Ana Sayfa / Tahminler / 21 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

21 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ ( YAVUZHAN )

Ankara programında 9 Koşudan oluşan 2 altılı Ganyan oynanana bilen programın oldukça zevkli koşulara sahne olacağını düşünüyorum. İki program üzerine de oyun kuracağım. Tüm takipçelerimize bol şanslar dilerim.

1.KOŞU : 1.Altılı ganyanın startı Bölünen Maidenin birinci kısmıyla start alıyor. Ekürisiyle birlikte rakiplerine göre henüz yarış hayatının ikinci startı olmasına rağmen hazırlıkları ve idman görüntüsünün yanı sıra 2018 yılının en formda Jokeyi Özcan Yıldırım faktörüyle birlikte koşuda birinciliğe uzanıp Maidene veda etmesini beklediğim isim 2 PASTOR olup ufak ve misli kuponlarda tek olarak tercih edilebilir. Rakip olarak tercih yapacaklar için son startında ki ikinciliğinde etkili gözüken ve idmanlarında formunu koruduğunu düşündüğüm 8 BOLD MOVE ve kendisini unutturduğunu düşündüğüm bu kez Müslüm Çelik idaresinde farklı bir sonuca imza atmasını beklediğim sevdiği uzun mesafe de 11 SÖĞÜT sıralamasının koşu için yeterli olduğunu düşünüyorum.

2.KOŞU : 3 Yaşlı Arap taylarının Kısavadeli kupalı koşusunda son üç startını İstanbul pistinde kazanma başarısı gösteren ve bugün Ankara pistine çıkacak olan ismin kendi fikrimce Handikap puanı açısından bu koşuyu kazanmasıyla oldukça yukarıları çıkacağına bu nedenle koşuda kazanma şansını çok düşük görüyorum. Tercih yapmak isteyenler kendi doğrultularında şans verebilirler. Adana ve Ankara da ki koşularında bu mesafeler de etkili olan 2 BÜYÜK TURBO, Tekrar uyumlu Jokeyiyle buluşan 3 DEDE SEYDO, Özcan Yıldırımla olan uyumu mükemmel düzeyde olup özlediği birinciliğe İstanbul Çim pistinde kavuşup çok hazır bir şekilde Ankara'ya deklare olan 4 MEMDUHAĞA ve son startında bu rakiplerinin bir çoğunu geride bırakma başarısı gösteren devam eden formuyla 5 MERTBABA koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

3.KOŞU : 3 Yaşlı İngilizlerin Kupalı mücadelesi Kısa vadeli koşuda son koşusunda ki ikinciliğinde üzerinde ki usta Jokeyinin kendisine olan öz güveninden yarışı kaybettiğini düşündüğüm çok kolay bir şekilde 400 metre boyunca rakibinin yanında kolay temposuyla gelip rakibine direnç katıp foto'da kaybettiği koşu sonrası bugün çok farklı bir koşu performansı yapmasını beklediğim Özcan Yıldırım idaresinde daha etkili bir stilde koşu yapacak olan 3 HIGH PRESSURE ilk şans verdiğim isim olup, Muhtemelen kendi düşüncem doğrultusunda bugüne kadar Handikap ve şartlı koşular kazanarak elde ettiği Handikap puanına bugün Kısa vadeli koşuda kazanması durumunda çok daha zorlu rakiplerinin yanına geçmesine beklediğim bu sebeple şans vermek istemesem de mutlak favori konumunda ki seri yakalayan SKY WOLF'u en ciddi rakip olarak görüyorum.

4.KOŞU : 2.Altılı Gaynanın start aldığı 3 ve Yukarı İngilizlerin dişilere ait Handikap mücadelesinde son startını Ankara pistinde 1300 metre mesafede ağır kilosuna rağmen kazanmasını bilen uyumlu kantarmasıyla bugünde şansının yüksek olduğunu düşündüğüm 3 SAN MARINO'ya veriyorum. İzmir pistinde ki üçüncülüğünü çok beğendiğim iç bariyerlere yakın gittiği koşularda çok daha etkili koşular yapabilen bugün Ankara pistinde gördüğü yarış sonrası tekrar Samet Erkuş idaresinde start alacak olan 7 LHAZAREEN'den ters bir yarış gelebilir. Adana pistinde ki koşularında bu tip mesafelerde ön tarafta kurduğu tempoyla etkili sonuçlar alıp yakın ara kaybetmesine rağmen bugün Ankara pistinde ki idman görüntüsünde etkili işler ortaya koyan 3 Yaşlı isimlerden 1 DİANA, Ara sonrası gördüğü yarışlar sonrası artık kazanabilecek kıvama geldiğini düşündüğüm kalite ve kumaş olarak iyi bir isim olduğunu düşündüğümm 4 WHİPLASH dörtlüsünden en az hata yapanın kazanacağını düşünüyorum.

5.KOŞU : 3 Yaşlı Dişi Arap taylarının şartlı mücadelesinin Klasiklerden olan 2 Ayak ve Günün Ganyanı buluşması bu sıralar siz değerli takipçiler de fark etmişinizdir ki ikinci ayağa denk gelen günün ganyanların da favori isimlerin yarış içerisinde etkisiz kaldığını ve oldukça sürpriz sonuçlara yer verdiğini bu analizi tekrar gözden kaçırmamanızı hatırlatır ve bu zorlu koşuda ilk şansı bu rakiplerine göre daha sert rakipler arasında koşu koşup grubun yüksek handikabıyla dikkat çeken 1 HANIM HANIM'a veriyorum. Bu ismin eksik koşması durumunda İdman görüntüsünü çok beğendiğim 12 ÖZÜGÜZEL ve 9 ATLAS ÇİÇEĞİ yakın şans verdiğim isimler olup, kolay işlerinde dikkat çeken 6 SEFİRA, Son ikinciliğinde yazılmadan geçilmeyecek isimler arasında yer alan 7 ASRI SAADET  ve iki kum koşusundan sonra bugün çıkacağı çim performansının etkili olmasını beklediğim anne kısrak babasının oldukça yatkın çim performansıyla son ikinciliğinden sonra çok ters bir yarış gelebilecek 10 BADE HANIM diyerek bu zorlu koşuyu geçmeye çalışıyorum.

6.KOŞU : 1.Altılı Ganyanın kapanış ayağı  Banko tercihimi değerlendirdiğim 3 ve Yukarı İngilizlere ait satış koşusunda rakiplerine oranla hem koştuğu grup hem sınıf olarak bakıldığında bu rakiplerinin çok önünde olduğunu düşündüğüm ağır kilosuna rağmen rakiplerinin önünde ayırmış olduğu Handikap puanıyla bugün koşuyu kolay bir şekilde kazanmasını beklediğim 1 SPEEDY GUNNER'ı günün BANKO'su olarak tercih ediyorum.Tek tercihi yapmayacak takipçiler için hazırlıklarında etkili işleriyle BEYAZ BULUT ve LİLYANTUS'u değerlendirmelerinde fayda görüyorum.

7.KOŞU : 4 Yaşlı Araplara ait kupalı koşuda son startında oldukça sert kayalara çarpıp koşuda etkisiz kalan ismin bugün nasıl bir performans sergileyeceğini açıkçası çok merak ediyorum. Bahsettiğim isim (KRALARSLAN) Şablonumda şans vermeyeceğim bu ismin bu koşusu benim için referans olacak. Koşu içerisinde ön planda tuttuğum isim son startında Kocaeli pistinde ikincilikle ayrılan daha çok sevdiği Ankara pistinde mesafeye rağmen formda Jokeyiyle startla birlikte yürüyerek son metrelere kadar rakiplerine direnecek forma sahip olan 2 ASTRAKHAN'a veriyorum. Yine süratli bir ayağa sahip olup bu tip rakipler yanında yazılmadan geçilmeyecek 5 ÇIRAK, Mükemmel formuyla 4 BOMBACAN ve yakın ara koşacak olmasına rağmen etkili bir koşu gelebilecek 3 BİNBİR koşu içerisinde şans verdiğim isimlerdir.

8.KOŞU : Bölünen Maidenin ikinci kısmında yüksek agf tablosuyla rakiplerinden ayrılacağını düşündüğüm 8 ELOİN koşuyu kazanmaya en yakın isim olup en ciddi rakibi olmasını beklediğim Adana pistinde ki son koşularından sonra çok formda gelen 10 İSKEÇE ikilisi çok ön planda olup ben ikramiye açısından sürpriz yapmasını beklediğim, ilk startında ki altıncılığını beğendiğim bugün çıkacağı uzun metreli bu koşuda çok ters bir yarış gelebilecek erkek isimlerden 3 KİNG'S DAY ve ara sonrası koştuğu yarışından sonra idman görüntüsü oldukça iyi olan 9 GLASS ROSE, iyi bir ekürinin elinde olduğunu düşündüğüm koşu totosu ne kadar kötü olmuş gözükse de çok fazla sıkıştırılmadan koşturulan ve son Ankara idmanlarında ki işlerinde günün büyük bombasına imza atabilecek 13 SUKİ diyerek bu koşuyu geçiyorum.

9.KOŞU : Günün Kapanış ayağında iki ismi rakiplerinden bugün için ayrı tuttum. Son kısa mesafeli koşusunu görmezden geldiğim bugün çok etkili bir koşu çıkarmasını beklediğim 6 BAYÇINAR ve bu tip mesafelerde kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiğini düşündüğüm mükemmel idman görüntüsüyle Nurettin Şen idaresinde ki 8 ÇELEKAN arasında ki zevkli çekişmeden birincinin çıkacağını düşünüyorum.

ANKARA 1.ALTILI GANYAN ŞABLONU

1.KOŞU : 2,8,11

2.KOŞU : 2,3,4,5

3.KOŞU : 3,4

4.KOŞU : 3,7,1,4

5.KOŞU : 1,12,9,6,7,10

6.KOŞU : 1 SPEEDY GUNNER 

TUTAR : 40,32 TL

ANKARA 2. ALTILI GANYAN ŞABLONU

4.KOŞU : 3,7,1,4

5.KOŞU : 1,12,9,6,7,10

6.KOŞU : 1 SPEEDY GUNNER

7.KOŞU : 2,5,4,3

8.KOŞU : 8,10,3,9,13

9.KOŞU : 6,8

TUTAR : 67,20 TL 

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

6
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
admin
Yönetici

Bol şanslar

Deniz56
Ziyaretçi
Deniz56

Bol şanslar Yavuzhan41 kardeş

Deniz56
Ziyaretçi
Deniz56

Ankara .2.altili
1.ayak 4 WHIPLASH BANKO
2.ayak 9,7,11,4,6,5
3.ayak SATIŞ 3 KOŠUSU HEP SOYLEMIŠIMDIR SATIŞ KOŠULARINA HEP HEPSI DIYORUM DIYE GENE HEPSI DIYORUM
4.ayak 1,5,2
5,ayak 8 ELOIN BANKO
6.ayak 5,4,2,7,8,3,1,6,10,9
*HEPINIZE BOL ŞANSLAR ARKADAŞLAR

ETC
Üye

şansın bol ikbalin daim olsun Yavuzhanım… güzel haberlerle…

Yazar: yavuzhan41

yavuzhan41
Evli ve bir çocuk babasıyım. Kocaeli'de ikamet ediyorum. Yaklaşık olarak 18 yıldır at yarışlarına karşı bir aşinalığım mevcuttur.Ekip olarak sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmak adına çıkardığımız kuponlarımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz...