istanbul altili tahminleri

26 Nisan 2017 Çarşamba İstanbul At Yarışı Tahminleri (Sizden Gelenler)

26 Nisan Çarşamba İSTANBUL tahminlerim ve yorumlarımla huzurunuzdayım,
Yol gösterici olmaya çalışacağım.
Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla bol şanslar dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

1.Ayak: Esasında tahminlerime başlarken bu koşuda gözüme ilk olarak ÇEKO DAYI ilişti. Fakat uzun mesafe koşularını incelediğimde 2017 yılında 6 uzun mesafe koşusunun sadece 1’inde yarım boy farkla 1.lik elde ettiğini gözlemledim. Bu koşuda da KARATAŞ faktörü önplanda olmasına rağmen üstelik o grubun en iyi safkanı olmasına rağmen gösterdiği performans açık konuşmak gerekirse beni hiç tahmin etmedi. O nedenle bu atı es geçiyorum. Son 2 uzun mesafe koşusunu incelediğimde starttan geç çıkma alışkanlığı bulunduğunu gözlemlediğim FIRE FLAME, yine de bu yarışlarda beklenenin üstünde bir performans sergiledi ve birisi 1.lik olmak üzere beraberinde bir de 3.lük elde etti. Fakat bu atla ilgili bilhassa starttan geç çıkma olasılığını gözönünde bulundurarak seçimde bulunmanızı öneririm. Gelelim TEMEL REİS’e, işte bu atın uzun mesafede henüz ilk koşusunda elde ettiği 1.liği çok önemsiyorum. Gökhan GÖKÇE ile start aldığı 25 Mart 2017 tarihli yarışta grubunun belki de kendinden daha iyi durumda start alan safkanlarına karşı beklenenin üstünde performans sergileyen TEMEL REİS, kilo ve eküri avantajını da önemsersek çok etkili bir yarış çıkaracak ve zirvenin ortaklarından biri olacaktır. Bu koşu YAĞMURUN FISILTISI’nın ilk uzun mesafe startı olacak, sizi bu anlamda kararsızlıkta bırakabilir. Ama henüz ilk uzun mesafe koşusu olmasına rağmen grubundaki diğer atlarla 1400 metre KUM pistte bitiriş sürelerini ve derecelerini incelediğimde bu atın diğer atlardan daha iyi durumda olduğunu ve uzun mesafe koşusunda daha tecrübeli davranabilirse TEMEL REİS ile birlikte zirve ortaklarından biri olacağını düşünüyorum. 8 Nisan 2017 deki ilk uzun mesafe startında 1.liği kıl payı kaçıran ve yine hafif/denk bir sıklette tabelada kendisine yer bulacağını düşündüğüm PAN IDOL’ı da tabelanın üst sıralarında bu 2 atın rakibi olarak izleyeceğimizi düşünüyorum.

2.Ayak: Kısa mesafede mükemmel performanslarıyla bilinen TANATAR bu koşuda yok. Ve böylece öndeki boşluğu iyi değerlendirebilecek düzeyde niteliğe sahip olduğunu düşündüğüm METECİK’e bilhassa sprintleriyle ünlü jokeyi KOCAKAYA ile gün doğdu. Ben gruptaki tüm atların arasında başta METECİK’i önplanda tutuyorum. Çünkü TANATAR’la 8 Nisan tarihli liderlik mücadelesinde rakibini inadıyla epey zorlamış fakat koşunun son saniyelerinde TANATAR’a boyun eğmişti. bu defa boyun eğmeyeceğini ve inadıyla zirveyi sallayacağını düşünüyorum. Ama burada dikkat edilmesi gereken bir başka şey de ŞAHİN TEPESİ’nin Mehmet KAYA ile aynı koşuda yarım boy geride kalarak elde ettiği 3.lük bu kapsamda değerlendirilmeli ve ŞAHİN TEPESİ de dikkate alınmalıdır.

3.Ayak: Kısa mesafe performanslarıyla sürekli tabelayı zorlayan SCIFO bu defa artık yeter deyip liderliği canla başla isteyecektir. Son 2 startında elde ettiği bitiriş dereceleri açık ara ile grubunun en iyi bitiriş dereceleridir. Bu atın koşuya tempo katacağını özellikle boş alan bulduğunda etkili sprintleriyle koşuya hükmedeceğini düşünüyor günün bankosu olarak öneriyorum.

4.Ayak: Ve de gelelim DESİRE’ye… Son yarışlarında (5 Nisan tarihli startını ele alacak olursak) starttan 7 boy geç çıkmasına rağmen HOPA BEYİ gibi mühim bir safkanın az farkla gerisinde kalan ve 2.lik elde eden, son koşusunda da elde ettiği 1.liği de dikkatlerden kaçmayan DESİRE kuşkusuz grubunun en önemli safkanı konumundadır. YÜKSEK UÇUŞ’a da dikkat edilmesi taraftarıyım. Nedeni ise bu atın 22 Mart tarihli startında uzak mesafe ile elde ettiği liderlik ve KURTEL’lerin atı olması bu at hakkında yeterince fikir verebilir.

5.Ayak: Henüz ilk startında KARATAŞ ile elde ettiği bitiriş süresi ile dikkatleri üzerine çeken LEXINGTON FIRE bu koşuda da klas binicisi ve eküri avantajı ile adından söz ettireceklerin başında gelmektedir. Fakat yine aynı şekilde 11 Ocak tarihli koşuda ODDJOB gibi kalite bir atın gerisinde elde ettiği 2.liği dikkat çekici olan ve son koşusunda da epey önemli atlarla rekabet eden, ağır kilosuna rağmen az farkla 1.liği kaçıran URASHAN’ın, bu koşuda LEXINGTON FIRE’ın en belirgin rakibi olacağı ve koşunun da bu ikili arasında geçeceği düşüncesindeyim. Ayrıca DATOME’a da dikkat çekilmesi yönünde görüşümü belirtmek istiyorum. Bu at da son koşusunda elde ettiği bitiriş derecesiyle ve kısa mesafede dış kulvar avantajıyla zirvenin ortaklarından biri olacaktır.

6.Ayak: 26 Kasımdan bu yana neredeyse tüm koşularını tabelada önemli derecelerde tamamlayan BÖRTEÇİNE’yi bu defa bu mesafede KARATAŞ’la izleyeceğiz. Yakın zamanda grubunun en iyi bitiriş süresini de elinde bulunduran BÖRTEÇİNE uygun grupta en etkili isim durumundadır. Bunun haricinde hafif sıkletle Burak AVERBAK ile izleyeceğimiz, 4 Mart tarihli koşusunda BÖRTEÇİNE’nin de önünde finişe ulaşan BELEKİ de artık mutlu sona ermek istiyor. Bu durumda BÖRTEÇİNE’nin belirgin rakibi olarak izleyeceğimiz BELEKİ de koşuda söz sahibi olacak bir diğer isimdir.

Güncelleme:

3.ayakta (2) numaralı KÖSEOĞLU, henüz ilk startında finişte elde ettiği dereceye rağmen özellikle ama özellikle bitiriş süresini de gözönünde bulundurursak (gruptaki diğer atlara oranla ilk koşusunda elde ettiği bu süre önemsenmeli) koşunun dişli atlarından biri olacağı yönünde sonuca vardım ve SCIFO’nun yanında bu atında tercihlenmesini öneriyorum. Maiden’a veda edebilecek düzeyde olup dikkat edilmesi taraftarıyım.

Dolayısıyla yukarıdaki tahminimde 3.ayağa KÖSEOĞLU’nu da ekledim.

1.AYAK: 3 – 4 – 5
2.AYAK: 4 – 8
3.AYAK: 2 – 5
4.AYAK: 3 – 5
5.AYAK: 2 – 4 – 6
6.AYAK: 4- 10

TUTAR: 8.64 TL

 

Şans sizinle olsun dostlarım…

Yazar: Etc

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ETC

Teşekkür ederim Admin dostum…
Benim yorumlarımı yine-yeni-yeniden es geçmediğin için…
Bütün yarışseverlerimize sabır-metanet-bol şans dilerim….

ETC

Teşekkür ederim Admin dostum..
Miktarı az olmasında rağmen bana 6 koşunun 6 sında da farklı bir heyecan sundu.. O nedenle bu heyecanı trilyonlara bile değişmem, ben işim daha çok bu yönünü seviyorum.
Darısı yarınki tahminlerimize..

Muzaffer bozkurt

Son ayakta 6 ve 13 numaralı atları eklersen kilonun guzel8h

ETC

Bahsettiğin safkanlara da başta bu kuponda yer vermeyi düşündüm, ama ELMİRA’nın 18/01/2017 tarihli koşusunu incelediğimizde grubunun kalite atları ile verdiği mücadelede tabelada söz sahibi olsa da BÖRTEÇİNE’ye boyun eğdiğini gözlemledim. Bu açıdan BÖRTEÇİNE grubun da en ağırlıklı ismi gibi duruyor, bilhassa KARATAŞ ile…

AYZA’nın da son koşusunda kısa mesafede elde ettiği dereceyi uzun mesafe yarışlarıyla mukayese edecek olursak, bu atın uzun mesafede istediği sonucu elde edemeyeceği kanısına varıyorum. üstelik İstanbul pistinde grupta kalite bakımdan üstünlüğü olan atlarla yarışacak niteliğe sahip değil kanımca.

Son koşuda hiç şüphe yok ki, BÖRTEÇİNE koşu genelinde kalitesi ortada olan bir at ve bilhassa KARATAŞ faktörüyle düşünülmesi gerekecek, eğer KARATAŞ starttan zamanında çıkış yapar, ilk metrelerde atı yormadan önde tutmadan son düzlüğe kadar yarışı devam ettirebilirse etkili sprintleriyle koşuda söz sahibi olması kaçınılmaz.. Aynı şey BELEKİ için de geçerli çünkü BELEKİ’nin denk kilodaki rakiplerine oranla kalitesinin daha üst seviyelerde olduğunu ve son koşularında elde ettiği dereceler – bitiriş sürelerinin bu atın tercihlenmesi konusunda önplanda tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Morton34

ETC bol şanslar yazdıkların ganyan olması dileğiyle, yorumların güzel scıfo yanına sneps yazalım mı ? Bir türlü maiden den çıkamadı kısa mesafe gelme ihtimali olabilir.

ETC

SİNEPS’in Aralık ve Ocak koşularında 2.lik dereceleri bulunmakta, bu koşularda grupta yer alan atlara oranla KARATAŞ faktörünü elinde bulunduran SİNEPS buna rağmen elde ettiği dereceler 2.lik de olsa gelecek yarışları için umut veriyor diyemem. Zaten Şubat ve Nisan da da usta jokeylere rağmen liderlik mücadelesini geçtim tabelayla uzaktan yakından alakalı bir koşu bile sergilememiş, o nedenle SİNEPS’i tutmadım.

SCIFO’yu tutmamın sebebi ise ağır ya da hafif kilo farkı gözetmeksizin yakın zamanda elde ettiği bitiriş süreleri grubunun en iyi bitiriş süreleri.. 8 Nisandaki koşusunu ölçü almadığım atın bu yarışta tabela dibinde elde ettiği dereceye rağmen bitiriş süresi bile önem arz ediyor. 15 Nisan tarihindeki son koşusunu da ele alırsak,özellikle bu koşuda elde ettiği 2.liği ele alırsak, işte bu şartlarda içinde bulunduğu gruba olan uygunluğu önplanda tutulması gerek.

SCIFO’nun dezavantajı ise bu koşudaki sıkleti.Son koşusunda 50 kg ile elde ettiği 2.lik epey parlaktı ama şimdi daha ağır sıklette yer alacak olması dezavantaj gibi görünüyor. Buna rağmen yani böyle görünse de bu atın sınavlarının tamamında 57-58 kiloda start aldığı, elde ettiği tatminkar dereceler ve bitiriş süreleri, alışık olduğu stil ve ilk koşusunda Burak AVERBAKile elde ettiği 2.lik sonrası yeniden bu jokeyle koşuda yer alacak olması faktörü koşuda bu atı tercihlemeyi kolaylaştırıyor.

Hep dış kulvardan start alan atların avantajlı olduğunu savunan ben, bu atın en iç kulvarda start alacak olmasını da bir manada avantajına görüyorum. Bunun sebebi ise, bu mesafede bu kulvar atın, son düzlüğe doğru öne çıkma başarısı gösterirse bulduğu boşluktan yararlanabilme olanağını doğurur. SCIFO açısından da durum bu şekilde olacak sanırım.

Aksacli

paylaşım ve yorumlarınız için teşekkür ederim. yazdığınız ganyan olsun.

ETC

Biz teşekkür ederiz dostum.
Yorumlarınız ve tahminleriniz varsa sitemizde seve seve paylaşabilir, yapmış olduğunuz yorumlarla yarışseverlerimize olumlu anlamda katkıda bulunabilirsiniz.

ETC

ÖNEMLİ DÜZELTME:

3.ayakta (2) numaralı KÖSEOĞLU, henüz ilk startında finişte elde ettiği dereceye rağmen özellikle ama özellikle bitiriş süresini de gözönünde bulundurursak (gruptaki diğer atlara oranla ilk koşusunda elde ettiği bu süre önemsenmeli) koşunun dişli atlarından biri olacağı yönünde sonuca vardım ve SCIFO’nun yanında bu atında tercihlenmesini öneriyorum. Maiden’a veda edebilecek düzeyde olup dikkat edilmesi taraftarıyım.

Dolayısıyla yukarıdaki tahminimde 3.ayağa KÖSEOĞLU’nu da ekledim.

1.AYAK: 3 – 4 – 5
2.AYAK: 4 – 8
3.AYAK: 2 – 5
4.AYAK: 3 – 5
5.AYAK: 2 – 4 – 6
6.AYAK: 4- 10

TUTAR: 8.64 TL

Şans sizinle olsun dostlarım…

USTATCI

İstanbul kurgum

1.ayak:1.2.3.4.5.7

2.ayak:8

3.ayak:2.5.7.8

4.ayak:1.2.3.6.7

5.ayak:2.4.6

6.ayak:10

ETC

Kuponum Huzurlarınızdadır. Herkese bol şans…

USTATCI

ETC TEBRİKLER hiç umduğum gibi olmadı ben ilk ayakta patlar diye düşünmüştüm olmadı karataşta bu aksam geleceği tuttu yani :)

ETC

Aynen.. Bu jokeyin gününde olduğu zamanlar olmadığı zamanlardan daha fazla.. Çok basit bir miktar olmasına rağmen 6 koşunun 6 sında da heyecan yaşatması bana fazlasıyla yetti.
Darısı yarınki koşulara :)

15
0
Tahmin paylaş.x
()
x