Ana Sayfa / Tahminler / 23 Haziran Ankara Altılı Tahminleri (Hawk)

23 Haziran Ankara Altılı Tahminleri (Hawk)

Ankara'da gayet dengeli bir program var.İlk bakışta gayet kolay gibi gözüküyor fakat benim tahminim programın oldukça cazip bir ikramiye vereceği yönünde oldu.Tahminlerim şu şekilde;

1.Ayak :  Ankara'da birinci ayak maiden yarışla başlıyor.İlk bakışta iki isimin oldukça ön planda olduğu aşikar.Bunlardan ilki yarış hayatına Adana'da başlayıp iyi koşmasına rağmen istediği birinciliği elde edemeyince İstanbul'da sentetik ve çimde denenen yine iyi yarışlar çıkarmasına rağmen sürekli geçilecek bir rakip bulan (5)FORTE 'dir.Diğer bir isim ise yine İstanbul'dan gelen oldukça güzel yarışlar çıkarmasına rağmen henüz istediği birinciliği elde edemeyen (3)EMPIRE SON 'dur.Normal şartlar altında bu iki isim yeterli ancak , bu gibi durumlarda ağır iki favorinin birbirini kollamasından dolayı diğer rakiplere adeta gün doğuyor ve onların kapışmalarından yararlanarak yarışı kazanabiliyorlar.Bu ihtimali de değerlendirdiğim için , çok ön planda tuttuğum bu iki isimin yanına güzel koşmalarını beklediğim (2)ELAZIĞ , (6) HERO ADMIRAL  ve son olarak bomba yapabileceğini düşündüğüm (8) TUCKER ' i yazıyorum.Ancak yine tekrarlamakta fayda var bu koşunun yazmış olduğum ilk iki isim arasında geçmesi kuvvetle muhtemeldir farklı kurgular deneyenler ilk ayağı bu şekilde geçebilirler terchi sizin.


 

2.Ayak : İkinci ayakta iki isim dışında kalanlar birbirine denk isimler olarak gözüküyor.Bunlar (4)ERGİNŞAH , ve (11)SABRİ'dir.İlk etapda bu iki isim ile burayı geçmeyi düşündüm fakat kurgumdan dolayı burayı kalabalık tutabilme imkanı doğduğu için çok ön planda tuttuğum bu iki isimin yanına sırası ile ; (5) SERHASAN , (13)KOCAŞERİF(6)SERVANAĞA(10)ÖZTURGUT  ve son olarak (2)YUNUS SU.


 

3.Ayak:  3 Yaşlı İngilizlere ait bu koşuda kazanmaya en yakın olarak gördüğüm isim ve BANKO olarak değerlendirdiğim isim (4) BÜYÜK AĞA ' dır.Çime çıktığı ilk yarışını kolay bir şekilde kazanırkenki görüntüsü oldukça tatminkardı.Ayrıca etkili jokeyi A.Çelik'in 54 KG gibi bir siklet ile yarışa katılacak olması da ciddi anlamda bir avantaj oluşturuyor.Lakin rakip olarak gösterilen Karataş'lı (2) PARTY LOVER'ın dişi olmasına karşın  57,5 KG gibi bir siklet ile koşacak olması da BÜYÜK AĞA'nın lehinedir sonuç olarak BANKOM (4) BÜYÜK AĞA.


 

4.Ayak:  (2)SAKARBAŞI koşmuş olduğu iki yarışını da kazanarak kalite bir isim olduğunu daha şimdiden kanıtlamış oldu.Bu koşuda da geçen yarışında koşmuş olduğu rakipleri var ve aynı şekilde koştuğu takdirde kazanma şansı bir hayli yüksek.Fakat ben tercihen daha inandığım bir tekim olmasından dolayı hem de kurgumu cazipleştirmek adına kalitelerine inandığım ve favorinin en ufak hatasını affetmeyeceklerini düşündüğüm iki isim ;  (4)FOTERLİ ve (1) HÜNKAR 'ı ekliyorum.


 

5.Ayak:  Her yarışında iyi koşan ve kalitesine inandığım (2)TORUN CALLAS sonunda aradığı pilotu bulmuş durumda.Uzun mesafeye yatkın yapısı ile Karataş'ın doğru yerde yürümesi ile jokeyinin teşviklerine de cevap veren bir yapıda olmasından dolayı zor da olsa koşuyu kazanacağını düşünüyorum ve BANKO olarak yazıyorum.Ayrıca bu isimi banko olarak yazmamdaki diğer bir etken de kendisine rakip olacak isimlerin uzun ara vermiş olmalarının yanında eski performanslarından da uzak olmalarıdır.


 

6.Ayak :  Ankara'da kapanışı 4 Yaşlı Araplara ait uzun mesafeli bir  H.15  yarış ile yapıyoruz.Yapmış olduğum kurguya göre buraya oldukça ufak bir mebla ile geldiğimizden dolayı potansiyel olarak süpriz çıkma ihtimalinin hayli yüksek olduğunu gözlemlediğim bu yarışı HEPSİ olarak değerlendiriyor ve en cazip isimin kazanmasını ümit ediyorum.Burayı hepsi yapmak istemeyenler için sıralamam ;  4 , 3 , 13 , 1, 5, 2 , 12 , 9 , 7 ,6,15...   şeklindedir.


 

ANKARA Altılı Şablonum :

1.Ayak : 5,3,2,6,8

2.Ayak : 4,11,5,13,6,10,2

3.Ayak : (4) BÜYÜK AĞA BANKO

4.Ayak : 2,4,1

5.Ayak :  (2)TORUN CALLAS BANKO

6.Ayak : HEPSİ

Kupon Tutarı : 100 TL

Yarışların kum piste alınması ile şablonumu şu şekilde güncelliyorum :

1.Ayak : 5,3,2,6,8

2.Ayak : 4,11,5,13,6,10,2

3.Ayak : (4) BÜYÜK AĞA BANKO

4.Ayak : 2,4,1

5.Ayak : 3,10,7

6.Ayak : 1,12,13

Herkese bol şanslar dilerim

Herkese bol şanslar.

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.
Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
admin
Yönetici

Bol şanslar, mail gönderdim.

Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Yorumların güzel emeğin için teşekkür ederim, 5. Ayaktaki bankon koşudan çıktı koşmayacak bu durumda oraya hangi atı yazmamızı önerirsin veya kurguda bir değişiklik yapacakmısın ? İlgin için şimdiden teşekkür ederim

Bülent
Ziyaretçi
Bülent

Koşular kuma alındı kurgu değişecekmi

Serkut Demirseren
Ziyaretçi
Serkut Demirseren

Cim pist Koşuları kum piste alındığı için Koşular hakkında farklı yorumunuz var mı? Ve ankara gece ve sabah yağmurluydu. Simdiden tesekkurler iyi günler..

Yazar: Hawk

Hawk
1983 istanbul doğumluyum.Mesleğim bilgisayar mühendisliği ve bunun icabı olarak sürekli bilgisayar ile iç içeyim.At yarışların için bilgisayarlı analizleri insan hissiyatı ile birleştirip kendime ait bir sistem oluşturdum ve bu sistem ile başarılı tahminler çıktığını tesbit ettim ve yaklaşık 2 buçuk senedir müşterek bahislere dahil oluyorum.Ücretsiz paylaşıma açık platformları her zaman desteklemiştirim ve bu nedenle sizinle bu ortamda tahminlerimi paylaşmak istedim.Umarım güzel bir başarı grafiği elde edeceğiz ve beraber kazanç sağlamanın keyfini yaşayacağız.