22 AĞUSTOS 2020 ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1.AYAK: Devirli altılı koşu gününde sürprize açık bir ayakla altılı başlayacak. Karataş’lı TARIKHAN bir çok kişiye güvenli liman olabilir. Bana geçen seneki performansından uzakta olduğunu hissetiriyor. 63 ve 65 ile koşacak BİLDENHAN ve ROMEO ikilisi ağır kilolarına rağmen daha umut verici isimler. Cazip isim ise ÇELİKKALKAN fakat kısalan mesafede startta fazla kalırsa yine 2.lik ile yetinebilir.

Bu kadar handikaplı isimden sonra formunu koruduğu müddetçe bu tip gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek 7 MAHZUNKRAL favorim konumunda. Son koşusunu kazanırken virajda en rahat isimdi. Düzlükte arttırırken jokeyi yüksek çaba göstermesine karşılık vermesi her ne kadar tatminkar olmasa da kazanmasını bildi. Devirli programa bu sürpriz isimle banko girmek cazip olsa da riske edemedim. Risk almayınca da çok attan kapamaya döndü.

Sıralamam: 7-5-2-1-9

2.AYAK: Hafta içi iyi koşmasını beklediğim SREÇO MAYA derecesiz kalırken bugün çok daha uygun grupta şanslı. İki yıldır at binmeyen aprantisi ile sahaya çıkacak olması güvenimi kırdı. WILD ROSE ise 6. aydaki 2 koşusu ilke güzel başlangıç yapmasına rağmen sonraki koşularında vasatın altında kaldı. Koşarım derse arkasında at kalmaz. BABA CAHİT bu ikili yine eksik koşarsa koşunun en şanslı ismi. EROS DIAMOND son tabelası ile mutlaka yazılır. Sıralamam şablonda olup yine minumum risk ile devam edeceğim bir koşu.

Sıralamam: 5-12-1-3

3.AYAK: YILDIZHAN ve AKSAKALLI’nın öndeki mücadele tercihi koşunun seyrini etkileyecek. Bu ikili önde yıpranmadan koşuyu götürebilirse beraber ayırabilirler. YILDIZHAN’ın kırbaç yediğinde ani kulvar değiştirmesi handikapı. Bu ikiliye virajdan sonra katılacak LOZAN çok iyi durumda. Ve koşunun muhtemel favorisi GRAYOCEAN ise öndeki bu kapışmayı takip ederek doğru yerde sprintine başlamaya çalışacak. Düz mantık bu koşu seyrinde GRAYOCEAN diyor. Risk almadan ilerlenen şablona ise artık banko gerekiyor. Şansımı sprinterden yana kullanıyorum. GRAYOCEAN bankom.

**********

4.AYAK: GLITZY ileride adından çok bahsettirecek güzel bir tay. İki koşudur yarışı olması gerektiği gibi koşup fotoya doğru uzanıyor ve GÜLÜM OSMAN’a avlanıyor. Yalnız GÜLÜM OSMAN farklı kazanmasa da üstünlüğü hissettiren bir görüntüsü var. Bu formda ikilinin yanında favorim ise ANADOLU ASLANI. Bu rakiplerinin arkasından 3. olduğu koşu kesinlikle ölçü değil. Startta kalması, koşuya dahil olurken virajda sorun yaşaması vs gibi sebeplerden avantaj kaybetmesine rağmen fotoya dinç girdi. Sonrasında ise İstanbul’da rahat bir G3 koşusu kazandı. Son şanslı isim ise İzmir’de ilk koşusunu fazla zorlanmadan kazanan KING JACKSON.

Sıralamam 2-4-7-6 olup, favorilerin düzlükteki çekişmesinden bağımsız güçlü sprinti ile gelip kazanmasını beklediğim ANADOLU ASLANI bankom.

5.AYAK: Koşu hayatında tabela görmeden 36 lira ganyanla 2200’de 2. kalan SÖNMEZBEY‘in bu koşu ile maiden’a veda etmesini bekliyorum.

Sıralamam: 5-11-10-2

6.AYAK: Son ayakta zorlu handikap koşusu bizi bekliyor. Sıralamam aşağıdaki gibi olup mümkün olduğunca isim ekleyerek geçmeye çalışacağım.

Sıralamam: 10-8-6-2-3-1-4-14

 

KUPON

7-5-2-1-9 / H
5-12-1-3-7-10-11 / H
2
2
5
10-8-6-2-3-1-4-14 / H

Şimdilik bu şekilde planlıyorum, yarın muhtemelen kurgu da değişiklik olacak. ANADOLU ASLANI değişmez tekim olarak gözüküyor.

 

Güncelleme

İlk ayağı 3 ata düşürdüm. Gray Ocean agf di fazla geldi, 4 ata çıkardım. 5 ayak favoriyi ekledim.

Yatırılan halı aşağıdaki gibidir.

2.5.7

1.3.5.7.10.12

1.2.4.5

2

5.11

H

Devirli programda kazananların sitemizden çıkması dileğiyle. Şimdiden herkese bol şanslar.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.
29 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
RISING

Ooo Adminim yorumlarınızı görmek ne güzel:) Bol şanslar diliyorum:)

Buca06

Bol şanslar adminim…:)

Buca06

ANKARA BİRİNCİ ALTILI KUPONUM:
1.AYAK: 3 *** SILK ROAD
2.AYAK: 1-5-3-2
3.AYAK: 2-1-3-4
4.AYAK: 3 *** QUICK RHYTHM
5.AYAK: 5-2-1-9
6.AYAK: 3-1-5-7-12
RISING ve admin ile tüm yarışseverlere bol şanslar…

O Gemi Buraya Gelecek

1.AYAK) İlk şansı 2 ROMEO’ya vermek istiyorum…Bildenhan’dan erken kurtulabilirse birden 3 boy kendini öne atabilir…Sonrasında sallansa da arkadan gelecek atlar yetiştiremeyebilir…İkinci atım ROMEO artıramazsa bu sefer son 400’de onu geçip kendini potoya atmaya çalışacak isim olan 7 MAHZUNKRAL’ dır… Daha sonra, starttan iki boy geç çıkmayla kendini kurtarabilirse 5 ÇELİKKALKAN kısa mesafeye rağmen herkesin dezavantajı olan bu koşuda gelip geçebilir. Son koşusunda zorlanılmayan, burasu hedef yapılmış görünen Karataş’lı 9 TARIKHAN’ı da yazmadan geçemiyorsun. Son olarak 1500 değil 1300-1400 olsa bu kiloyla yine tek düşünebileceğim 1 BİLDENHAN’ı da eklemek gerekiyor. SIRALAMAM: 2-7-5-9-1

2.AYAK) Son iki çim yarışını çok beğendiğim, jokeyinin son koşusunda attırdığı sprintle birlikte birbirlerinden bundan sonra ayrılmazlar diye düşündüğüm 1 BABA CAHİT bankomdur.

3.AYAK) Burada genelin aksine ben koşuyu kafamda biraz farklı koşturuyorum sanırım. Bende 1 AKSAKALLI kazanıyor… Genel intiba Aksakallıyı Yıldızhan’ın bozacağı yönünde olsa da ben çok yapılı ve kemikli bir at olan AKSAKALLI’nın Yıldızhan’ın 4-5 boy, diğer grubun 10-12 boy önünde virajı döneceğini düşünüyorum… Bunun telaşına kapılan sprinter atların, erken teşviğe başlaması nedeniyle, son 300lerde enerjilerinin düşeceğini ve kalan 3-4 boyluk farkı eritemeyeceklerini öngörüyorum… Bendeki senaryo böyle… Ama Yıldızhan denildiği gibi startla birlikte ilk 300 metrede Aksakallı’yı inanılmaz tempolara zorlarsa,-ki bu durumda kendi şansı da hiç kalmaz-, bu durumda ben geri kalan 3 sprinter atı da ayıramıyorum… SIRALAMAM: 1-4-2-3

4.AYAK) Gelelim günün kupalı yarışına… Şu yarışı 1 yıl sonra koşturalım ANADOLU ASLANI’nın %80 agf çıkacağına inanıyorum…Yani, Anadolu Aslanı’ndaki akışlı sprint daha şimdiden uzun mesafelerde büyük yarışlarda iş yapar… Long Runner’ın araplardaki hali olacaktır bana göre…Ondada böyle sprinte kalktığında at değilde köpek koşuyormuş gibi bir durum oluyor:):) Daha belki çok erken, çok iddialı olur ama, şahsıma göre bu at önümüzdeki yılın Gazi favorisi olacak gibi duruyor.

Gel gelelim bugünkü koşuya… Anadolu Aslanı, biraz savruk ve zor bir at… Sprinte kalkması, içe alması dışa vurması zor bir at… 1400 ve üzeri koşsa yarış yine bankomdu…ama….bugün ben riskli görüyorum… Sprintine tam kalktığında GLITZY ve GÜLÜM OSMAN kırmızı bariyerlere yanaşmış olabilir ve taraklama bir yarış kaybedebilir… Ben bugün daha çok güvendiğim bir bankom olduğu için, yüreğim ağzımda izlememek adına bu ayağa 2 ANADOLU ASLANI’nın yanına; 4 GÜLÜM OSMAN, 7 GLITZY ve kazandığı yarış değil ama potansiyelinden ve orjininden çekindiğim 6 KING JACKSON ekliyorum. SIRALAMAM: 2-4-7-6

5.AYAK) Yarışın favorisi koştuğu yarışlarla bunu hak eden 11 OLINDA… ama hayatta bazı insanlar her yere her şeye geç kalır ya, bu at da bunun hayvanda vücut bulmuş hali:) Yazacaz mecbur ve bakıcaz napıyor diye… Ancak burada ben 4 ISSOS’a dikkat çekmek istiyorum… Hayatının ilk yarışını 3 yaşında, 1600m mesafede, 18 atlı kalabalık bir koşuda starttan 4 boy geç çıkıp, virajı 15.dönüp… atı dışarı alan (bu arada da 1-1.5 boy kaybetti) bugünkü jokeyinin teşviklerine cevap vererek yapan, müthiş bir görüntü veren bu atın, son 300’de artık bütün yarışı iterek gelmesi nedeniyle enerjisi bitti….Daha az atlı bu koşuda, starttan normal çıkması durumunda eğer viraj dönülürken ön grubun dışına gelebilirse, uzak çekebilecek bir görüntüsü olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. SIRALAMAM: 4-11-7-5-10-8

6.AYAK) Bir günü diğer gününü tutmayan olduğu bu ayakta detaylı bir analizin bir işe yarayacağını düşünmüyorum açıkçası… İlk atım 12 ALTIN ZELE, müsait kilosu ve M.Bayır ile ilk şansı veriyorum.
SIRALAMAM: 12-5-2-8-3

muratmert

Herkese selamlar ve bol şanslı günler diliyorum.

ANKARA 2. ALTILIM

9, 6, 5, 7
EROS DIAMOND BANKO
Ayırmadan hepsi
7, 2, 4
OLINDA BANKO
5, 2, 6, 7, 8, 10, 12

Herkese kazançlı günler…

ihatar

BOL ŞANSLAR DİLERİM ADMINIM🐞🎯

can911

Merhabalar ve keyifli günler dilerim sayın admin ve banko tahminler ailesi ve yazarlarımız… Ankara tahminlerim sıralamalı olarak aşağıdadır, yazdığınız gibi gelmesi ve kazançlı olması dileklerimle… can911

ANKARA 1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM:
1.Ayak: 3 – SILK ROAD
2.Ayak: 2 – MAGFELLOW, 3 – SEMİH BEY, 5 – BEST OF ELA
3.Ayak: 2 – YAKACAN
4.Ayak: 1 – ÜNLÜ MY DAUGHTER, 4 – REDAMANCY, 3 – QUICK RHYTHM
5.Ayak: 1 – BİLDENHAN, 9 – TARIKHAN, 2 – ROMEO, 7 – MAHZUNKRAL, 6 – GOLDEN KING, 8 – MEZİTHABER
6.Ayak: 1 – BABA CAHİT, 12 – WILD ROSE, 3 – EROS DIAMOND
KUPON TUTARI: 11,34 TL

ugurksk

Admin ve tüm siteye bol şanslar
1 altılı
1-3-4-
2-3-5
2
1-2-3-4
1-2-3-5-7-9
1
hayırlısı

SANAL

Bol şanslar

comment image

ugurksk

2 altılı
adminin RİSK almadıgı tekle başlamak nasıl olsa 5 liye devam
7
1-2-3-7-8-10-12
2-4
1-2-4-6-7
4-5-11
1-2-3-4-5-8-10-12

ihatar

Baranovici kardeşim bende senin Alptuğhan tek olacak.

daglarindoktori

2 altılı Ankara
1@ 1 tek uzatmaya gerek yok çok kalite
2@1-3-7-9-12
3@h
4@2-4
5@4-5-6-10-11
6@2-3-4-5-8-10-12
Herkese bol şans 122 TL. Mehmet Gönültaş

O Gemi Buraya Gelecek

Eskiden de böyle sürekli kafa burun biten ya da birbirlerini geçen bir sürü yarışları olan 2li 3lü atlar vardı…Aklıma gelen olmadı çok ama döneme damga vurmuşlardır…

Tamerinoğlu – Ağakaraca
Ribella- Sabırlı
Turbo-Kafkaslı

gibi…

Bu GÜLÜM OSMAN – GLITZY – ANADOLU ASLANI mücadeleleri de bence bir süre bize o keyfi verecek… mesafe 1400 olduğunda bu sefer Gülüm Osman – Anadolu Aslanı ilk ikiyi paylaşır diplerinde GLITZY olur yine ama her şey son 20m de belli olur…Son zamanlarda kapışmalarını beklediğim bunlar gibi bir 2li 3lü olmadığı içn hoşuma gitti…

29
0
Tahmin paylaş.x
()
x