Ana Sayfa / Tahminler / 20 ARALIK 2017 BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ETC)

20 ARALIK 2017 BURSA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ (ETC)

20 Aralık 2017 Çarşamba Bursa tahmin ve Yorumlarımı yarışsever dostlarımın huzuruna sunar, bereketli, ikbalin ve ilhamın güzelliğiyle siz yarışsever dostlarımıza nice bol şans, huzur ve başarı dolu bir hafta dilerim. Bugün sizler için yine misli düşünülebilecek bir tercih hazırladım.. Eklemeler ve çıkarmalar yapmaya müsait bu tercihlerle ilgili dilediğiniz şekilde değişiklikler yapabilirsiniz. Şans sizinle olsun…

1.AYAK:
Koşu 1300KUM olmasına rağmen ben 1400 KUM üzerinden değerlendireceğim. Müslüm BAYDAN idaresinde katıldığı 22 Kasım tarihli BURSA 1400 KUM koşusunda oldukça kalite isimleri hem de uzak farkla ezen DOCTOR HOUSE, ondan bir sonraki uzun mesafe koşusunda da benzeri performans gösterse de 3.lükle yetinmiştir. Ha elbette bu ondan vazgeçilir anlamına gelmemeli. DOCTOR HOUSE bu koşudaki ilk atım olup, son 2 koşusunu beğenmesem de Furkan KARAKURT idaresinde yeniden şansını deneyecek olan BEZMİ ALEM DOCTOR HOUSE’un öncelikli rakibi olacaktır.

2.AYAK:
Deniz YILDIZ idaresinde ilk defa uzun mesafe koşacak olan ve 3 Kasım tarihli BURSA 2100 KUM koşusunda oldukça sıkı rakiplerin gerisinde tabelanın 4.sırasında kendine yer bulan BURAKŞAH ile aynı koşuda liderliği klas bir biçimde elde eden BERATBEY baş tercihlerim olup, Mustafa ÇİÇEK idaresinde DÖKERBEY de bu ikilinin en belirgin rakibi oalcaktır kuşkusuz.

3.AYAK:
29 Kasım tarihli BURSA 1200 KUM koşusunda Tolga YILDIZ idaresinde tabelanın 4.sırasında yer bulmasına rağmen 1.25.20 ile grubun yakın zamanda en iyi bitiriş süresini elde eden MALAKKA yine Tolga YILDIZ idaresinde söz sahibi konumunda olup, eli kulağında olan ASLINAZ da en belirgin rakibidir.

4.AYAK:
29 Kasım tarihli BURSA 2000 KUM koşusunda (ki Bursa’daki ilk koşusudur ayrıca uzun zaman sonra ilk uzun mesafe KUM koşusudur) THE WORLD IS YOURS’un az farkla gerisinde elde ettiği 2.lik bir yana yakın zamanda bu mesafede grubunun en iyi derecesini elinde bulunduran OGHUZ yine bu mesafede adından söz ettirmeye hazır durumdadır. Bankomdur

5.AYAK:
11 Aralık tarihli BURSA 1300 KUM koşusunda Tolga YILDIZ idaresinde 57 kg sıklette rakiplerine kök söktüren ve liderliği elde eden JUNIOR DANCER ile her an ters bir yarış çıkaracak durumda olan, Mehmet KAYA idaresidneki sınavlarını pek beğenmediğim ama yine de grubunun üstünde bir at olduğunu düşündüğüm KAYA LOGOSU birlikte tercihleyeceğim safkanlar olup, SANTA RUA da her an kendisinden beklenen performansın fazlasını gösterebilir dikkat edelim derim.

6.AYAK:
Son koşusunda yani 13 Aralık tarihli BURSA 1400 KUM koşusunda Onur YILDIZ idaresindeki AYÇANAZ’ın sprintlerine dayanabilse de yarışı tabelanın 3.sırasında tamamlayan ama Onur ATMACA idaresinde eli kulağında olduğunu belli eden DENİZSEFASI bankomdur.

BURSA

1.AYAK: 2 – 6
(Bezmi Alem – Doctor House)

2.AYAK: 2 – 5 – 9
(Burakşah – Dökerbey – Beratbey)

3.AYAK: 1 – 6
(Aslınaz – Malakka)

4.AYAK: 2
(Oghuz)

5.AYAK: 1 – 5 – 7
(Kaya Logosu – Snata Rua – Junior Dancer)

6.AYAK: 3
(Denizsefası)

Tahmin ve yorumlar tamamen amatör bir anlayışla paylaşılmaktadır.

8
Sizden gelen yorumlar ve tahminler

avatar
4000
Behcet Iresar
Ziyaretçi
Behcet Iresar

Bol sanslar ETC dost! Yalniz birkac dikkatimi ceken hususu paylasmak istiyorum kurgunla ilgili… 4.ayakta Oghuz’un son kosusunu ben de begendim nitekim bende o gun tekti ama 1 numara Gozum Kaldi uzun araya ragmen kosucam derse arkaya koy kasaba kurar.
Ote yandan tabelada Keremtosh da epey sansli gorunuyor ve son ayakta da karma Kocaeli nin ilk ayagi ve vasat atlara ait kosu olmasi dolayisiyla 5 ve 8 numarali atlari da ilave etmekte fayda var diye dusunuyorum.

ETC
Üye

Behçet dostum esasında GÖZÜM KALDI’ yı çok düşündüm fakat tercihlemedim çünkü yaklaşık 8-9 ay sonra hem de uzun mesafede ilk koşusuna çıkacak… Bu en belirgin dezavantajı, Ayrıca OGHUZ (İstanbul tecrübesini de ele alırsak) ve AKHTAMAR’ın gerisinde bir performansa sahip olduğunu düşünüyorum. Evet işin enteresan yanı AKHTAMAR da bu defa Mustafa ÇİÇEK idaresinde.. Bombayı patlatmaz mı sanıyoruz, belki de patlatabilir. Ama dedim ya bu 2 nitelikli atın yanına uzun zamandır uzun mesafede deneyimlenmemiş bir ismi riske etmeyi düşünmedim.

KEREMTOSH hakkında söylemek gerekirse, gerçekten dikkate alınması gereken bir isim, son koşusunda Deniz YILDIZ idaresinde oldukça parlak bir liderlik elde etmiş ama onun da deneyim yönünden verdiği uzun ara onun dezavantajına.. Volkan YÜCEL bir önceki koşuda alamadığını bu koşuda alabilir, biraz da bu yönden düşünürsek JUNIOR DANCER’ın yarışlarını da incelersek grubunun en hafif sıkletinde start alacak olan bu atı KEREMTOSH’a oranla daha farklı ve şanslı görüyorum… Ayrıca grupta idarecisi hasebiyle KAYA LOGOSU da unutulmamalı derim şahsen.

KARAŞEHRAZAT için değil ama ERAYŞE için olumlu yönde izlenimlerim var. Ancaak, 13 Aralık tarihli BURSA 1400 KUM koşusunda Onur ATMACA idaresinde elde ettiği 3.lük bir tarafa, DENİZSEFASI’nın daha çok geliri var gibi duruyor. AYÇANAZ’ı o koşuda tercihlerimin ön sırasında tutumuştum, özellikle Onur YILDIZ idaresinde birşeyler yapacağı belliydi, dolayısıyla etkisini spirntleriyle hissettirdi. O yüzden bu koşuda ortalamanın üstü performansı bulunan DENİZSEFASI’nın da (eğer ERAYŞE tercihlerde varsa) yanında tercihlenmesi gerektiği konusunda fikrimi belirtmek isterim.

Biratakan1907
Ziyaretçi
Birol

1.6
2
6
2.3.4
6.2.1.5
8// 5.3
Bol şanslar

ETC
Üye

Şansın bol olsun Birol dost..
Haydi bakalım, güzel ve etkili ataklar bekliyorum senden

Erdal Balcı
Ziyaretçi
Erdal Balcı

Bol şanslar ETC
Yabancı yarisi aldik (7plase ve 5’li ganyan).doping oldu.yarın için iki tek veriyorum.3.ayakta 1….son ayakta 3… (inşaallah gelirler).

Erdal Balci
Ziyaretçi
Erdal Balci

3.ayak Aslınaz 1200 m. grupta en iyi derece (1,24,91)çalışması da güzel.
6.ayak Denizsefası (çalışması güzel, çok rahat bir birincilik bekliyorum )
Not:son ayakta 1 numara kapalı kutu (çalışması güzel, suprizseverler degerlendirsin )
Ayrıca 5.ayakta verdiğin atlara ilave olarak muhakkak 3.nolu Abbasoglu …
Bol şanslar dilerim.

Mehmet28
Üye

bol şanslar

Godolphin
Ziyaretçi
Godolphin

Bol şanslar arkadaşlar.

1. AYAK : 2 (Bezmi Alem) 7 (Headway) 8 (Archman)

2. AYAK : 2 (Burakşah) 3 (Işkınat) 4 (Tumbulzele)

3. AYAK : 1 (Aslınaz) 6 (Malakka) 8 (Zorhanım)

4. AYAK : 1 (Gözüm Kaldı) 2 (Oghuz) 5 (Dilzar)

5. AYAK : 2 (Fıbonaccı) 3 (Abbasoğlu) 5 (Santa Rua) 7 (Junıor Dancer)

6. AYAK : 5 (Erayşe) 8 (Karaşehrazat)

Yazar: admin

Avatar
25 yılı aşkın bir süredir at yarışlarını takip ediyorum ve oynadığım kuponları ücretsiz paylaşmaktayım. Sitemizi mobil uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.