26 Kasım 2011 Adana Altılı Tahminleri

Adana at yarışlarında bugün 6 koşulu bir yarış programı var. Toplam 59 at start alacak.

Programda göze ilk batan safkan BARRIER. 4. ayakta start alacak bu safkanan tempo yarışların klas atlarıyla bu sefer piste çıkıyor. Genel puanlamada 3. sırada olan BARRIER uzayan mesafede ne yapacağı merak konusu. Baba ROYAL ABJAR mesafe ayırt etmeksizin koşan safkanlar vermekte. Anne FUSS ise 3 göbekten şampiyon NORTHERN DANCER torunu. Fakat FUSS un Türkiye’de koşan yavrularından uzun mesafede yarış kazanmış tayı yok.  SABIN ve NIKULAS ise yarış yaşamları boyunca tabeladan düşmeyen iki kardeşi. Bütün başarıları kısa mesafede. Unutmamak gerekir ki Mujtahid(Usa) içinde yurt dışında sadece kısa mesafe taylar verdiği söyleniyordu fakat ülkemizde özelikle ULTRAMAR gibi bir örnek var. Yine bir dipnot verelim, ULTRAMAR’ın büyükannesi BİR BAŞKA ŞAMPİYON AT KARAYEL‘dir

Lafı fazla uzatmadan geçelim yorumlarımıza;

1.AYAK: Son koşusunda saliselerle 3. kalırken mermi gibi fotoya giren 5.ATEN BOY ilk atım. Aynı yarışta 4. olan 4.ACTION MAN ise ilk ayak için ayrılmaz ikili gözüküyorlar. Sürpriz arayanlar gördüğü koşu sonrası farklılaşan 8.SAO PAULO‘yu ve geçen yarışta bombacıların beklediği 9.OKTOPUS‘u macera arayanlara önerebilirim.

2.AYAK: 9.LAÇİN BABA nefes yönünden etkilenmezse güle oynaya kazanır. İlk rakip 7.BERİLSU. Babası gibi ADANA‘yı seveceğini belli eden 2.MURATOĞLU ise plase.

3.AYAK:  600 37.7 25R İstanbul galobu ile bu yarışa katılacak olan 6.DELİ FIRTINA müsait kilosu ile yarışın gizli favorisi çıkar. İkinci atım iyi derecesi ile 7.ERENCAN. Son olarak iyi form durumu ile 4.FUATCAN bu ayak için yeterli safkanlar.

4.AYAK: KV8 bu açık yarışta BARRIER‘in durumunu anlatmıştım. Tercihimi uzun mesafeyi koşamayacak diye kullanacağım. Geçen sezon bu pist ve mesafede uzak farkla iki koşu kazanan 2.RUDDY bugünkü ilk bankom. İkincilik için son gün sprintinde iyi gözüken 3.AMERİKALI öneririm.

5.AYAK: 3.FIRST EVER rahat kazandığı iki koşu sonrası ağır toplara bulaştı. Özellikle 1.KAFKASLI ciddi rakibi. Bu pisti tanıması ve çalışmalarına göre 3.FIRST EVER‘ın daha ağır bastığını söyleyebilirim. Sürpriz arayanlar için 2.AYDEMİR öneririm.

6.AYAK: Karışık gözüken bu koşuda son metrelerde 1.GÜNALTAY ve 3.CANKURUŞ öne çıkmasını bileceklerdir. Sürpriz arayanlara 15.YALINAY öneririm.

Bol şanslar

ALTILI GANYAN KUPONUM

KOŞU NO FAVORİ PLASE SÜRPRİZ
1.AYAK 4-5 8-9
2.AYAK 9 7-2
3.AYAK 6-7 4 3
4.AYAK 2 3 1
5.AYAK 3 1 2
6.AYAK 1-3 15
0,40 KRŞ 7,2 TL 64 TL

Yazar: admin

25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Tahmin paylaş.x
()
x