraya getiren ortak nokta; hepsinin 2017 yılı içerisinde koşan V.İ.ARACI ekürisine ait taylar olması ve ilk koşularında iyi koşmalarına rağmen ikinci koşularını gösterişli kazanmaları. Bunlardan hariç PROPERTIES ilk koşusunda ikinci oldu henüz ikinci koşusunu koşmadı...SO EMOTIONAL ise bu ekibin istisnasını oluşturuyor ilk koşusunda ikinci ancak ikinci koşusunda ise Obrada'nın kazandığı yarışta hayal kırıklığı yarattı.Bu hayal kırıklığının nedenini anlamak için yarışı izlediğimde bir Müs.ÇELİK faciası ile karşılaştım...At dolu kantarma sprinte kalktığı anda dışarı almaya çalışıyor yanına at geliyor alamıyor içeri almaya çalışıyor bu arada 40 metre falan yanal ilerliyor safkan..Atı alan üsküdarı geçip Müslüm enseye bastığında daha 200 metre var yarışın bitmesine...Belki yine o gün çok iyi koşan Obrada ve Harput Rüzgarını geçemeyebilirdi ama bir sonraki koşusunda cazip bir ganyanla bu safkanı da ganyan olmuş görebiliriz....Gelelim 5 FUNNY FAMILIAR'a; bahse konu olan atlarla aynı suyu içip, aynı yemi yiyen safkanının ilk koşusunda göze çarpan tereddütlü akışı karakteri oturduğu anda dolu bir sprinte sahip olacağı izlenimini bende bıraktı...Bana göre halihazırda at seçimi ve bakımı olarak tüm ekürilerin bir tarafa ARACI ekürisinin bir tarafa olduğu atçılığımızda, diğer at sahiplerinin de örnek alması gereken çok nokta olduğunu düşünüyorum diyerek son yarışından sonra üzerine koyarak bugün sahaya çıkacağını düşündüğüm 5 FUNNY FAMILIAR'ı BANKO olarak öneriyorum.

 

ALTILI KURGUM (150 TL):

1.AYAK: 1-4-5-2-8-3-7-6

2.AYAK: 2-1-5-3-4

3.AYAK: 2-4-1-3

4.AYAK: 1-5-8-3-2-4-7-6

5.AYAK: 2-4

6.AYAK: 5 FUNNY FAMILIAR

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
admin
Yönetici
admin

Bol şanslar

Mehmet28
Üye
Mehmet28

Bol şanslar

Yazar: Miramiss104

Avatar
1989 doğumluyum...KOCAELİ'de yaşıyorum...Yaklaşık 12 senedir at yarışını takip ediyorum...Tamamen ortak tahmin havuzuna ben de kendi tecrübelerimle katkıda bulunabilmek amacıyla buradayım...Genelde ters kurgu üzerine yoğunlaşarak kendi tekim üzerine cazip altılı ganyan kuponu yapmayı hedeflemekteyim...Yaptığım kuponlarla program seçerek, 100-150 lira civarı kupon yapan takipçilerle yüksek ikramiyeleri hedefleyeceğimizi düşünüyorum....Herkese bol şanslar...