Loading...
Ana Sayfa / Tahminler / 24 OCAK 2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

24 OCAK 2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ (BOMBACI)

İş hayatına başladığım yıllarda işim gereği bir sektörde faaliyet gösteren bir abimle tanıştım. Gel zaman git zaman frekanslar uyunca sadece iş değil onun haricinde de siyaset olsun, hayata dair olsun, hobilerimiz olsun her alanda sohbetlerimiz gitgide daha da derin bir hal aldı. Hani özellikle Anadolu insanı iyi bilir selam vermeden geçemeyeceğiniz, bir “nasılsın ?,  hayırlı işler” demeden yolunuza devam edemeyeceğiniz yerler vardır. Burası öyle bir yer haline geldi benim için. Bu abimden hayatımın en zevk aldığım ve mutlu olduğum Japonların Bonzai yetiştiriciliğini öğrendim. Sonra ki dönemde iş değişikliği ve yer değişikliği sebebi ile yollarımız ayrıldı ve epeyce bir görüşemedik. Ben diyeyim 2 yıl siz diyin 3 yıl. Birgün yine çok sevdiğim şekilde minik ağaçlarımla uğraşırken bir soru sormak istedim Tarih 24 ocak 2013 tü. Ne yaparım nereden ulaşırım derken Facebook’tan ulaşabileceğimi düşündüm hemen bir hesap ardından arama tarama derken çok sevdiğim abime ulaşmıştım.

Büyük bir heyecanla tam mesaj yazayım derken sevgili abimin sayfasında vefatının 1. Yılı anısına mesajlarla karşılaştım. Tüylerim diken diken olmuştu adeta kendimden geçmiştim. Bu kendimden geçiş benim hayatımda inanılmaz bir damga vurdu ve bana hayata dair büyük bir aydınlanma yaşattı.

Çünkü benim herşeyi, tüm sorunlarımı unutup uğraş verdiğim hayatımın en anlamlı hobisini öğrendiğim abimin ölüm yıl dönümü 24 OCAK aynı zamanda benim Doğum Günümdü.

Hale’n bile bu satırları gözlerim dolarak yazarken o günden sonra hiçbir zaman doğum günümü kahkahalarla karşılayamadım. Benim için böylesine anlamlı olan 24 Ocak tarihinde ise size bu hikayemi yazmak için tahmin vermemiş olsamda yinede paylaşmadan, içimi dökmeden geçemedim.

Her ne kadar pilotları eleştirsek, her ne kadar yarış sonrası kızgınlıklarımızı dile getirsekte hayatta hiçbirşeyin tesadüf olmadığını acı bir şekilde anlayan ben size diyorum ki: bugün yarış tarihine damgasını vurmuş insanların herbirinin ayrı ayrı hikayesi vardır. Bunlardan bir taneside sevgili sihirbaz Halis Karataş’ın rahmetli eşi Begüm Atman Karataş’a olan aşkı ve sevgisidir.

Halis Karataş TJK eski başkanı Özdemir Atman’ın kızına aşık olup evlenir. Çiftin iki çocuğu olur. Gel zaman git zaman amansız bir hastalığa yakalanan Begüm Arman Karataş 2014 yılında henüz daha 48 yaşında maalesef vefat eder.

Hayata küsmek ve içine kapanmak yerine kendisini çok daha sevdiği mesleğine veren Halis Karataş daha önce beş defa kazandığı Gazi Koşusunu altıncı defa kazanıp kupayı bu defa vefat eden sevgili eşine adamak için yemin eder.

Çok büyük bir acı içindeyken ve sadece önünde 90 gün olan Gazi Koşusunu kazanmak için her gün kendisini bu yarışa konsantre eder. Ve tarih 29 Haziran 2014 olduğunda BLAZE TO WIN ile photo finishi geçerken parmağındaki yüzüğü öper, elini havaya kaldırır ve senin için aşkım der ve bu birinciliği iki çocuğunun annesini rahmetli eşine adar.

Hipodromda benimde şahit olduğum bu müthiş duygu selini tekrar yaşamak isteyenler ve bilmeyenlerin bu yarışı -özellikle son 200 ünü dikkatle- seyretmesini tavsiye ediyorum. https://youtu.be/hYZaeG9-bck

Bugüne geldiğimiz zaman rahmetli Begüm Karataş’ın sağlığında koşmasını çok istediği ve bunun için çok çaba sarfettiği, pedigiri sorunu olan safkanın kabulü için bu zamana kadar beklendi. Ve sorunları halledilen safkan Begüm Atman Karataş’ın anısına tam 7 yaşında ilk kez koşacak. Çok özel olduğu için bu özel günde belirtmeden geçemeyeceğim safkanın babası Amerika’nın en ünlü aygırı DANEHİLL in yavrusudur.

Bizim gibi insanların amacının bu oyundan sadece para kazanmak değil, aynı zamanda da bu dört ayaklı dostlara ve camiaya olan sevgimiz olduğunu herkesin hissetiğine eminim.

Benim Doğum günümden öte inanılmaz anlamı olan bu günün, inanılmaz hikayesi olan bu safkanın ve rahmetli Begüm Karataş’ın anısına hiç gelmeyecek bile olsa, hiç starttan çıkmayacak bile olsa, belki de hiç photoyı geçmeyecek bile olsa yanına başka bir safkan yazmam beklenemez.

Böylesine anlamlı hikayelerin bir araya geldiği 24 OCAK 2018 de hayatımın en anlamlı BANKOSUNU sizlerle paylaşmaktan müthiş bir keyif duyuyorum.

Yanımızda olmasalarda içimizde sevgilerini hiçbir zaman kaybetmeyen ve bizleri sürekli izlediklerine inandığım sevdiklerimizin anısına 2. Ayakta 7 numaralı JAIYA BANKOMDUR.

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.ayak: 11-5-8-6-2

2.ayak: 7 tek

3.ayak: 6-7-3-4

4.ayak: 2 tek

5.ayak: 1-2-7-8-9

6.ayak: 3-4-2-6-10

Loading...
Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
Loading...
Eren
Ziyaretçi
Eren

Süper Ya

ERTANBEY
Üye
ERTANBEY

Helal.olsun reis uzun zamandır böyle duygusal bir yazı okumamıştım..tebrik ediyorum bu vesile ile doğum günün kutlu olsun nice sağlıklı senelere..

yavuzhan41
Üye
yavuzhan41

Ağzına yüreğine sağlık bombacı güzel bir yazı olmuş okurken her satırını duygularını aynı şekilde yaşattın. Nice uzun yılların olur sağlıklı ve huzurlu İnşaallah. Bol şanslar.

admin
Yönetici
admin

Süpersin Bombacı. Çok etkileyici bir yazı olmuş. Doğum günün kutlu olsun, nice mutlu senelere.

toprak_tan
Üye
toprak_tan

Doğum günün kutlu olsun vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum

binbastar
Üye
binbastar

istanbul programına hiç bakmadım ama senin hatrına JAIYA’ya bir ganyan atılır, artık aramızda olmayan tüm güzel insanlara..

binbastar
Üye
binbastar

bu arada yazıya daldım doğum gününü kutlamayı unuttum, umarım hayatta düşlediğin tüm güzellikler gerçeğe döner ve yazında bahsettiğin ağabeyin gibi hep iyi, sana olumlu anlamda şeyler katabilen, seni geliştiren insanlarla karşılaşırsın, nice yıllara bombacı

COMMANDANTE
Üye
COMMANDANTE

doğum günün kutlu olsun reis

Umut
Üye
Umut

Sabah sabah bizi bizden aldın yüreğine sağlık dost doğum günün kutlu olsun her şey gönlüne göre olsun sevdiklerinle beraber

Mehmet28
Üye
Mehmet28

Eline yüreğine sağlık. Doğum günün kutlu olsun ayrıca

24 Ocak
Ziyaretçi
24 Ocak

Başarılarla dolu bir yaşam dilerim.

Erdal Balcı
Ziyaretçi
Erdal Balcı

Dogum gunun kutlu olsun
Mutlu ol senelerce
Sana boncuktan bir kuş yaptım
Konacak pencerene

comment image

Yazar: Bombaci

Bombaci
Selamlar İstanbul'da yaşamaktayım 20 yılı aşkın süredir at yarışlarıyla ilgilenmekteyim. Evli ve 1 çocuk babasıyım.