ankara altili tahminleri

2 MAYIS 2017 SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ (GIANLUCA)

1.Ayak: Arap taylarının ilk kez çim piste çıkacağı bu maiden koşuda favorim bu pistte daha iyi koşacağına inandığım Binbir ,ona ilk rakip olarak son kum yarışında ki dördüncülüğünü beğendiğim Başbatur tutuyorum. Bu iki taydan sonra anne hattından çimde ve taylığında iyi koşacağına inandığım Gökseloğlu , Enderefe ve Yılmabaşar ile ana-baba bir kardeş olan Gümüştan, hazır görünen ve orijini de fena olmayan Balahatun değerlendirilmelidir. Bu taylar yeterli gözükse de, çimi eksik olacağını düşündüğüm Rusgelin sadece Kaizbert!! yavrusu olması sebebiyle kuponlara eklenebilir.

2.Ayak: Son Kv7 üçüncüğü bu grup için yeterli olan Drive Faster günün alternatif bankolarından biri olabilir. Hele bir de çim pisti yumuşak bulursa şansı daha da artacak olan safkanın düzenli çalışmaları ve Ahmet Çelik tercihi ile kazanmasını bekliyorum. Rakip arayanlara ise Ankara’da ki çim pist koşularını dört gözle beklediklerine inandığım ve yarış gören Khor Kalba, Ankaralı ve ara vermiş olmasına rağmen kalitesiyle Wow So Nice öneririm. Burada çok cazip at arayan bombacılara da bu il ve mesafede iyi derecelere sahip Tango Winner ve Quadis uygun atlardır.

3.Ayak: Bu koşu günün en zorlu yarışı olmaya adaydır. Diğer atlara oranla kalitelerine daha çok inandığım İntocu, Brigitte ve Işılay ön planda olmakla birlikte, son yarışını çok beğenediğim Brother Grows , hayatının ilk yarışını Ankara çiminde kazanmış olan Lucky Cortes ve çıkış yapmaları olası olan Karataşlı , Sesil Sultan ve Vrelo Bosna da kesinlikle dikkate alınmalıdır.

4.Ayak: Halis Karataş’ın bineceği Akarçay favorimdir, kendisine ters kum pistte bile çok güzel koşup ikinci olan kalite safkan sevdiği çim pistte bu rakiplere üstünlük sağlamalıdır. Bu atın istikrarına çok güvenemediğimden ve uzun aradan sonra yarış gören Erkmen’e kafam takıldığından bu ayağı bu iki atla geçeceğim.

5.Ayak: Bu maiden yarışta risk alıp anne kan hattından çimi tutacağını düşündüğüm,çalışmaları fena olmayan ve Ahmet Çelik’le start alacak olan Cevher’i banko veriyorum. “25 Ocak” doğumlu bu tayın ,dış kulvarı avantaj haline getirip itişip kakışmalardan etkilenmeden kazanmasını bekliyorum. Ayakları düz bassın!

6.Ayak: Şartlı 2 yarışta mesafe soru işaretine rağmen Dişi Kurt favorim olup, sırasıyla Özyel,Emirgan,Kafkassoyu tuttuğum diğer atlardır. Ankara ve Adana’nın bombacı jokeyi Samet Erkuş ile start alan mesafe tutabileceğini düşündüğüm Sancakoğlu’na dikkat !!!

Altılı Şablonum:

1) 5,4,6,7,10,13
2) 10//1,2,4//3,9
3) 1,10,12//4,9,5,6,7
4) 2,4
5) * 1 *
6) 15,12,3,1//13

Not: 7g ya da 7p oynayacaklar 5 Desting Storm’u ihmal etmesinler.

Yasal uyarı: Bankotahminler.com web sitesinde bulunan yazı, resim ve yorumlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na bağlı hükümlerle korunmaktadır. Yazılı iznimiz olmadan, kaynak gösterilse ve alıntı yapılsa dahi kopyalanarak başka mecrada yayınlanmasının tespiti durumunda, kopyalayan kişi ve web siteleri için yasal işlem başlatılacağını beyan ederiz.
altılı sonuçları

Yazar: gianluca

Avatar
44 yaşında, 26 yıldır kesintisiz at yarışlarını yakınen takip eden bir yarış severim.
10 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
admin

GIANLUCA yeni yazarımızdır.

Aramıza hoş geldiniz, bol şanslar.

ETC

Aramıza Hoşgeldin GIANLUCA dost…
İsabetli icraatlere erişmen temennisiyle…
Yol gösterici olman ve daha fazlası temenisiyle..

ETC

2 Mayıs 2017 ANKARA yorum ve tahminlerimi huzurunuza sunmaktan kıvanç duyuyorum.

1.KOŞU: 22 Nisan tarihli koşusunda, ondan önceki koşusunu inceledikten sonra tercihlediğim, buna rağmen kısmi farklarla finişi 3.lükle gören MASALCI, son koşusunda elde ettiği bitiriş süresi ile grubunun en iyi bitiriş süresine sahip olup, bu defa Ahmet ÇELİK ile start alacağı koşuda etkili sprintleriyle ve daha yerinde bir performansla izleyebiliriz. Ve SER EMİR. Özellikle 11 gün arayla start aldığı 2 koşusundaki bitiriş dereceleri arasındaki 8 saniyelik fark dikkatlerden kaçmıyor. İlk koşusunda acemiliğine binaen 1.28 bitiriş derecesi elde eden bu atın ikinci koşusunda elde ettiği 1.20 lik derece ve özellikle koşunun favorisi olarak gösterilen GEÇGELANNA’nın az farkla gerisinde elde ettiği 2.liği baz alırsak bu at da MASALCI ile birlikte kuponlarda yer almalıdır. Çoğu yarışsever BAYEMİR ile ÇELİKKALKAN’ı da kuponlarında tercihleyebilecektir fakat ben 22 Nisan tarihli koşularına oranla gösterdikleri performans neticesinde elde ettikleri 4.lük ve 6.lık ile ilgili olarak tercihlerimde yer vermeyeceğim. Grupta bitiriş dereceleri en iyi durumda olan 2 atın (MASALCI ve SER EMİR) bu koşuda diğerlerine oranla daha şanslı olduklarını düşünüyorum.

2.KOŞU: 25 Mart – 9 Nisan performanslarıyla dikkatimi çeken ÇAĞLARKAN benim açımdan bu koşudaki tüm atlardan daha önce düşünülmelidir. Son koşusunu ölçü almadığım, Burhan KILINÇ ile mesafe ayırt etmeksizin oldukça tatminkar bir 1.lik ve 2.liği bulunan ÇAĞLARKAN’ın başarıyla çıktığı bu koşularda rekabet ettiği rakipler arasında ARASHAN, ONNUMARA, CANIM ÇİDEM ve OTHARA gibi kaliteli atlar var. Ayrıca bunlar arasından 25 Mart tarihli Adana 1200 KUM koşusunda grupta şu an rakipleri içinde olan AŞK VE GÜL’ü deyim yerindeyse ezmişliği sözkonusu. O nedenle uygun grupta bu atı öncelikli olarak öngörüyorum. Son koşusunda Deniz YILDIZ’la uzak mesafede elde ettiği dikkat çekici 1.likle adından söz ettiren KAYIKÇI’nın ondan önceki son 1500 koşusunu ölçü almıyorum ve bu koşuda en hafif sıkletiyle ÇAĞLARKAN’ın rakibi olarak öngörüyorum. Ayrıca bu koşuda 6 Nisan tarihli KUM koşusunda yine Mahir ŞAHİNLE start alana ve kalite at SAYGON’un az farkla gerisinde 2.lik elde eden (gerisindeki KORATEŞ’e attığı uzak ara fark da dikkat çekici) AKÇEŞME de bu performansıyla kuponlarda alternatif niyetine düşünülebilir. HÜNKAR’a bu koşuda şans vermeyi düşünmüştüm fakat uzun zaman sonra ilk Ankara macerasında tabela dışında kalması, (üstelik 4. olan attan bile uzak mesafe fark yediğine dikkat çekerim) ayrıca bu atın şu anda grubun en ağır sıklette atı olması bu atı tercihlenmesi konusunda şahsımı şüphede bıraktı. Aynı şekilde son koşusunda elde ettiği 3.lüğü temposuna oranla mukayese edildiğinde pek de iç açıcı görünmeyen AŞK VE GÜL de özellikle son koşusundaki bitiriş süresi nedeniyle prestijini yitirenlerden oldu. O nedenle bu 2 ata tercihlerimde yer vermeyeceğim.

3.KOŞU: 18 Nisan tarihli 2000 ANKARA KUM koşusunda startta 15-20 boy gecikmesine rağmen, FIRST QUEEN ile INTOCU’nun az farkla gerisinde oldukça süratli bir bitirişle 3.lük elde eden DESPEDIDA yine start çıkışında aynı hatayı tekrarlamazsa özellikle o koşuda kaybettiği zamana rağmen elde ettiği bitiriş derecesiyle günün bankosu konumundadır. Şayet bu atın yanına tercihte bulunmak isteyenlere, önereceğim at bulunmamakta, 1.cisi FIRST QUEEN’in yine bu koşuda DESPEDIDA’nın starttan epeyce geç çıkma avantajını lehine kullanması, yeniden aynı avantaja sahip olacağı anlamına gelmez, YOLCU HAN’ın 20 Nisan tarihinde HOY HOOY önünde burun farkıyla elde ettiği 2.lik, yer alacağı son koşusuna nazaran ümit verse de bu atın da DESPEDIDA’nın performansı önünde pek fazla şansının bulunmadığı düşünüyorum. DESTING STORM ise, grubunun en hafif kilolu safkanı olmasına rağmen son koşusunda SENOŞ’un gerisinde uzak mesafe ile 2.likle yetinebildi. Bu bile bu atın tercihlenmesine kendi açımdan imkan vermiyor.

4.KOŞU: Daha önceki yarışlarına nazaran son koşularında elde ettikleri tatminkar bitiriş dereceleriyle geliyoruz sinyalleri varan idmanlı safkanlar BAŞBATUR ve BİNBİR arasında geçeceğini düşündüğüm 1.lik mücadelesinde bu grupta henüz ilk defa start yapacak olan çoğu atı rakip olarak görmüyorum. Ayrıca BAŞBATUR’un dış kulvar avantajını da gözardı etmemek gerek kanaatindeyim.

5.KOŞU: 9 Nisan tarihli ADANA koşusunda KUM pistte SHUTKA’nın az farkla gerisinde 2.lik elde eden ve son 4 yarışında farklı binicilerle tabelada yer bulan BAHATHER ve KARATAŞ faktörüyle adından söz ettirmeye hazır durumda olan ve pist ayırt etmeksizin oldukça tatminkar dereceleri bulunan WOW SO NICE arasında gerçekleşeceğini düşündüğüm birincilik mücadelesine son koşusunda starttan 4 boy geç çıkmasına rağmen son düzlükteki etkili sprintleriyle tabelaya ortak olan ve o koşuda grubunun en ağır sıkletinde mücadele veren BRACCIOFERRO ile 9 Nisandaki ilk 1300 Çim mücadelesinde elde ettiği bitiriş derecesi ile dikkatleri üzerine toplayan DRIVE FASTER da katılacaktır, (ki bu koşuda DEDEMŞAH ve ORADINARIO gibi kalite rakiplere üstünlüğünün unutulmaması gerekir.) KHOR KALBA’nın son koşusunda basit rakipler önünde 2.liği bile zor kurtardığını gözlemleyecek olursak ÇİM pistte bu atlar arasında söz sahibi olacağını pek de düşünmüyorum. Aynı şekilde 18 Mart tarihli koşusunda SATINKA’nın startta 5 boy kaybetmesini tam anlamıyla avantajına kullanamayan ve yarım boy farkla liderliği ele alan, üsttelik grubunun en hafif sıklette atlarından biri olmasına rağmen Ahmet ÇELİK ile beklenen performansı gösteremediğini düşündüğüm GUILTY PLEASURE’a da bu koşuda şans veremiyorum.

6.KOŞU: 12 Şubat ve 26 Şubat tarihli koşularını incelediğimizde epey kalite atlarla girdiği rekabetlerden 1.lik ve 2.likle ayrılmasını bilen ZÜMRÜTHAN, grubunun en ağır sıkletinde safkanı olmasına rağmen KOCAKAYA faktörüyle bunu yine tekrarlayabilecek niteliğe sahiptir. 26 Mart tarihli son ÇİM startında boyun farkıyla elde ettiği 1.liği tatminkar görünen ve bitiriş derecesi ona oranla daha iyi durumda olan KARATAŞLI, yine 26 Mart tarihli ÇİM koşusunda ortalama sıklette elde ettiği 1.lik ve bitiriş derecesiyle ben de varım diyen VRELO BOSNA ve özellikle değinmek istediğim, uzun zaman sonra start alacak olmasına rağmen geçmişteki çim performansları olağanın üstünde seyreden BRIGITTE, diğerlerine oranla daha hafif sıklette koşuda yer alacak ve tabela mücadelesinde üst sıralarda adından söz ettirecektir. BROTHER GROWS’u da bu koşuda tercih etmemin sebebi ise Özcan YILDIRIM gibi klas bir jokeyle yer aldığı son startında, kalite açısından düşünüldüğünde kendisiyle denk durumda olan atlarla girdiği tabela çekişmesinden mağlup ayrılmış olsa da daha kısa mesafede umut verici bir bitirişi olacaktır. Dolayısıyla bu atın da kuponlar da yer alması gerekir.

7.KOŞU: Uzun bir aradan sonra start aldığı 3 koşusunda öncesinden sonrasına sırasıyla 4.lük, 3.lük ve son olarak 2.lik elde eden, bir AKARÇAY var. Kanaatimce çoğu yarışseverin dikkatinden kaçmayacaktır. İncelemelerimin başında hafif sıkletiyle ve etkili ÇİM dereceleriyle ARIM’a da kuponda yer vermeyi düşündüm. Fakat ARIM’ın tam 6 ay aradan sonra katılacağı çim sınavında alışılmış tecrübe açısından AKARÇAY kadar şansının bulunmadığı düşüncesinde olduğuımdan ARIM’ı tercihlemedim. Fakat bu riski göze almak isteyenlere ARIM’ı koşunun 2. tercihi olarak alternatiflerde önerebilirim.

8.KOŞU: İlk startında grubundaki diğer atlara oranla daha iyi durumda olduğunu düşündüğüm ve bu yarışında diğer atlara oranla deneyim avantajını da elinde bulunduran İPEKÇİHAN, dış kulvar avantajını da lehinde kullanabilirse, en iyi bitiriş derecesini yenileyecek ve finişi erken görecektir. Bu ata bu manada diğer koşularda tercihlediğim atlardan daha fazla önem veriyorum. Fakat bu koşuda BALDAĞI da son koşusunda elde ettiği derece ve performans ile en az İPEKÇİHAN kadar söz sahibi olabilir. Alternatif olarak düşünenlere öneririm.

9.KOŞU: 22 Nisan tarihinde ANKARA 200 KUM pistinde elde ettiği dereceyle dikkat çeken EMİRGAN koşuda banko olarak tekrarlayacağım isimlerdendir. Sebebi ise son 2000 KUM koşusunda ortalama sıklette Nurettin ŞEN ile elde ettiği 2.liği, 2.29 derecesi ve performansıdır. (Ayrıca aynı koşuda 3.lüğü elde eden ata uzak ara yapmıştır) Bu koşuda KAFKASSOYU’nu da ilk izlenimlerimde tercihlemeyi düşünüyordum, fakat rakibi olarak gördüğüm EMİRGAN’a oranla son koşusunda 2000 KUMda elde ettiği 2.36’lık bitiriş derecesi bütün planları bozdu. Tercihlemek riskli olur o nedenle bu koşuda diğerlerinden daha iyi bir niteliğe sahip olduğunu düşündüğüm EMİRGAN’ı tek atacağım.

1.ALTILI

1.AYAK: 6 – 12
2.AYAK: 2 – 8 /// 5
3.AYAK: 4
4.AYAK: 4 – 5
5.AYAK: 4 – 5 – 7 – 10
6.AYAK: 3 – 4 – 5 – 7 – 10

TUTAR: 9.60 TL

2.ALTILI

1.AYAK: 4 – 5
2.AYAK: 4 – 5 – 7 – 10
3.AYAK: 3 – 4 – 5 – 7 – 10
4.AYAK: 2 /// 6
5.AYAK: 4 /// 10
6.AYAK: 3

TUTAR: 2.40 TL

Tercihlediğiniz atların ayaklarının uğuruyla diyor, bol şans diliyorum..

Morton34

Bol şanslar ETC sizden gelenler bölümü nü kapattınız herhalde ! Faydası oluyordu sağlık olsun.

ETC

Teşekkür ederim Morton dostum..
Evet dostum, bahsettiğin gibi SİZDEN GELENLER bölümünün kapatılmasına ben de çok üzüldüm.
Her anlamda her yarışseverin yorum ve tahminlerini dile getirebildiği, bence sitenin en önemli ortamlarından biriydi fakat zannediyorum işler beklendiği gibi gitmediği neticesinde böyle bir karar alınmış.
Saygı duymak ve işin daha güzel yanından bakmak lazım, bu ortamın kapatılması ne kadar üzücüyse, yeni yazarlarımızın web ortamına katılması bir o kadar sevndirici.
Ben de yazarlık başvurusunda bulunacağım bu hafta.

Ramazan Yılmaz

Hosgeldin GIANLUCA bol şanslar

can911

hoşgeldiniz Gianluca şanslı ve bol isabetli tahminler temennisiyle

Adrian

Hoşgeldin GIANLUCA

ETC

1.Altılıyı vakit bulup yatıramamıştım.
2.Altılı kuponum da huzurunuzda bol şanslar dilerim

10
0
Tahmin paylaş.x
()
x